Skocz do zawartości
Jackenmen

[4000zł][Gry][Do podkręcenia]Ocena zestawu do gier, czy można gdzieś zaoszczędzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zacznijmy od tego, że to jest mój zestaw na morele.net:

http://www.morele.net/inventory/info/iPl23/

Chciałbym, aby ktoś ocenił czy zestaw jest dobry oraz czy można na czymś zaoszczędzić. Zależy mi, by zmieścić się w 4000 zł, a może i trochę mniejszej kwocie. Proszę, by nie zmieniać procesora(ew. jakiś inny i5 z literką K) oraz karty graficznej(ew. zbliżonej osiągami). Jeśli chodzi o płytę to chipset Z97, bo z tego co wiem jest on konieczny do podkręcania procesora. Resztę można spokojnie modyfikować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę graficzną to wydajność pewnie ta sama, ale nie wiem czy robi różnicę ilość wentylatorów. Jeszcze jeśli chodzi o RAM to jest różnica pomiędzy Dual Channel(2x4gb), a zwykłym 1x8gb? I czy opóźnienie cl11, jest dużo gorsze od cl9? Może kupić pamięć jakąś tańszą pamięć z takimi parametrami, bądź słabszym taktowaniem? Niezbyt się na tym niestety znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy warto. Różnica to 15 zł a CL9, więc niższe timingi, które mogą miec wpływ  na wydajność. Chodzi mi o te pamięci , które sam wybrałeś. IMO jedne z najwydajniejszych.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą większą wydajność. Ale czy na tyle dużą by dopłacać przeszło 50 zł to sam musisz sobie odpowiedzieć. Pomocna może być lektura tego testu:

 

http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,21

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, dzięki za pomoc z ramem. Na początku myślałem, że te różnice są większe, ale jak widzę, iż nie miałem racji to uważam, że lepiej je zostawić. Jeszcze mam pytanie o tą kartę wybraną przez @Dart9 to czy mniejsza ilość wentylatorów jest jakaś znacząco oraz czy jest ona w czymś gorsza od wybranej przeze mnie, że jest tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłeś budżet o ponad 500 zł. Myślałem, że chcesz uciąć na czymś.  Zotac to dobra firma, karta ma dobre opinie, posiada także 5 lat gwar. i jest tańsza.  W podobnej cenie do Gigabyte jest Asus Strix gdzie przy ustalonym poziomie wentylatory nie pracują i tym samym karta jest bezgłośna - pracuje pasywnie. Podobne rozwiązanie ma MSI.  A i we wszystkich 970 piszczą cewki.

Najlepiej jak porównasz testy 970-ek, jest też kilka artykułów purepc.pl

 

EDIT

Do kręcenia będziesz potrzebował chłodzenie CPU, bo Intelowskie się nie nadaje

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...