Skocz do zawartości
Włodi

Początki w pisaniu demek, prostych gierek na Commodore 64.

Rekomendowane odpowiedzi

Pasjonuje się od ok. 15 lat starymi komputerami. Chciałbym w związku z tym spróbować czegoś twórczego i poznać język tych maszynek, a chodzi mi konkretnie o C64. Moim marzeniem od zawsze było zrobienie prostej demoscenki i napisanie pod nią muzyki.

Uczenie się w dzisiejszych czasach tak archaicznego języka jak np. Basic jest bez sensu - ja to wszystko wiem - jednak chodzi tu głównie o sentyment i ruszenie szarych komórek, potrenowanie logicznego myślenia. Programistą raczej nigdy nie będę, a chcę się po prostu trochę pobawić.

Mam zestaw C64, w którego skład wchodzi m.in magnetofon, stacja dyskietek 1541, dwa kardridże black box. Wykonałem też kabelek do transmisji danych między PC a stacją dysków, mam też możliwość nagrywania danych na kasety z PC.

Chciałbym pisać na realnym sprzęcie, w tym cała zabawa.

Przeczytałem już jakąś połowę książki "Nauka programowania w języku BASIC" Wacława Iszkowskiego, która od lat walała się po mojej biblioteczne, cały kurs programowania w Basic z tej strony, oraz przeglądnąłem instrukcję użytkownika C64 w języku angielskim, kładąc nacisk na rozdział z grafiką i tworzeniem sprite'ów, które to rozdziały przeczytałem w całości.

Chciałbym dowiedzieć się jak narysować jakieś tło, grafikę, bo samymi znakami graficznymi z klawiatury chyba tego nie zrobię ? Jak wykorzystywać zewnętrzne programy np. do rysowania grafiki, tworzenia muzyki i jak przenosić, implementować ów dzieła do kodu mojego programu. Chciałbym też dowiedzieć się jak tworzyć własne dźwięki, jak np. zrobić digitalizowaną mowę, zdjęcia itp.

Chodzi mi o stworzenie prostej gierki, np. tekstowej z jakimiś elementami graficznymi, czy mini gierkami. Lub zrobienie jakichś najprostrzych efektów z których można by zmontować coś na kształt demka, prezentacji, chociażby obracający się sześcian czy coś prostego do zaprogramowania pod co można by podłożyć jakąś muzyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...