Skocz do zawartości
Mazzakollo

Windows 7, problem z instalacją - Legacy? UEFI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od niedawna jestem posiadaczem laptopa Acer E5-572G (dokładnie taki: http://www.x-kom.pl/p/216246-notebook-laptop-15-6-acer-e5-572g-i5-4210m-4gb-500-dvd-rw-gt840m.html?partnerid=100180188&sm12=NjA%3D&token=a9511ff80acca649de2b31d03a03b05e&ts=1420408652).Jako, że komputer nie ma zainstalowanego żadnego systemu, chciałem wgrać na niego Windows 7.
Włączając sprzęt nieco się zdziwiłem, widząc Linuxowe okno bootowania. Przy następnym włączeniu komputera jednak wszedłem do biosu, zmieniłem kolejność bootowania tak, aby CD było pierwsze i przystąpiłem do instalacji. Na początku szło gładko, jednak w końcowym etapie pokazywał mi się błąd: Secure boot fail. Po googlowaniu znalazłem, że należy ustawić hasło Supervisor, a następnie będzie można wyłączyć opcję secure boot. Tak też zrobiłem. Tym razem instalacja poszła dalej, ale komp się freezuje przy napisie Starting Windows i obrazku z logiem systemu.

Problemy te występują na trybie UEFI. Ten był ustawiony domyślnie, więc w swojej naiwności myślałem, że tak ma być i będzie śmigać. Okazało się jednak, że od czasów XP się trochę zmieniło..

Do wyboru, oprócz UEFI, mam jeszcze Legacy. Czy gdy wybiorę Legacy, instalacja przebiegnie bez problemu i nie uszkodzę w żaden sposób sprzętu? Pytam, bo googlując znalazłem strony, na których ludzie mieli problemy z biosem po zmianie na legacy. Mi zależy tylko na tym, żeby ten Windows działał. Jeśli nawet UEFI oferuje jakieś zalety, to nie chce mi się z tym babrać.

Pytanie więc brzmi: czy można spokojnie instalować na legacy? Jeśli nie - jak zainstalować Win7 na UEFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...