Skocz do zawartości
DrFelipe

Ivy bridge vs Haswell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat oklepany jednak jestem nie do końca zdecydowany do ww procesorów. Powiedzcie mi czy jest sens przesiadać się z Ivy na Haswella. Mam teraz poskładanego na szybko za grosze celerona g1620 a będę chciał zmienić na i5. Zastanawiam się czy wymieniać na haswella co wiąże się też ze zmianą płyty głównej czy wymienić tylko procesor i zostać na obecnej płycie? Wiem że różnica w wydajności duża nie jest dlatego się zastanawiam czy przeczekać haswelle do następnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 S1150 to jednak spory koszt - minimum 785 zł patrząc po cenach z morele.net .

 

Do tego koszt nowej płyty - 140+ zł .

 

Używane I5 SB/IB można dostać znacznie taniej , wydajnościowo są nie wiele słabsze - choć na razie na allegro jest posucha .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp do ogólnego użytku plus gry. Ale graczem wymagającym nie jestem. Teraz posiadam sprzęt zmontowany po części ze starych gratów. Więc tak: Grafikę miałem gtx260 ale za niewielką dopłatą wymieniłem na HD6870 ze względu na DX11. Płytę z prockiem to udało mi się okazjonalnie dostać za dosłownie grosze. Płytę asrocka nie używaną kupiłem za 80zł a celka za 90 dlatego powstała taka konfiguracja. Podsumowując:

 

Płyta gł: Asrock H61 Pro BTC

Procek: Celeron G1620

Ram 2x4GB Goodram 1600 play CL9

Grafika HD 6870 1GB GDDR5

Zasilacz chieftec GPA-500W

Monitor Stary Samsung Syncmaster 206BW 1680x1050

 

Grafika jeszcze całkiem daje sobie radę więc na razie poczekam na rozwój sytuacji na rynku i może już na DX12. Co do procesora to chyba wydaje mi się że najrozsądniej to będzie na chwilę obecną wsadzić tam jakiegoś używanego i3 albo i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...