Skocz do zawartości
bazyl3100

ASUS GTX760 2 GB i dziwne piski z komputera w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalając np. grę TRAIN SIMULATOR 2015 spotkałem się z taką dziwną sytuacją : 

 

Po odpaleniu gry słyszę dziwne piski/pisk przy ekranach początkowych, w menu gry, itd. Piski zmieniają częstotliwość z każdym wyborem w MENU i po otwarciu podmenu znów pisk, jakby zakłócenia. Na moje ucho pisk dochodzi z grafiki ASUSA, ale słychać go z potrojoną mocą też przez głośniki. 

Nie jest to raczej związane z wentylatorami grafiki, bo wyłączając AUTO na MANUAL i ustawiając różne prędkości wentylatorów po odpaleniu gry pisk zawsze jest. 

I tak: wyłącze głośniki, słychać lekki pisk z karty grafiki z kompa. Włącze głośniki - słychać i z kompa i z potrojoną głośnością przez głośniki. 

 

Sprawdzałem też na słuchawkach - to samo. 

 

Przełącze się z gry na Windows 7 (poprzez ALT+TAB), od razu cisza. Wrócę do gry - od razu pisk. 

 

Czym to może być spowodowane? 

Odpalałem jeszcze 2 inne gry: 

W jednej słychać tak samo pisk 

W drugiej nie ma pisku, ale za to we wszystkich trzech grafika dziwnie turkocze jak by miała mały silniczek czy agregat. Na szczeście po zamknięciu obudowy tego nie słychać, ale piski są słyszalne. 

 

W trakcie samej rozgrywki piski się kończą. 

 

 

NIE WIEM CZY TO COŚ NIEPOKOJĄCEGO? 

Ale żeby gra generowała piski w grafice i głośnikach to dziwne... 

I ten dziwny cichy turkot grafiki po odpaleniu każdej gry... 

 

To normalne, czy wadliwy egzemplarz? 

 

??? 

 

PS - gry oryginalne 

Płyta główna GIGABYTE GA Z97X GAMING 5 z grafiką ASUS GTX760 2 GB 256 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki.

Ile powinno być maksymalny wskaźnik PCIe Link Speed w programie HWiNFO dla konfiguracji "i5-4670k, Msi Z87-g43, Gigabyte gtx 770, TG 8GB 1866 Mhz"?

W programie pokazuje 8.000 Gbps max, czy to dobrze? Czy nie powinno być 16.000 Gbps lub powyżej 8.000 Gbps mimo dałem GPU pod slot PCI-ex Gen 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manu karta generuje kilkaset fps i stąd piski.

Włącz synchronizację pionową i piski znikną.

 

Tyle że nie w każdej grze można włączyć/wyłączyć synchronizację pionową.

Poza tym to półśrodek przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

Dziś zrobiłem tak:

 

1.) Podłączyłem głośniki pod gniazdko z uziemieniem (co akurat bez sensu, bo głośniki mają wtyczkę bez uziemienia), i podłączyłem komputer również pod gniazdko z uziemieniem.

Ktoś mi sugerował, że wtedy piski w kolumnach znikną. Niestety. Nic się nie zmieniło.

 

2.) Wyjąłem grafikę z kompa, żeby sprawdzić integrę z płyty głównej. Odpalam grę - pisków nie ma, ani w głośnikach, ani w kompie. Jedyny minus, że gra się zaczęła wieszać :) 

Więc pisk i zakłócenia generuje grafika ASUSA.

 

Wnioski? 

Chyba będę musiał reklamować grafikę, tylko pytanie czy JEŚLI wymienią na inny egzemplarz, nie będzie tego samego?

 

Albo wymienić tą grafikę na jakąś inną. Tylko jaką? W najgorszym przypadku mogę jeszcze dopłacić ok 100 zł, byle była to grafika praktycznie bezgłośna przy windowsowych działaniach, i umiarkowanie hałaśliwa podczas gier. Hałaśliwa w sensie szumu wiatraków, nie pisków, szumów, terkotań plastiku, czy innych cudów.

(Oczywiście z oprogramowaniem gdzie mogę też samemu ustawiać prędkość wiatraków)

 

Poradzicie coś? najważniejsze dla mnie: jak najcichsza, i dobra do najnowszych gier - max za 950zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no w sterowniku w ogóle nie ma opcji...

 

Czy w takim razie możesz mnie poratować gdzie tej opcji wyszukać? Rozumiem że w sterowniku grafiki? Tylko gdzie? bo nie mogę tego znaleźć nigdzie.

 

 

 
Najnowszy mój test:
podłączyłem w PCIe: SOUND BLASTERA, podłączyłem głośniki, sprawdzam grę..... piski w głośnikach jeszcze głośniejsze - teraz to aż wbijają się w uszy, i konkretnie już przeszkadzają.
 
Masakra ta grafika ASUS. Pytanie tylko czy to trefny egzemplarz, czy ten typ tak ma...
Edytowane przez bazyl3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jak piszczy ci w głośnikach to sprawdź inne gniazdko/listę i wszystkie kable. Bo to jest kwestia tego że pobiera trochę energii i robi się bagno bez dobrego filtrowania z sieci IMHO

 

Uziemione gniazdka nic nie pomagają niestety. Pomogło jak zrobiłem z tą synchronizacją pionowa. Wreszcie jest cisza. Dzięki.

 

Tylko pozostaje pytanie, czy to nie połowiczne rozwiązanie? Jeśli dobrze rozumiem, to ogranicza użycie całej mocy grafiki, tak? więc w bardziej wymagających grach wyłączenie synchronizacji pionowej nie będzie dobrym wyjściem chyba (?). Czy coś źle rozumuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

760 demonem nie jest - Vsync pomaga gdy irytuje Cię poszarpany obraz przy dynamicznych akcjach. Przy strzelankach MP może przeszkadzać przez pływający celowniki. Wszystko zależy od gry. Sam możesz zobaczyć  co Ci lepiej pasuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

760 demonem nie jest - Vsync pomaga gdy irytuje Cię poszarpany obraz przy dynamicznych akcjach. Przy strzelankach MP może przeszkadzać przez pływający celowniki. Wszystko zależy od gry. Sam możesz zobaczyć  co Ci lepiej pasuje.

 

Wracając jeszcze do tematu.

W opcjach Synchronizacja pionowa mam do wyboru:

> Użyj ustawienia aplikacji 3D

> Wyłącz

> Włącz

> Adaptacyjny

> Adaptacyjny (częstotliwość odświeżania o połowę mniejsza)

 

Poleciłeś mi aby wybrać to ostatnie, i pomogło. Dzisiaj wypróbowałem wszystkie z tych opcji i okazuje się że piszczy tylko przy

"> Użyj ustawienia aplikacji 3D" - a więc przy opcji "> Włącz" również jest wszystko ok.

Tylko teraz kwestia czym się różni opcja pierwsza od tej trzeciej (> Włącz) ?

 

i czy w takiej sytuacji reklamować grafikę czy zostawić ?

Edytowane przez bazyl3100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Poleciłeś mi aby wybrać to ostatnie, i pomogło. Dzisiaj wypróbowałem wszystkie z tych opcji i okazuje się że piszczy tylko przy

(...)

 

Interpretacja prostych wiadomości na poziomie komisji Macierewicza. 

Szkoda mi rzucać qrwami, rwać włosy, wyć do księżyca zdzierając koszule z klaty. Niwhooya. Mam to głęboko w [gluteus maximus] że nie jesteś w stanie na własną rękę znaleźć odpowiedź.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...