Skocz do zawartości
Mrocb

Modernizacja. Karta graficzna ewentualnie procesor do grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualny zestaw:

 

Płyta główna: Asus M4A89GTD PRO/USB3

Procesor: AMD PHENOMII X3 720 2.8 GHz 4 rdzen odblokowany

Grafika: Ge Force GTX 260 896MB DDR3

Ram: Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz

HDD: SEAGATE 500GB ST3500418AS SATA II 16MB

SSD:Samsung 2.5" SSD 830 Series 128GB Serial ATA3

Zasilacz:Korsair 550W (dokładniej musiałbym sprawdzić w domu)

 

Co dokupić aby to miało ręce i nogi? Żebym po prostu nie przepłacił za coś co nie będzie ze sobą dobrze współpracowało. Budżet ok. 1000 zł

Szperałem trochę i czy np. AMD FX 6100 6x3,3GHz  wystarczy? Czy od razu szukać 8 rdzeni?

Karty graficzne też przeglądałem, ale jest zbut duży bałagan i kompletnie nie wiem co wybrać.

Proszę o jakieś propozycje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fx 6xxx to niezbyt mocny procesor, do niego daje się karty z pułapu cenowego ok ~600zł, np. http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r9-270-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-oem,41589.html, a i tak być może jakieś OC cpu byłoby wskazane.

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fx 6xxx to niezbyt mocny procesor, do niego daje się karty z pułapu cenowego ok ~600zł, np. http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r9-270-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-oem,41589.html, a i tak być może jakieś OC cpu byłoby wskazane.

 

W zestawie do 2000 zł (AMD) był podany ten GeForce GTX760 razem z FX6300. FX6100 dużo słabszy jest? A może lepszy będzie jakiś Phenom? Np. Phenom IIX6 1100T lub jakiś słabszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...