Skocz do zawartości
SyLLar

Karta graficzna + Procesor 2 zestawy który wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę kupić kompa na razie się zastanawiam nad prockiem i Grafiką 

 

mam 2 zestawy na oku 

 

1#

amd fx-6300 +  Asus Radeon R9 270X, 2GB DDR5 (256 Bit)

 

2#

Amd fx-6300 + GIGABYTE GF GTX760 2GB 256bit OC

 

Lub do tego procesora  grafikę   saphire R9 280

 

Normalnie wybrał bym Nvidie ale Radeon Ma Mantle co poprawia z tego co widziałem jakość gry (FPS) 

a co do procesora to zawsze mogę go podkręcić bo ma odblokowany mnożnik 

 

 

ewentualnie Procek AMD FX-8350 Lub inny z seri FX-800

 

Pozostałe części 

 

Płyta główna :ASUS M5A97 EVO R2.0

Ram : 2x 4GB GoodRam 1866 MHz CL9

Zasilacz : Corsair VS 450W

Dysk Twardy : Segate 500GB

 

 

skrzynkę mam Dvd-ROM na razie mi nie potrzebny 

 

Komp będzie do gier ale wiem że z takimi podzespołami nie zagram na Ultra /FuLLHD/ 60Fps 

Ale chciał bym odpalić gry w zadowalającej jakości beż żadnych wodotrysków co mało co dają a żrą moc obliczeniową 

No i Wiesiek 3 przydało by się żeby chodził widziałem wymagania minimalne to powinno pójść choć uważam że te minimalne są trochę zawyżone i mało informacji odnośnie rozdzielczości itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Fx 6xxx to niezbyt mocny procesor, do niego daje się karty z pułapu cenowego ok ~600zł, np. http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r9-270-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-oem,41589.html, a i tak być może jakieś OC cpu byłoby wskazane.

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX-a sobie odpuść , w tym pułapie cenowym lepszą opcją jest branie I3 4150/4160 .

 

Ew. dołożenie do I5 4440 / 4460 - tyle że to ponad 300 zł dopłaty .

 

Używany sprzęt wchodzi w grę ?

 

Co do karty to albo R9 270 np. MSI R9 270 2GB DDR5 Gaming za 679 zł albo dołożenie do R9 280 np. Sapphire R9 280 3GB Dual-X za 827 zł albo Gigabyte R9 280 3GB za 849 zł .

 

R9 270 to praktycznie to samo co model R9 270X , ma tylko 100 mhz niżej taktowane GPU , zaś w przypadku R9 280 ma 3GB VRAM + wspomniane mantle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się coś pomieszało z tym narzutem od sterowników , to sterowniki od NV powodują zwiększony narzut na CPU - na starych platformach szczególnie .

 

I3 w niektórych grach potrafi być lepszy niż wszystkie FX-y z Centurionem na czele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wersję duetu AMD bez zaaplikowanego mantle.

Ostatnio na PurePc był test, na końcu którego padło podsumowanie, że: "łatwo zauważyć, że narzut sterownika Catalyst na procesor lub ogólna ich wydajność pod komendą DirectX, bywa czasami zabójcza dla produktów AMD działających w parze."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale wydaje mi się że gry coraz częściej mogą wykorzystywać więcej niż 2 rdzenie a w tym przypadku i3 z dwoma rdzeniami chyba wypadnie gorzej + Mogą być używane ale chyba ciężko trafić na coś nie skatowanego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same rdzenie to nie wszystko .

 

Także się liczy sama wydajność tych rdzeni , w dodatku I3 ma HT - coś ala wirtualne 2 rdzenie .

 

Także sama architektura się liczy np. moduły w FX-ach czy wydłużony potok wykonawczy ( co ciekawe AMD wraz z premierą Bulldozera zrobiło ten sam krok co kiedyś Intel i przez który procki Intela cierpiały w niektórych aplikacjach ) .

 

Pod względem wydajność w przeliczeniu na rdzeń Intel jest znacznie lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci niczego narzucał nie będzie, ale obecni intel i nvidia rządzą i tyle.

Bierz zawsze stosunek wydajność/cena z perspektywą realnych osiągów w grze.

Obecnie zalecaną wersją jest I5 4460 lub ostatecznie FX8350 i odpowiedni do zasobności portfela GTX lub ATI

 

Oczywiście jak możesz to dołóż do 4690k

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pisaniem że NV obecnie  rządzi to był bym ostrożny .

 

Owszem nowe GTX9xx dały jej prowadzenie ale to nie wszystkie ich karty , w niższych segmentach nie jest tak różowo - szczególnie segmenty gdzie są GTX750/GTX750Ti .

 

Tam AMD jest zdecydowanie lepsze .

 

Poza tym nie wiadomo co pokaże R9 3xx - może sytuacja się odwróci i to czerwoni będą na topie albo powtórzy się sytuacja z R9 290 gdzie karta walczyła także ceną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, by brał pod uwagę elementarną sprawę wydajność/cena + realia w grach, bo to nie zawsze idzie w parze.

 

Dwa, że nie zależy mu na ultra ustawieniach i FHD i wiecej.

Generalnie zestaw pod czerwonych wychodzi taniej, ale moim zdaniem intel i Nvidia są lepsze i wolę do nich dopłacić.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróciłem uwagę na Amd Ponieważ można go łatwo podkręcić a na intel i5 z seri k Nie mam funduszy Student za wiele grosza nie ma :D ale zastanawiam się czy nie wziąć i3 i ewentualnie kiedyś wymienić na i5 jak już nie będzie dawał rady tylko czy i3 lub fx-6xxx nie będzie ograniczał Gigabyte r9 280 OC Tzw. wąskie gardło ? 

Nie zależy mi na Ultra i full hd tylko na wysokich/średnich bez synchronizacji pionowej w rozdzialce 720p no i 25-30fps+


Co powiecie na taką specyfikację ? 
http://www.morele.net/inventory/info/llbzJv/

Edytowane przez SyLLar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że FX-a możesz łatwo kręcić skoro wydajność nadal kuleje , w niektórych grach ( np. CS:GO - podejrzewam że także inne gry na silniku Source ) podkręcony FX jest gorszy niż I5 na stock .

 

Do tego pobór prądu po OC jest kosmiczny , bez OC obecne procki AMD mają dość duży pobór prądu a po OC pobór prądu rośnie drastycznie .

 

OC w przypadku Intela można mieć po taniości - wystarczy płyta na H81 np. Asus H81M-E za 185 zł .

 

Potem I3 zmienisz na I5 K jak potanieją albo jak będziesz miał kasę .

 

OC na tej platformie możesz uczyć się na Pentium G3258 - to jubileuszowa wersja i ma odblokowany mnożnik tak jak modele K .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie można dostać r9 280x za 800 zł jeszcze z gwarancją 1-2lata Opłaca się kupić ? nie wiadomo może służyła jako koparka choć czytałem że lepiej jak by służyła jako koparka bo oni specjalnie obniżają napięcie i coś tam żeby jak najmniej prądu brała a była wydajna , niż jak by ktoś się bawił w podkręcanie jej do granic możliwości 

 

i czy wgl opłaca się taką kartę do i3 4150/4160 kupić i czy to pociągnie na zasilaczu 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...