Skocz do zawartości
Dalhi

Zestaw ITX do prac biurowych, cena do 1600 zł plus monitor (500zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje złożyć zestaw komputerowy dla siostry do prac biurowych (pracuje jako nauczyciel) oraz do przeglądania internetu, ewentualnie proste gry w przeglądarce. 

Kwota jaką planuje przeznaczyć to około 1600 zł, zestaw oparty na formacie ITX, zamówiłem już płytę główną (MSI Z87I GAMING AC) podczas promocji w sklepie komputronik jednak jeszcze do mnie nie dotarła, więc proszę nie uwzględniać tego elementu w waszych sugestiach. Nie mam żadnych podzespołów które można wykorzystać.

 

Chciałbym aby zestaw zawierał dysk SSD i procesor od intela i3, coś co posłuży na lata. karta graficzna nie jest potrzebna. Obudowa będzie leżała na biurku, więc coś małego i zgrabnego.

Dodatkowo do wydania około 500 zł na monitor w rozmiarze 22" (1080p), mam nadzieję że coś sensownego w tej kwocie można kupić. Zestaw będzie zamawiany za około 2 tygodnie, do tej pory powinna się wyjaśnić kwestia płyty głównej, według ostatniej informacji od sklepu Komputronik domawiają brakujący towar.

 

Z góry dziękuję za sugestię w doborze podzespołów. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i5 do prac biurowych? Nie sądzisz, że to jednak niezbyt trafiony pomysł? :)

Również i3 jest całkowicie zbędne w sprzęcie tego typu.

 

Jeśli ma zajmować naprawdę mało miejsca to moja propozycja jest taka: Antec ISK 110 VESA. Obudowa z całkiem sensownym zasilaczem na pokładzie, montowana do monitora, o tak:

 

IMG_0461.jpg

 

 

 

Odnośnie samego monitora - na pewno tylko 22"?

 

Ojciec jest nauczycielem, różne tabelki, pisma, dzienniki. Czasami nad tymi zestawieniami siedzi po

parę godzin i kupiłem mu BenQ GW2760 (27", AMVA, full hd, flicker free). Jest więcej niż zadowolony ;)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję coś w formacie 21:9 , który zastępuje 2 monitory, naprawdę ergonomia i komfort pracy wzrasta diametralnie. Osobiście mam monitor jak w sygnaturze, spisuje się rewelacja i na dodatek można jeszcze TV w okienku oglądać w między czasie.

 

Dobry zestaw masz tutaj :

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,23

 

Na razie kartę graficzną bym odpuścił, płytę masz, więc -850zł

Do tego 

 

http://allegro.pl/lg-m2732d-pz-monitor-tv-fullhd-led-ips-hdmi-i4969205955.html- Z tunerem TV

 

http://allegro.pl/monitor-25-lg-25um65-ips-hdmi-21-9-2560x1080-gry-i4972183116.html- Polecam

 

W kwocie 2000 zł powinieneś zmieścić się.

 

Obudowę bym proponował 

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-rc-120a-kkn1-499405/Podobno lepsza niż jej następca poniżej.

http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-elite-130-rc-130-kkn1-608939/można do niej późnij włożyć normalną kartę graficzną.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.

Odnośnie formatu płyty głównej to chyba pozostanę przy ITX, te 2 cm wysokości chyba nie zrobią żadnej różnicy do tego cena była okazyjna choć jeszcze nie mam produkty i może Komputronik będzie się próbował wykręcić, zobaczymy.

 

Jeżeli chodzi o obudowę to proponowany Antec ISK 110 VESA wygląda dość ciekawie, choć nie jestem pewien czy brak możliwości zamontowania napędu optycznego przypadnie jej do gustu, chociaż pewnie można podłączyć zewnętrzny dvd pod usb. Może jakieś inne propozycje?

 

Sam posiadam monitor 21,5" cala i ostatnio siostra częściej korzysta z mojego komputera bo jej laptop kończy żywot i jest w zupełności zadowolona, więc raczej pozostaniemy przy tej opcji. Sugerowany BenQ GW2760 jest nieco ponad budżet.

Wciąż jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z siostrą zestaw przedstawia się mniej więcej tak:

1 655429 Procesor Intel Core i3-4160, LGA1150, 64bit, 3.6GHz, 54W, cache 3MB, BOX (BX80646I34160) 1 479,00 479,00

2 645068 Dysk SSD Crucial MX100 128GB SATA3 2.5" 550/150 MB/s 7mm (CT128MX100SSD1) 1 295,00 295,00

3 567728 Napęd Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM 1 58,00 58,00

4 608939 Obudowa Cooler Master Elite 130 RC-130-KKN1 1 166,01 166,01

5 649047 Zasilacz Corsair VS Series 350W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020095-EU) 1 139,00 139,00

6 604762 Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1866 GY1866D364L9A/4G 1 149,00 149,00

Do zapłaty:  1286,01

 

Obudowa to kwestia rozważenia, mi osobiście się podobają obudowy Silverstone typu desktop, ale do tego tematu pewnie powrócimy w następny weekend kiedy będziemy coś zamawiać.

Pozostaje kwestia monitora, co do którego nie jesteśmy zdecydowani na nic konkretnego, w zasadzie wymagania się nie zmieniają. Siostra chce coś z wbudowanymi głośnikami, ale nie jest to raczej dobry pomysł. Pozostaje jednak nadal kwota w okolicy 500 zł chyba że naprawdę warto dopłacić do czegoś te 100 zł, niestety neleży jeszcze doliczyć OS i peryferia więc skrzynkę z monitorem chcielibyśmy zamknąć w 2 tyś. zł. Oby ceny nie zwariowały przez ten tydzień.

Edytowane przez Dalhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zastosowaniu i oczekiwaniach poważnie przemyślałbym sens składania takiej skrzynki.

Za te same pieniądze powinno się dać kupić laptopa z ssd, który będzie zapieprzał jak dziki, zajmie mniej miejsca, można do też podłączyć pod zewnętrzny monitor, klawiaturę.

W tych zastosowaniach sprawdzi się nie gorzej, niż to co chcesz poskładać, zachowa przy tym wszystkie zalety laptopa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...