Skocz do zawartości
samzi

czy moge podlaczyc drugie Wi-Fi do swojego routera ?

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam posiadam router firmy ''FRITZ!Box 6320 Cable'' mieszkam w niemczech w bloku i mam niemiecki internet podlaczony z gniazda w scianie kablem jak kabel do TV i nie wiem dlaczego ale jest strasznie slaby zasieg doslownie odchodzi sie od niego 4metry i zasieg spada do 2 kresek odchodzimy troszke dalej i do 1 kreski nie jestem pewny ale wi-fi moze tak slabnac przez sciany dzielace router a moj pokoj jesli tak to moze polecicie jakas antenke wi-fi na USB do laptopa ?.

I teraz tak przywiozlem sobie z polski moj stary router firmy ''TP-LINK TL-WR340G'' i moje pytanie do was brzmi czy moge ten polski router podlaczyc do tego niemieckiego czy jednak bedzie potrzebny router z AC   ??? link do niego nizej. 

http://www.ebay.com/itm/AVM-FritzBox-6320-Cable-Unitymedia-Wlan-BLAU-/231442994238?pt=DE_Computing_Drahtlose_Router&hash=item35e313d43e

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować spiąć oba urządzenia gniazdami LAN, w TP-LINKu wyłączasz serwer DHCP i przydzielasz odpowiednie IP (przykładowo jeżeli Fritz ma 10.0.0.1, to TPL winien mieć 10.0.0.x) oraz identyczną maskę, powinno działać. WR340G będzie wtedy pełnił rolę AP i switcha.

O ile oczywiście operator nie ma jakiś restrykcji dot. adresów MAC podłączonych urządzeń; to również jest możliwe do obejścia :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko powiedycie mi jak mam wejsc w ustawienia tego fritza bo nie wiem ^^ na TPL z tylu na naklejce jest jego adres a w tym niemiecki nie ma chyba ze jakos inaczej jest to zapisane
 

1a3193006919384em.jpg

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak drodzy panowie dane z fritza wzialem z cmd

 

de1f6cfab5f9247dm.jpg

 

nastepnie zaczalem koonfiguracje TPL w ip na koncu wpisalem 39  bo na fritzie bylo 38 i wylaczylem DHCP

 

49bc856b74d878b6m.jpg e9c80562d07f3653m.jpg

po konfiguracji zapisalem i zlaczylem oba routery

 

15d0df7baa824498m.jpg

 

i... i nic ^^ nie dziala lacze sie normalnie przez Wi-Fi z TPL  ale wyswietla mi wykrzyknik i nie ma internetu

 

df9e0ba798075d65m.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fritz ma tylko jedno wejście a w TPL podłączyłem kabel pod pierwsze wejście "WAN" i w Fritzu było włączone wi-fi bo nie wiedziałem jak je wyłączyć jakieś powalone on ma menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co wyłączacie DHCP w 2 routerze ?

Włacz niech pobierze sam adres z Fritza. 

Bo i tak będzie ten głównym AP.

 

Ogolnie zresetuj TP całkowicie podłącz pod lan z fritza do WAN w TP i zobacz czy pobierze sam adres ( i czy da się pingować brame fritza )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem po co wyłączacie DHCP w 2 routerze ?

Włacz niech pobierze sam adres z Fritza. 

Bo i tak będzie ten głównym AP.

 

Ogolnie zresetuj TP całkowicie podłącz pod lan z fritza do WAN w TP i zobacz czy pobierze sam adres ( i czy da się pingować brame fritza )

 

najprostsze rozwiązania sa najlepsze  :)

 

Dzieki wszystkim za pomoc rzobilem jak napisal kwazor i dziala :)

 

a i zasieg w moim pokoju podskoczyl do 4kresek czasami nawet full jest i wreszcie te 50mega ladnie smiga tzn ze ten fritz jest jakis trefny

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...