Skocz do zawartości
maxymili

AMD zmiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie pheoma II x2 555 który daje się stabilnie podbić do 3700MHz/. Można go otworzyć @x4 ale traci stabilność.

Ostatnio stwierdziłem, że w grach właściwie w WOT tracę płynność rozgrywki nawet na średnich ustawieniach.
Karta graficzna to Radek 5850, który stabilnie idzie na 830 (da się podnieść na 960 ale w grach pada, tylko do obliczeń).

Wydaje się, że karta nie sprawia problemów, a to raczej procesor jest źródłem spowolnień.

 

No i teraz pytanie. Czy jest sens wymiany pheoma II rev. C3 na FXa i jeżeli to na jakiego? Czym różnią się te procesory i jak wypada ich wydajność w grach.

 

Płyta główna GB 990XA-UD3

Zasilator Scytche kamariki 400W

chłodzenie Scytche Mugen II z 3 wentylatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem Wot to zmiana tego X2 na FX ( jakiegokolwiek ) ma mały sens .

 

Więcej ci da zmiana platformy na Intela - Pentium G3258 + Asus H81M Plus i do tego kręcenie procka jak najwyżej , WoT mocno zyska już na nie kręconym G3258 czy innych Pentium a po OC będzie jeszcze lepiej .

 

Pod kątem innych gier też nie ma sensu wymieniać procka na FX-a , w grach nawet topowe FX8xxx mają wydajność na poziomie I3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...