Skocz do zawartości
mimperator

Zestaw dla grafika/architekta do 3000PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Chciałbym kupić komputer (bez monitora, klawiatury, myszki i systemu) max. do kwoty 3000PLN

Mam pytanie do ekspertów z forum: czy zestaw, który linkuję jest wart uwagi? Jakie komponenty chłodzenia dodać do zestawu żeby całość działała długo i bezpiecznie? :)

 

http://www.morele.net/inventory/info/Dadmat/

 

Potrzebuję komputera głównie do pracy w photoshopie( pliki do 1gb), do tego autocad i 3d (sketchup, 3ds max), + okazjonalny rendering architektoniczny. Z tego co przeczytałem na tym forum, najważniejszy jest procesor i spora ilość ramu. Zestaw z linka to modyfikacja zestawu, który znalazłem w jednym z tematów. 

Procesor jest dość wysoko w rankingach Chip i czytałem dużo pozytywnych komentarzy na jego temat.

Wybrałem 8gb w jednej kości, aby móc dodać drugie 8gb w przyszłości. Nie wiem co z chłodzeniem procesora, czy warto kupić lepszą pastę, wiatrak niż te z boxu intela? P

 

Nie wiem dlaczego pojawiła się taka pozycja :/

5 602818 Dodatkowy 1 rok gwarancji + Ochrona przed uszkodzeniami (3 lata od zakupu) 1 1112,00 1112,00

Proszę nie brać tej pozycji pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mimperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożenie masz za free z kodem chyba - (W3FHN58JFW ( 0zł za dostawe kurierem, a 1zł za złożenie zestawu)), poszukaj na forum, gwarancja przedłużona o rok moim zdaniem zdecydowanie za droga (40% ceny zestawu!! WTF)... i ... nie ma karty graficznej!?

Odliczając gwarancję i złożenie to masz na razie zestaw za ok 2600 zł .. karta albo quadro (droga) albo ... za 400 zł to trochę słaba będzie i nie przyszłościowa. Koledzy zaraz pewnie się wypowiedzą. :P

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gwarancja znika gdy przejdę do koszyka, a w zestawieniu pojawia się. Dziwne. Faktyczne nie ma karty grafiki 8) Czy do wymienionych przeze mnie wcześniej programów warto jest kupować drogą kartę? Wydaje mi się, że mogę na niej trochę oszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to raczej hobbystyczne zajęcie. Tak byś wiedział, że do 3D Maxa, renderingu dobrze mieć dedykowaną kartę Quadro lub AMD FirePro.

Pytanie czy masz zamiar grać w gry, bo jeżeli nie, to mógłbyś sobie kupić Quadro 4000 używaną za 700zł, bo nówki są drogie, ta quadro 4000 kosztowała ok 2800zł.Taka Quadro K2200 to koszt ok 1800 zł, nowa.

 

Jeżeli nie zajmujesz się zarobkowo to nie warto. 

Sprecyzuj do czego będziesz to używał, bo do tego co piszesz spokojnie, hobbystycznie wystarczy "zwykła" karta, jak uprzesz się to i ta wbudowana. Jak jednak chcesz jakąś normalną to tutaj cię tylko cena trzyma.

Jeżeli nie grasz i nie zamierzasz grać w coś wymagającego to zobacz czy zintegrowany układ Intel® HD Graphics 4600 ci wystarczy i dopiero dorzuć coś i polecam NVidię GTX, jaki model, to już od Twojej zasobności portfela zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi! :)

Komputer będzie użytkowany w domu, jako dodatkowy do tych które używam w pracy.

Rendering robię od wielkiego dzwonu, 80% czasu jaki poświęcam na pracę na komputerze to płaskie rysunki w programach wektorowych typu autocad i rastrowe w photoshopie. Modelowanie 3d w sketchupie i 3ds maxie 10% i rendering 10% Więc zależy mi najbardziej na tym, żeby komputer płynnie działał gdy pracuję na pliku .psd z >100 warstw o wielkości kilkaset mb i np. rysuję na tablecie. Autocad w 2D radzi sobie całkiem sprawnie i na dużo słabszych komputerach.

Gier nie będę na nim odpalał, ewentualnie stare Pro Evolution Soccer :D

 

Żeby mieć grafikę zintegrowaną np. Intel® HD Graphics 4600 muszę wybrać odpowiedni procesor, czy płytę główną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj złożono troszkę lepszy zestaw niż twój, Zmień tylko procka na ten twój.

Procesor Intel CORE I7-4770 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I74770

 

http://www.morele.net/inventory/info/vsHWQD/

 

Karta graficzna jak będzie potrzebna to sobie dorzucisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli to nie muszą, ale pamiętaj, że równają w dół. Np. Masz 1600MHz, kupisz 2400, to te 2400 zrównają do 1600. Ważna jest też kompatybilność kości, 1-2 stronne, generalnie producent płyty piszę, które kości do jego płyty na pewno pasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi!

 

Ostatecznie złożyłem taki zestaw:

 

http://www.morele.net/inventory/info/2XBPjO/

 

Zmieniłem procesor na i7-4790, bo jest niewielka różnica w cenie względem 4770, a 4770k jest sporo droższy.

Zmieniłem też pamięć na taktowaną 1600mhz. Nie ma zauważalnych różnic w szybkości pracy względem szybszych pamięci w benchmarkach dla programów, które mnie interesują.

 

Czy te wszystkie podzespoły będą ze sobą grały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...