Skocz do zawartości
MalaMuszka

Komputer do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk i zasilacz do zmiany .

 

WD Green to wolne dyski - zamiast niego proponuję WD Blue 1TB za 225 zł , zauważalnie szybszy .

 

Zasilacz proponuję Cooler Master G550M za 259 zł - nieco mocniejszy i modularny .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dysk i zasilacz do zmiany .

 

WD Green to wolne dyski - zamiast niego proponuję WD Blue 1TB za 225 zł , zauważalnie szybszy .

 

Zasilacz proponuję Cooler Master G550M za 259 zł - nieco mocniejszy i modularny .

 

 

Ok - dzięki. : ) Wszystko inne gra? 

 

 

 

 

To tylko na tej stronie jest taka droga na pewno będe kupować w innym sklepie. Możesz polecić jakąś karte graficzną ~600zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. pokoparkowe R9 270/270X z gwarancją z allegro .

 

 

 

Co to znaczy? pokoparkowe? 

 

Do 600 zł to szukaj R7 265 np. Asus R7 265 2GB DC2 za 596 zł z morele.net .

 

 

Jest równie dobra co karta wybrana przeze mnie?  Oczywiście przy porównaniu cena/jakość

Edytowane przez MalaMuszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoparkowe karty - karty używane do "kopania" krytowalut w rodzaju BitCoin .

 

Często pracuję 24h / 7d , kiedyś było to opłacalne .

 

Teraz na allegro jest wysyp takich kart , wiele z nich ma jeszcze gwarancję .

 

Co do R7 265 aka HD7850 , jest trochę słabsza od R9 270X , jak 600 zł to górny limit to nic innego nie wchodzi w grę .

 

Jak jednak możesz dołożyć ~60 zł to proponuję Asus R9 270 2GB DC2 za 659 zł , w praktyce to samo co 270X - ma tylko o 100 mhz niżej taktowane GPU .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jednak możesz dołożyć ~60 zł to proponuję Asus R9 270 2GB DC2 za 659 zł , w praktyce to samo co 270X - ma tylko o 100 mhz niżej taktowane GPU .

 

Tak, to jest dobry pomysł. Skoro nie ma dużej różnicy.

 

Co do kart pokoparkowych to nie jestem przekonana. Rozumiem że takowe były bardzo eksploatowane i mają wysokie prawdopodobienstwo zepsucia.

 

O ile % takie używane karty są droższe niż całkiem nowe? Muszę sobie przekalkulować czy lepiej jest kupić coś tańszego czy coś nowego. Jeśli miałabym kupować nową kartę co roku to chyba niezbyt dobrze na tym wyjdę.

 

____

 

Czy ta płyta którą wybrałam jest dobra?

 

Płyta główna Asus H81-PLUS H81 znajomy powiedział mi że jest słaba bo jakiś slotów nie ma czy coś? Ale nie miał czasu wybrać mi jakiejś innej.

Edytowane przez MalaMuszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma tylko 2 gniazda RAM i jeden port PCI-E 16x , do tego 2xSATA III i 2xSATA II oraz 2xUSB 3.0 na śledziu ( brak portów USB 3.0 na pcb płyty - nie podłączysz przedniego panelu USB 3.0 z obudowy ) .

 

Choć jako podstawowa płyta może być , 2 gniazda pozwolą na instalację max. 16 GB ramu - do gier to znacznie więcej niż potrzeba , jeden port PCI-E 16x także wystarczy .

 

Zaś SATA III w pełni wykorzysta tylko dysk SSD .

 

Jedyny minus to właśnie brak wyjścia USB 3.0 na płycie , masz tylko 2 gniazda USB 3.0 z tyłu kompa .

 

Co do cen używek - pokopakrowe Radeony ( najczęściej R9 270 czy modele 280/290 ) są z reguły tańsze niż ich fabrycznie nowe wersje , karty owszem katowane ale sporo z nich ma gwarancję - w razie czego oddajesz kartę na gwarancję i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. 

 

Jeśli chciałabym kupić procesor do komputera (ma służyć do gier sprzed 2-4 lat, mmo) to lepiej zaopatrzyć się w nowego i3 czy jakąś starą wersje (dopuszczam kupno używanego) i5

 

 

Znalazłam coś takiego. Ale niewiele mogę z tego wyczytać. Tylko tyle że w obu przypadkach "SPEED RANK: 58th / 767" i3 wydaje sie lepszy. 

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-2400-vs-Intel-Core-i3-4160/803vs2816

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-4460-vs-Intel-Core-i3-4160/2310vs2816

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze porównanie można o kant 4 liter potłuc .

 

W grach I5 2400 mimo swojego wieku nadal ma przewagę nad najnowszym I3 .

 

I3 ma wyższe takty , trochę wydajniejszy pojedyńczy wątek oraz HT , ale HT nie zastąpi pełnych 2 rdzeni .

 

Co innego jak byś porównywał I5 750/760 czy nie daj boże I5 5xx/6xx ( w zasadzie to I3 z dodanym trybem turbo ) .

 

Jak chcesz to bierz I5 2400 , cenowo to niezła propozycja - za 550 zł masz procka i płytę do niego ( np. MSI H61M-P20 za 99 zł na allegro ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - jeśli twoje gry obsługują max 2 rdzenie to i3 będzie lepsza - jak więcej to i5. W sumie przy dwóch rdzeniach to i pentium będzie dobry.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc podsumowanie jest takie. Mój znajomy kupował sobie komputer jakoś przed świętami no i płacił na każdej części 50-60 zł mniej. Jak tak weźmie się to wszystko do kupy to wychodzi z 200zł mniej. Co wydaje mi się dziwne. Przed świetami ceny powinny lecieć w górę. W koncu to sezon zakupowy. Teraz pytanie do ludzi bardziej doświadczonych czy podobne schematy cenowe pojawiają się przed wielkanocą? To niby też takie święto zakupowe. Potrzebuje dość mocno nowego komputera mój obecny przegrzewa się, muli - nawet przeczyszczenie czy przeinstalowanie windowsa już nic nie daje. 

Drugie pytanie. 

 

Wybrałam ostatnecznie plytę główną od MSI - http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81-p33-s1150-h81-2ddr3-usb3-usb3-glan-atx-h81-p33-616353/

 

I ktoś zasiał wątpliwości. Czy z tą płytą jestem w stanie obsługiwać tylko jedną kość pamięci? Czy muszę koniecznie mieć dwie. Pierwotnie miałam konfiguracje 2x4gb teraz zmeniłam na 8gb co jest po prostu tansze i potem mogę dokupić sobie kolejne 8 ale podobno trzeba kupować kości w parach inaczej to nie zadziała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która płyta główna jest lepsza? 
 

ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M

 

czy

 

MSI H81-P33 s1150 H81 2DDR3 USB3/USB3/GLAN ATX - H81-P33

 

Chciałam brać tą drugą ze względu na to że karte graficzną mam od MSI ale ta pierwsza płyta jest częściej polecana. 

 

------------------------------------------------

 

Czy zasilacz: 

 

SilentiumPC Vero L1 500 W

 

jest ok? 

Edytowane przez MalaMuszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...