Skocz do zawartości
bazyl3100

Jaka płyta główna zamiast GIGABYTE GA-Z97X Gaming 5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej z GIGABYTE GA-Z97X Gaming 5, na... no właśnie, jaką?

Ostatnio zraziłem się do firmy Gigabyte. Płyta główna nowa z zepsutym gniazdem HDMI, przednie gniazda słuchawek i mikrofonu też nie działają, tylne gniazda audio przekazują do głośników/słuchawek brzęczenie generowane przez grafikę ASUS GTX760.

Natomiast Grafika GIGABYTE (którą wymieniłem na ASUSA) z wpadającymi w głośne wibracje wiatrakami, jak i brzęczący plastik obudowujący wiatraki.

 

Co wybrać? w przybliżonej kwocie co Gaming 5, ewentualnie do 150 zł dopłaty.

 

1.) Może ten sam model ale producenta MSI ? ..ale ona nie ma SATA EXPRESS (ma tylko M.2)

2.) Coś z ASUSA ?

3.) Jakaś inna ?

 

Generalnie nie wiem na ile wkrótce w PC powszechnie będą używane gniazda:

SATA EXPRESS

M.2

Thunderbolt ?

 

Czy powinienem się upierać aby na jednej płycie były i SATA EXPRESS i M.2 icon_pytajnik.GIF

Czy Thunderbolt to przyszłość w PC ? ..czy nie ma sensu? (obecnie tylko 2-3 płyty główne oferują Thunderbolta, z tym że trzeba dokupić potem do tego śledzia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Płyte na razie oddaj do serwisu jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Może wymienią na nową bez wad. Z płyt moge polecić MSI Z97 Gaming 3. Jak nie masz dwóch karty graficznych w SLI to się nada.

 

Tak tylko obawiam się że naprawią gniazda HDMI, słuchawkowe i tyle, a jak problem leży jeszcze gdzieś w płycie to to oleją.

 

Asrock extreme 4 ma m.2, sata express, ale nie ma thunderbolt. 

 

Do AsRocków jestem zrażony od dawna, w starym kompie była mało stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z GTX760 i chcesz mieć sygnał na HDMI na płycie głównej?

 

Nie czytasz uważnie. Po odłączeniu dodatkowej grafiki, chciałem użyć zintegrowanej z płytą gł. Przez DVI obraz szedł do monitora, a wyjmując kabel DVI i podłączając przez HDMI obrazu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiała Ci się trafić feralna sztuka. Ostatnia z GB często są takie sytuacje, więc ja bym ją wymienił w serwisie, sprzedał i wzał odpowiednik MSI.  Ew tak jak wspomniałem Gaming 3 jak się nie bawisz w SLI. Za nówke GB po wymianie gwarancyjnej dostaniesz mniej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...