Skocz do zawartości
Split

Obudowa najlepiej tłumiąca dzwięk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam obudowy , która jak najlepiej wytłumi dzwięki.

 

Googlowałem troche , ale to pozwala złapać tylko ogólny zarys, zawsze testują obudowy na fabrycznych wentylach, a mnie interesuje sama buda ktora najlepiej pochlonie dzwieki (tak to w testach dobra buda z gorszymi wentylami stokowymi moze wypasc gorzej od slabszej budy majacej lepsze wentyle [?]), wentyle sam sobie dobiore najlepsze , zamiast trzymac fabryczne z obudowy.

 

Ktoś mogłby coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólny zarys to by był taki - duża i ciężka, z grubej blachy. Coś takiego jak swego czasu popularne Chiefteki po 15 kilo ;)

Do tego maty/gąbki oraz dyski montowane poprzez różnego rodzaju szyny czy gumowe tuleje.

 

Oczywiście komponenty same z siebie też muszą być ciche, obudowa ma być tylko dopełnieniem całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Nawet najbardziej wytłumiona obudowa ci nie pomoże jak powodem hałasu będzie procek , karta czy zasilacz  - albo wszystkie 3 elementy na raz .

 

Także dysk HDD czy wentylatory - zarówno sama ich konstrukcja jak i montaż , choć przy na prawdę głośnych ww. elementach to dysku czy wentylatorów w budzie może nie będzie słychać .

 

SSD z wiadomego względu pomijam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Corsair 330R i powiem tak. Żadna obudowa z matami nie pomoże jeśli któryś z podzespołów jest za głośny. Sam po kolei wymieniam głośne podzespoły. Wywaliłem jeden dysk i jest ciszej.  Chłodzenie na GPU jest skręcone tak że w IDLE go nie słychać. To samo CPU i wentyle. Został tylko zasilacz. Myśle o półpasywnym.  Od siebie mogę polecić 330R, ale IMO troche mało miejsca w niej.

 

 

Szukał bym więc coś w tym stylu:

 

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cekwami może być ciężko. U mnie 770 GTX czasem piszczy po wyłaczeniu V-Syc i słychać to niestety. Co do wentyli to mam takie 2 od BeQuiet skręcone do 800RPM i są niesłyszalne.  Akurat wentyli tu nie wyciszysz zbytnio samą obudową bo są one przecież odkryte. Przynejmniej te na tyle obudowy.  Jedynie z przodu obudowy przykrywają drzwiczki, które też są wytłumione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...