Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry dziękuję wszystkim osobą które napiszą coś pomocnego w tym wątku.

Posiadam laptopa DELL XPS 14” – a co za tym idzie posiadam spory problem – komputer praktycznie nie nadaje się do pracy . Powód: zawiesza się na amen. Po włączeniu, po jakiś 10-15 minutach, czasem dłużej, komputer się zawiesza – kursor nawet nie drgnie, Alt+Ctrl+Del nie działają, pomaga tylko całkowity reset przez 5 sekundowe przytrzymanie włącznika. Dzieje się tak powiedzmy 1 na 5 razy, i nie ma tu znaczenia czy komputer pracuje pod obciążeniem czy nie robi zupełnie nic. Nawet w trakcie pisania tego postu może się zawiesić…

Specyfikacja

Procesor i7-3687U

Ram 8GB

Dysk SSD ADATA SP900 240GB

System 64bit Windows 7   

Czy to jakaś grubsza sprawa hardwerowa? Może dysk?

Czy może to coś drobnego? – mam nadzieję… Jakieś ustawienie w BIOSIE lub coś podobnego?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, wszystkie zalecenia wykonane, bios najnowszy, sterowniki też, memtest nic nie wykazał, problem pozostał  :sad: , ale zauważyłem że nie występuje kiedy laptop jest podpięty do zasilacza... nie mam pojęcia jaki to może mieć związek.. Czy macie jeszcze jakieś pomysły które mogły by mi jakoś pomóc?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma związku. Mam cztery takie laptopy w firmie i dwa z nich się zawieszają (w tym mój).

Nie ma na to żadnej reguły co się aktualnie robi. Na zasilaniu sieciowym również się zawiesza.

W jednym wymieniany był dysk i wydawało się że jest wszystko ok, ale przypadłość wróciła.

W logach nie ma żadnego śladu, który wskazywałby na coś konkretnego. Jest tylko info że system nagle zakończył pracę, ale to jest akurat prawidłowy komunikat, bo nastąpił reset,

Ręce mi opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...