Skocz do zawartości
QCoo

nieprawidłowy klucz?

Rekomendowane odpowiedzi

Pracując w UK w pewnej firmie pewnego dnia zauważyłem, że ktoś z administracji wyrzucił oprogramowanie biurowe wraz z serialami. Była wśród nich m.in. naklejka Win 7 Pro OA. Chciałem zainstalować system na tym kluczu, lecz wyskakuje komunikat, że wpisany klucz jest nieprawidłowy :/ Oczywiście użyłem Win 7 Pro w wersji UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to była wersja OEM pod producenta sprzętu HP, Dell, Sony .. to możesz zainstalować tylko na takiej maszynie od danego producenta. Z tego co wiem, obecnie każdy z biosem UEFI ma unikatowy klucz w biosie i nie spasuje do innej. Dziś przekonam się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał obraz, który przyjmie klucz, to dasz radę zainstalować. Jednak nadal nie będzie to legalny system w świetle licencji, gdyż klucz w wersji OEM przypisany jest do sprzętu, z którym został zakupiony.

Innymi słowy w razie upierdliwej kontroli, nie mając faktury na sprzęt, może być problem i nie wiem czy pomoże tłumaczenie, że fakturę zjadł pies.

Sam Windows powinien działać bez problemu razem z aktualizacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane do jakiego Windowsa masz klucz. Spróbuj zainstalować i tyle.

Tak jak napisałem, może być to po prostu naklejka z kodem z Della, Hp itp, tylko, że niepotrzebna, bo mają zaszyte w biosie kody i ktoś wyrzucił, co i tak nie zmienia faktu, że użycie tego kodu może być niezgodne z prawem :P i/lub zweryfikowane w M$ i ci go odrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...