Skocz do zawartości
-balrog-

Monitor 24 cali do gier i internetu- do 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od ponad 6 lat bardzo szczęśliwym użytkownikiem monitora LG Flatron W2252TQ (22 cale, 1680x1050). Niezmiernie żal będzie mi się z nim rozstać, ale postanowiłem, że dam go rodzicom bo powoli wysiada im już stary CRT (też LG- Flatron F900B 19", który ma już sporo ponad 10 lat, ale do tego czasu byłem z niego zadowolony). Jak widać po tych doświadczeniach (oraz po telewizorach LG u babci i szwagra ;)) cenię markę LG, a przynajmniej jeśli chodzi o monitory czy telewizory (kilka miesięcy temu kupiłem dla siebie telewizor LG 47LB650V- póki co polecam). Teraz chcę kupić nowy monitor 24 calowy (może być 23,6 czy 23,8 ale 23 już odpada). Moje wymagania to:

 

1) Full HD,

2) Wyjście HDMI i co najmniej jedno wyjście D-Sub lub DVI,

3) Matowa matryca,

4) Podświetlenie LED,

5) Mile widziana regulacja monitora aby się przechylał przód/tył, ale przeżyję bez tego,

6) Cena maksymalna- 700 zł, ale generalnie wolałbym zapłacić mniej, jeśli w jakości nie będzie większych różnic,

7) Zastosowania- gry (głównie cRPG i strategie, ale czasem w jakąś strzelankę też pogram więc widocznego smużenia nie chcę) i internet, może sporadycznie jakiś ebook, filmów nie będę oglądał bo obok stoi wspomniany wcześniej TV 47",

8) W MIARĘ równomierne podświetlenie, tj. jak włączę cały czarny ekran i będę widział jakieś niedoskonałości to oczywiście może być, ale nie może to przeszkadzać w użytkowaniu- wspomnę tylko, że mój telewizor miał mieć ponoć ciemniejsze rogi co dla wielu było nie wiadomo jakim problemem- jak się przyjrzałem to rzeczywiście trochę tak jest, ale gdybym nie wyczytał o tym na mądrych forach to nawet bym o tym nie wiedział, totalnie mi to nie przeszkadza i właściwie prawie o tym zapomniałem, dlatego też nie jestem jakoś super uczulony na to,

9) Monitor ma nie męczyć wzroku, kolory mają być ładne, ale nie jakieś sztucznie przejaskrawione.

 

 

Generalnie jestem przeciętnym użytkownikiem, który nie jest zbytnio wyczulony na jakieś tam parametry obrazu, nigdy nie kalibrowałem żadnego ekranu, no ale nie chcę też kupić jakiegoś dziadostwa. Ogółem- jak będę co najmniej tak zadowolony, jak ze starego monitora LG Flatron W2252TQ (matryca TN) przy większej przekątnej i full HD, to mi wystarczy. 

 

Przeglądałem wcześniejsze tematy na różnych forach i zazwyczaj padały takie propozycje:

 

1) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/9472630#ceny- jest to monitor, na który trafiłem już wcześniej (bo LG), najpopularniejszy na skąpcu i byłem właściwie zdecydowany na zakup, jednakże oprócz całej lawiny pozytywnych komentarzy użytkowników niestety wyłapałem też parę negatywów, a mianowicie nierównomierność podświetlenia i to w sposób znaczny. Nie wiem, czy to tylko pojedyncze sztuki tak miały, czy inni nie zwrócili na to uwagi, ale Ci niezadowoleni pisali o srebrzeniu w lewym dolnym rogu (np. opinie na ceneo.pl oraz filmik pokazujący to https://www.youtube.com/watch?v=NW7koVThbK4 i opis https://pl-pl.facebook.com/LGPolska/posts/761223260567522 - jak dla mnie aż takie świecenie jak na filmiku z YT jest nieakceptowalne).

2) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/9647557#ceny- podobna cena, ktoś na jakimś forum pisał, że brałby ze względu na jasność minimalną, która wynosi ponoć 26cd i jest dobra do grania w nocy, w dodatku ma 3 lata gwarancji, chyba najładniejszy wygląd, no ale najmniejsza przekątna (23,6"- niby niewiele ale jednak :P)

3) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/7960812#ceny- najdroższy (szczerze mówiąc, szukałem bardziej coś w cenie tego LG czy Samsunga) no ale jako że często polecany to też go wymieniłem, jak ma być zauważalnie lepszy to dołożę, jak nie to wolę coś tańszego. Też 3 lata gwarancji (po rejestracji u producenta), pełne 24".

 

Co polecicie zgodnie z moimi wymaganiami? Warto zauważyć, że każdy tych monitorów ma inną matrycę- LG IPS, Samsung PLS a IIYAMA AMVA+. Oczywiście jak polecacie jakiś inny model to piszcie.

 

PS Proszę, odpuśćcie posty w stylu "do 700 zł nic nie kupisz, do gier trzeba monit z 120Hz za 1500zł" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, zmieniam monitor z 22 cali, cal różnicy mi nie zrobi wielkiej. Przez chwilę zastanawiałem się nawet nad 27 ale odpuściłem. 

... szczególnie, że mając 22" 16:10, to trzeba kupić minimum 23,8" 16:9 by nie był mniejszy na wysokość (jak ja nie cierpię 16:9 w monitorach!!! ... o 21:9 nie wspominam)

 

http://www.displaywars.com/22-inch-16x10-vs-23,8-inch-16x9

 

ps. moim zdaniem 1920x1080 na ~24" to niska rozdzielczosć, więc osobiście bym poczekał na monitor na tej matrycy:

http://www.auo.com/?sn=149&lang=en-US&c=33&n=328

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i do tego 2x GTX 970 żeby choć przez jakiś czas komfortowo grać ;) Myślę, że nie ma co przesadzać, dużo ludzi siedzi na 27" w full hd i jakoś żyją. Choć ja zrezygnowałem z 27" m.in. żeby nie było za wielkiej pikselozy.

Ostatnio nawet zacząłem się zastanawiać czy na pewno zmienić ten monitor, bo w 1680x1050 gry jeszcze lepiej chodzą a czy te 2 cale jakoś więcej mi dadzą... mimo że planuję zakup grafiki do nowego kompa raczej z górnej półki. Echh, te czasy kiedy się grało w 1024x768 na 15" niestety minęły :P

Edytowane przez -balrog-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zakładać taki sam temat - widzę, ktoś... już ma podobny 'problem', więc się podepnę.

Siedziałem kilka lat na samsungu - 2333SW   23" (2333SW (LS23CMZKFV/EN))

Wisiał kiedyś na ścianie, potem stał na stopce - generalnie, sprzęt zmieniałem raz (kompa), monitor trwał i w miarę się nie starzał, że za niedługo zmienię skrzynkę, a stary monitor podarowałem siostrze, rozglądam się za czymś nowym, z tym, że zastosowanie to:

- 90% przeglądanie internetu

- 5% filmy na youtube

- 5% inne czynności

 

Nie gram, nie oglądam filmów - mam od tego tv + kino domowe bd + konsole. Więc wszystkie czynniki związane za gamingiem odpadają.

Moje wymagania:

- co najmniej 23"

- nie odrzucający design, nie chcę sprzętu który wygląda jakby był z przed 5lat... (dziwnie wyglądałby w nowym pomieszczeniu...)

- nie męczący wzroku (mam wadę -1,5 ) typowo do internetu

- dający się ustawić - tj jestem wysoki +1,9m nie chcę zadzierać głowy, czy patrzeć w dół, raczej nie będę go już zawieszał na ścianie (mam niby fotel z regulacją, ale doświadczyłem kiedyś/u kogoś faktu, że monitor nie miał żadnej regulacji kąta nachylenia)

 

Moje typy:

 

SAMSUNG S24D390HL LED AD-PLS - 560zł

S24D590PL - Samsung - 595zł

-  AOC i2369Vm - 589zł

-  Dell P2414H - 759zł

Iiyama Prolite X2483Hsu - 699zł - LG 24MP76HM-S - 649zł

 

 

Wizualnie, przemawia do mnie LG oraz Sam590, potem AOC. Parametrami Dell. Jest mały problem - widząc, jakie może mieć dell podświetlenie, jakie są plamy na ciemnym tle, (które nawiasem mówiąc, nie wiem czy przy przeglądaniu internetu zobaczę) oraz... wiedząc, że nie posiada hdmi, zastanawiam się czy jest wart swej ceny - najdroższy w stawce. Przemawia za nim pivot i możliwość dopasowania...

Rozpiętość cenowa to od 550 - 760 zł, ... i jeśli mam być szczery, to nie robi mi różnicy, bo monitor zmieniam raz na 5 lat... ale chce mieć pewność, że warto do moich małych zastosowań, dopłacać, do polecanego sprzętu (pomimo jego jawnych wad), czy brać coś tańszego?

Ktoś z ekspertów forum rozjaśni mi tą sytuacje, pomoże w wyborze? Przypominam, mówimy o wyświetlaczy do internetu (tak, wiem 16:10... ale kto taki znajdzie?), na którym oczy się nie zmęczą i miło będzie np posiedzieć wieczorem 3 godz bez męczenia się. Rozszerzenia multimedialne, typu głośniki, czy porty usb, są mi chyba zbyteczne... mam zarówno zestaw 2.1/słuchawki/jak i podłączenie pod kino domowe... a usb w obudowie ;-) więc, wybieramy najlepszy obraz, w relacji do ceny. Sprzęt chcę kupić jutro/w środę, także chętnie przeczytam kogoś radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...