Skocz do zawartości
panegon

Twardy dysk- Czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dysk MAXTOR 40GB ATA po podłączeniu do PC skutkuje czarnym ekranem na monitorze ( komputer działa, ale jest czarny ekran). PC bez dysku odpala się (BIOS). Dysk podłączałem do dwóch rożnych PC i nadal nic. Wystarczy, ze podepnę zasilanie do dysku ( bez taśmy) i już po włączeniu PC jest czarny ekran. Prócz czarnego ekranu głośniczek z PC wydaje dziwny ciągły dźwięk. Bardzo zależy mi na danych zapisanych na dysku. Dysk już wcześniej czasem powodował reset PC w oknie ładowania BIOS-u, ale w końcu włączał się. Obawiam się, ze dysk powoduje zwarcie na zasilaczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dwóch różnych komputerach jest ten sam efekt to dysk padnięty. Raczej w warunkach domowych danych nie odzyskasz.

 

 

btw

Jak można trzymać ważne dane na czymś tak archaicznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale komputer startuje ?( kręcą się wentylatory ? ) Dziwny objaw bo powinien od razu się wyłaczyć przy zwartym transilu ( dioda zabezpieczająca przed za wysokim napięciem )

 

Ps. 40 ata jesli to slim to to największe padaki od maxtora były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można trzymać ważne dane na czymś tak archaicznym?

:] jak widzisz można. Żartuję. To dysk członka mojej rodziny...

 

Ale komputer startuje ?( kręcą się wentylatory ? ) Dziwny objaw bo powinien od razu się wyłaczyć przy zwartym transilu ( dioda zabezpieczająca przed za wysokim napięciem )

 

Ps. 40 ata jesli to slim to to największe padaki od maxtora były.

Startuje itd., ale głośniczek wydaje dźwięk i brak obrazu. 

 

Dysk nie był ruszany z PC, aż do awarii, więc wyeliminowałbym uszkodzenie mechaniczne. Spróbuje z przejściówka USB. Czy jest szansa odzyskać dane? Wiem, że są serwisy, które przyjmą zgłoszenie, ale mogą wziąć pieniądze za nic...

Edytowane przez panegon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorą grube pieniądze, raczej sie nie zdecydujesz (domyślam się).

Czasem jak tylko elektronika na płytce pada i da się podmienić od identycznego to można w ten sposób uratować HDD. Pytanie czy na pewno coś na płytce, skąd weźmiesz identyczny i czy na pewno operacja się powiedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych dyskach ROM jest jako osobna kość więc ( o ile nie ma jej trzepniętej ) to mozą przełozyć ją na inna elektronikę ( ale musi sie FV PCB zgadzac etc )...  

 

Dalej dziwi mnie ze podłączenie tylko 5 i 12 i komp STARTUJE ale black screen..... takie rzeczy tylko w erze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...