Skocz do zawartości
bazyl3100

Blue screen podczas dużej aktualizacji windows 7 (nowy komp)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.


Nowy komputer Core i5, 8 GB RAM, nowe 2 dyski SSD Cruical 256 GB (bardzo chwalone w necie).


Postanowiłem zainstalować 2 równoległe systemy Windows 7 (w wersji 30 dniowej narazie): na SSD nr 1 jeden system Win 7, na SSD nr 2 drugi system Win 7.


 


>> INSTALACJA NA SSD nr 1 przebiegła pomyślnie, jednak:


1.) Windows Update nie działał:  "Usługa Windows Update nie może obecnie wyszukać aktualizacji, ponieważ usługa nie jest uruchomiona. Konieczne może być ponowne uruchomienie komputera".


Ponowne uruchomienie nic nie dało. Program MICROSOFT FIX IT również nie pomógł.


Znalazłem rozwiązanie w necie: otworzyć okno "Usługi", wyłączyć "Windows update", odszukać katalog: Windows/SoftwareDistribution, zmienić nazwę, uruchomić "Windows update" w oknie "Usługi" - wtedy windows utworzy automatycznie nowy katalog o nazwie SoftwareDistribution, bo poprzedni musiał być uszkodzony...


Udało się.


 


2.) Następnie robię aktualizacje, po kilka - OK


Następnie duża aktualizacja: 187 aktualizacji naraz - większość się zainstalowała, z niepowodzeniem ok 2. Konieczny restart komputera... i podczas ładowania systemu z logiem windows na czarnym tle  BLUE SCREEN, po chwili sam komp się zrestartował z pytaniem czy uruchomić system normalnie, wybrałem że tak.


Windows się załadował z komunikatem odzyskania sprawności nieoczekiwanym zamknięciu.


Szczególy błedu BlueScreen


Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1


Dodatkowe info o problemie:


BCCode: a


BCP1: 0000000000000000


BCP2: 0000000000000002


BCP3: 0000000000000001


BCP4: FFFFF800030C9C3F


OS Version: 6_1_7601


Service Pack: 1_0


Product: 256_1


 


Pliki pomagajace opisac problem:


C:\Windows\Minidump\010415-9594-01.dmp


C:\Users\NazwaUzytkownika\AppData\Local\Temp\WER-37721-0.sysdata.xml  


 


 


>> INSTALACJA NA SSD nr 2: również przebiegła pomyślnie (tym razu wziąłem inny CD z Windows 7), ale...


problemy były identyczne jak wyżej ( i z Windows Update, i z BlueScreenem po dużej aktualizacji Windows):


 


Szczegóły błędu BlueScreen:


poczatkowe dane jak wyżej


BCP4: FFFFF80003086C3F


oS Version: 6_1_7601


Service Pack:1_0


Product: 256_1


Pliki pomagające opisać problem:


C:\Windows\Minidump\010515-9609-01.dmp


C:\Users\NazwaUzytkownika\AppData\Local\Temp\WER-42947-0.sysdata.xml


 


A WIĘC O CO KAMAN icon_pytajnik.GIF HELP icon_wykrzyknik.gif


Nie możliwe przecież aby oba dyski SSD były walnięte.


RAM (8 GB G SKILL F3) ? Ale blue screen dosłownie w tych samych momentach.. 


Grafika (ASUS GTX760) ?


Płyta główna (GIGABYTE Z97X Gaming 5) ?


czy głupi system windows 7 ?


czy jeszcze coś innego ?


 


Jeśli potrzeba jakiś danych z powyższych plików, proszę info jaką część, to wrzucę printscreeny.


Zainstalowałem też programik: "bluescreenview-x64", ale jestem zielony jeśli chodzi o analizę.


 


Jeszcze mogę dodać z historii aktualizacji, które ukończyły się niepowodzeniem:


KB2861208 (Ważna)


KB2952664 (Zalecana)


KB2598845 (Zalecana)


KB2977759 (Zalecana)


 


PROSZĘ O POMOC, bo komputer jeszcze świeży a już coś nie gra, nie wspominając że gniazdo HDMI w płycie głównej na dzień dobry było skopane.


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobierz te aktualizacje ręcznie i próbuj instalować.

instaluj po kilka,powinno pomóc

 

Co zrobiłem jeszcze:
 
A więc tak:
Dziś ściągnąłem z portalu Microsoftu Trialową 90 dniową wersję Windows 7.
Wypaliłem na płycie ściągnięty plik ISO, zainstalowałem.
 
Po instalacji - to samo, Windows Update popsute, ten sam komunikat tylko w wersji angielskiej "Windows Update cannot currently check for updates, because the service is not running. You may need restart your komputer."
Oczywiście restart komputera nic nie daje. Naprawiłem problem tak samo jak opisałem w pierwszym poście.
Dalej, robiłem Windows Update'y aż doszedłem do dużej aktualizacji w ilości ok 185 naraz. Ściągnęło, zainstalowało, poinformowało tak jak poprzednio, że 1 aktualizacja: "Code 66A Windows Update encountered an unknown error" 
Teraz jak zawsze konieczny restart.
W tym momencie odłączyłem kabel sieciowy od komputera, i kliknąłem restart.
System się załadował, wszystko super, nie ma blue screena. W takim razie wpinam kabel sieciowy i.... ZONK! blue screen i ładowanie windowsa od nowa. 
Uruchomił się, info: "Windows has recovered from an unexpected shutdown", minęło kilka sekund i drugi raz: blue screen, i znów ładowanie windowsa od nowa, i znów ten samo komunikat. Dopiero teraz jest ok.
 
Chociaż? Coś nowego! W pasku zadań na dole ekranu, ikona Internet Explorera zamieniła się na ikonę czystej kartki. Przy próbie otwarcia, komunikat "Can't open this item. It might have been moved, renamed, or deleted. Do you want to remove this item?".
W menu start Internet explorer jest, tylko tu zaginął...
 
Tak więc nie wiem o co chodzi z tym wszystkim, czy obwiniać płytę główną, sterownik, żądać wymiany na nową, czy co jeszcze zrobić ??
Już mnie to wkurza, bo co chwila jakieś nowe "niespodzianki"
 
PS -
Nowy problem - już dwa razy zrobił mi się biały ekran. Dzieje się tak, gdy wyskoczy okno "zarejestruj produkt ASUS". Po wyborze: "później" najcześciej okno się wyłącza, ale ostatnio 2 razy wywaliło mi biały ekran. Za 1 razem musiałem zrobić reset kompa, za drugim zadziałało ALT+F4, i zobaczyłem jakiś komunikat NVIDIA kernel czy crush..coś tam..
Nie wiem co to znowu za błąd.
 
PS 2 -
JESZCZE TAKA HISTORIA: 
Jak pierwszy raz zainstalowałem 2 równoległe Windows 7 
jeden Windows 7 na SSD nr1 
drugi Windows 7 na SSD nr2 
to potem otwierając "Mój komputer" z dostępnymi dyskami, zawsze wyświetlał mi się: 
- dysk C: ssd z systemem 
- dysk kolejny o pojemności ok 100 MB z nazwą "Zastrzeżone przez system", z czego ok 70 MB jest wolne. 
- i dysk kolejny ssd (z zainstalowanym drugim systemem windows 7 i resztą wolnej powierzchni). 
 
CZY TO NORMALNE ? że widzę przy wyborze dysku tą małą 100 MB partycję przeznaczoną dla systemu? podejrzewam że jest to partycja z sąsiedniej równoległej instalacji Windows 7. 
Ale czy to nie powinno być ukryte? 
 
Żeby było ciekawiej, przez problemy z tego tematu, zrobiłem ponownie instalkę dwóch systemów równolegle (każdy Windows na oddzielnym ssd), wcześniej usuwając wszystkie partycje na dyskach ssd 
i teraz nigdzie nie widzę tej partycji 100 MB "Zastrzeżone przez system". 
 
Więc jak powinno być? Cuda się dzieją, a ja nie wiem dlaczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda się nie dzieją po prostu słabo znasz sie na komputerach.

1.zostaw tylko jeden SSD w komputerze

2.zainstaluj na nim Enterprise poprzednio usuwając partycje

3.zainstaluj sterowniki tylko potrzebne i antywira

4.zainstaluj SP1 do tego Enterprise,chyba musi być po angielsku

5.zainstaluj polski langpack i zmień język systemu na nasz

6.zainstaluj kilkanaście aktu... najpierw tylko pod Windows i restart po każdej instalacji

7.zainstaluj następne kilkanaście ...

8.zainstaluj resztę aktua np do Net Framework

9.Sprawdź RAM tylko nie z działającego Windowsa tylko z bootowalnej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda się nie dzieją po prostu słabo znasz sie na komputerach.

1.zostaw tylko jeden SSD w komputerze

2.zainstaluj na nim Enterprise poprzednio usuwając partycje

3.zainstaluj sterowniki tylko potrzebne i antywira

4.zainstaluj SP1 do tego Enterprise,chyba musi być po angielsku

5.zainstaluj polski langpack i zmień język systemu na nasz

6.zainstaluj kilkanaście aktu... najpierw tylko pod Windows i restart po każdej instalacji

7.zainstaluj następne kilkanaście ...

8.zainstaluj resztę aktua np do Net Framework

9.Sprawdź RAM tylko nie z działającego Windowsa tylko z bootowalnej płyty.

 

 

 

Na komputerach się znam co najmniej średnio. W ciągu 10 lat złożyłem ok 20 komputerów od zera do pełnej funkcjonalności.
ad.1) Napisz mi dlaczego mam zostawić tylko jeden SSD ? co to mi polepszy lub zmieni?
ad.2) Tak zrobiłem
ad.3) Nie wiem jakie są potrzebne, instaluję z Windows Update te które windows mi sugeruje. Tyle że wcześniej Update zawsze nie działa, dopóki nie zrobię tej operacji którą opisałem w 1 poście,
ad.4) Tak zrobiłem.
ad.5) Tego nie zrobiłem, bo co to zmienia poza językiem?????
ad.6) Tak zrobiłem.
ad.7) Tak zrobiłem.
ad.8.) Tak zrobiłem.
ad.9) dziś to zrobię, ale to byłaby złośliwość losu gdyby najbardziej zachwalane RAMy w necie, nowe, były już schrzanione.
Edytowane przez bazyl3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.tu popełniasz ogromny błąd choć nie twierdzę że to jego wina.

Kolejność instalacji windowsa powinna wyglądac

1,system

2.sterowniki ręcznie  a nie Windows update

3.antywirus

4 aktualizacje Windowsa i inne rzeczy ;java flash player.DirectX.

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z97x-gaming_5rev_10/download/

Masz tu sterowniki pod Win7 x64 zainstaluj ręcznie,a nie przez Windows update

1.chipset 

2.IMEI w dziale chipset

 

3.Intel USB 3,0 driver

4.Lan

5.Intel VGA driver

6.Audio

7.Creative SB Zfi driver

8Microsoft net framework 4,5

 

Jeśli masz grafikę Asusa do niej też instaluj sterownik ręcznie.

Edytowane przez krzysiekl7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.tu popełniasz ogromny błąd choć nie twierdzę że to jego wina.

Kolejność instalacji windowsa powinna wyglądac

1,system

2.sterowniki ręcznie  a nie Windows update

3.antywirus

4 aktualizacje Windowsa i inne rzeczy ;java flash player.DirectX.

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z97x-gaming_5rev_10/download/

Masz tu sterowniki pod Win7 x64 zainstaluj ręcznie,a nie przez Windows update

1.chipset 

2.IMEI w dziale chipset

 

3.Intel USB 3,0 driver

4.Lan

5.Intel VGA driver

6.Audio

7.Creative SB Zfi driver

8Microsoft net framework 4,5

 

Jeśli masz grafikę Asusa do niej też instaluj sterownik ręcznie.

 

 

Może się źle zrozumieliśmy. pkt.3: po instalacji Windows7, zainstalowałem wszystkie sterowniki dot. płyty głównej, razem ze sterownikami dźwięku, potem sterowniki grafikiz dołączonej płyty ASUSa, potem po restarcie instalowałem Anti-Virusa, i potem zabierałem się za WindowsUpdate. A więc... naprawa WIndowsUpdate które nie działa, i Update'y po kolei te które mi Windows sugeruje.

 

Sterowniki płyty głównej większość ze strony www, pozostałe mniej ważne z płyty. Co do "Microsoft Net framework 4.5" nie instalowałem, bo nigdzie tego nie miałem, poza tym nawet nie wiedziałem że trzeba to instalować samemu z własnego źródła (?).

 

Teraz mi się jeszcze przypomniało, że zawsze podczas instalacji Microsoft "HOTFIX KB2685811 for WINDOWS 7 64 bit" z CD od płyty głównej wyskakiwał jakiś błąd, że instalacja nie może się odbyć. Nie wiem czemu, ignorowałem to. Może nie powinienem?

 

 

Dziś jeszcze przetestowałem oddzielnie każdą kość RAMu. 4gb i 4gb.

Poniżej screeny. Raczej nie widać problemów, poza drobiazgiem że MEMtest rozpoznał mi Core i7, zamiast Core i5 smile.png

 

th_test-ram-4gb-01_1420844539.jpg

 

th_test-ram-4gb-02_1420844603.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Mam najnowsze.

 

 

Dziś kolejny BLUE SCREEN. Zaczyna mnie to już wkurzać.
 
Wczoraj zamontowałem HDD. Kopiowałem trochę danych z zewnętrznego HDD Seagate, ponieważ po 3 miesiącach użytkowania zaczyna się psuć (dziwne dźwięki, transfer do niego tragicznie niski, niezapisywanie się plików). Ok skopiowało.
Dziś, zaczynam kopiować kolejne dane z trefnego zewnętrznego Seagate: po ok minucie kopiowania BLUE SCREEN.
Szlag mnie trafił.
 
Proszę o pomoc :(  poniżej link do pliku *.dmp
hasło: forum
plik: 011215-7222-01.dmp
Edytowane przez bazyl3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiekl7 

zrobiłem wszystko jak pisałeś: wg kolejności, wszystkie sterowniki i programy najświeższe ze stron producentów (nie z płyt), i TO SAMO!  

 

Znów musiałem naprawiać Windows Update na dzień dobry, 

znów podczas dużej aktualizacji Windows, przy ładowaniu systemu/instalacji przy 15% BLUE SCREEN (problem z kartą sieciową lub jej sterownikiem), 

restart, wybrałem "uruchom normalnie", znów przy ładowaniu systemu/instalacji przy 15% BLUE SCREEN, i tak 3 razy.

Przy 4-tym instalacji poszła dalej, i Windows się załadował...

 

Chyba te problemy są nierozwiązywalne...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie niektóre kroki mogłeś już wykonać, ale lecimy od nowa:

 

1. Sprawdź, czy masz najnowszy BIOS płyty.

2. Sprawdź, czy masz najnowszy firmware do dysku.

3. Sprawdź docisk pamięci i innych podzespołów.

4. Sprawdź wszelkie kable zasilania.

5. Odłącz jeden z dysków.

6. Odłącz jedną z kości pamięci.

7. Zresetuj ustawienia bios zworką lub przez menu i jeśli się na tym znasz, ustaw co potrzebne. Jak czegoś nie jesteś pewien, nie ustawiaj lub pytaj.

8. Sprawdź przy pomocy HD Tune SMART dysku, czy nie raportuje dla niego błędów CRC lub innych.

 

Zaczynamy:

9. Pobierz oryginalny obraz Windows 7 x64 (z SP1) z MSDN (linki na winclub.pl). Nie bierz żadnych modyfikowanych i aktualizowanych - czysty obraz jak MS go wypuścił.

 

 

10. Dla pewności można odłączyć kompa od sieci.

11. Zainstaluj ten system używając tego klucza, który masz.

12. Nie instaluj żadnych programów (a tym bardziej antywirusów!).

13. Korzystając z drugiego kompa, pobierz wszystkie potrzebne sterowniki (płyta, grafika) ze strony producenta w najnowszych wersjach.

14. Zacznij od instalacji sterownika chipsetu płyty. Potem sieć, dźwięk i inne. Sterownik grafiki instalujemy na końcu. Nie instaluj żadnych śmieci od producenta (tym bardziej do zarządzania siecią czy tam bezpieczeństwa) - wybieraj instalację ręczną i odznaczaj programy dodatkowe - mają być tylko sterowniki. Jak to możliwe, to rozpakowuj je tylko i wybieraj ręcznie sterowniki przez opcję [Aktualizuj sterownik] w menedżerze sprzętu. Dla pewności po każdym sterowniki dawaj uruchom ponownie komputer.

15. W panelu "Programy i funkcje systemu" upewnij się, że żaden sterownik nie dodał nic od siebie - jeśli dodał np "NVIDIA SECURITY albo inny panel, to go odinstaluj".

16. Tak przygotowanego kompa podłącz do sieci i wejdź w Windows Update.

17. Na początek instaluj tylko ważne aktualizacje - żadnych opcjonalnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy problem. 
Słuchałem muzyki z You Tube, mialem włączone z 10 zakładek, szukałem czegoś w google maps. 
Nagle czarny ekran z kursorem, cisza i koniec. 
Musiałem zrobić RESET kompa. 
Po załadowaniu Windows 7 komunikat że odzyskał sprawność po bluescreenie. 
Otwieram te same zakładki, znów coś podobnego ale po chwili czarnego ekraniu pojawił się Chrome ponownie z komunikatem: "W WebGL wystąpił problem. Ignoruj. Odśwież" 

Pod linkiem poniżej plik .dmp do analizy (będę wdzięczny). 

Link: http://chomikuj.pl/nper/AA-DMPY 
Haslo: 135

Edytowane przez bazyl3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...