Skocz do zawartości
Netiux

Monitor 144Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie 3 to padaki na matrycach TN - kiepskie kąty widzenie i odwzorowanie kolorów .

 

Niestety porządnych monitorów 120+ hz nie ma , z dobrych monitorów 120+ Hz jest dopiero Eizo FG2421-PL tyle że kosztuje on ~1 800 zł .

 

Eizo ma znacznie lepszą matrycę VA , choć nie jest to jeszcze szczyt jakości to i tak sprawuje się lepiej niż ww. monitory .

 

Albo olać wysokie odświeżanie i kupić normalny monitor na matrycy IPS , w niektórych da się podkręcić odświeżanie .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 to padaki na matrycach TN - kiepskie kąty widzenie i odwzorowanie kolorów .

 

Niestety porządnych monitorów 120+ hz nie ma , z dobrych monitorów 120+ Hz jest dopiero Eizo FG2421-PL tyle że kosztuje on ~1 800 zł .

 

Eizo ma znacznie lepszą matrycę VA , choć nie jest to jeszcze szczyt jakości to i tak sprawuje się lepiej niż ww. monitory .

 

Albo olać wysokie odświeżanie i kupić normalny monitor na matrycy IPS , w niektórych da się podkręcić odświeżanie .

Wolę nie ryzykować z odświeżaniem by nie zepsuć monitora

a kąty widzenia to nie powinien być problem ponieważ nie patrzę na monitor bokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz patrzeć bokiem, siedząc idealnie na wprost i tak masz przekłamania i różnice między górą a dołem. Nie ma takiej pozycji przed monitorem, kiedy ekran byłby w całości równy. Jeśli miałeś do czynienia z TN wcześniej i/lub jesteś w stanie zaakceptować ww niedogodność, to można brać.

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Monitory 120Hz same w sobie mają nierówna jasność góra ciemniejsza, środek jaśniejszy a spód najjaśniejszy, więc podawanie nierówności matrycy TN jako wady to raczej niekompetencja. Różnica ta jest niewielka i podczas gry i codziennego użytkowania tego nie widać. Trzeba włączyć jednokolorową planszę. Wystarczy spojrzeć na komentarze monitorów 120Hz nikt na to nie narzeka. Chcesz 120Hz? Bierz, nie daj sobie wmówić, że nie warto.

W VA też zmieniają się kolory i dodatkowo jest black crush patrząc idealnie na wprost, a jakoś nagminnie je polecacie.

 

Jeśli chodzi o pytanie o monitory 120Hz. Każde inne forum niż to będzie lepsze. Nawet pudelek.

 

XL2430T jest nowszy od XL2420Z i ma nowszą wersję motion blur reduction, więc z tych dwóch brałbym xl2430T.

LG ponoć ma lepsze kolory i to tyle.

 

yeah I managed to find that out myself, after all biggrin.gif

So I ordered both, tuned up the XL with the blurbuster strobe utility, vt1502 tweak and a icc profile for 120hz. firmware v3 was already installed and then I compared it to the lg.
Yes, the LG colours are a little bit crisper and more radiant, but after starting up shootmania/UT where I get steady 250 fps the fine tuning and customization of the BenQ started to show.
After seeing and testing them for a while I returned the LG and kept the BenQ because for me the BenQ and it#s possibilities for customization are of more use. It didn't hurt that I saved over 80 € biggrin.gif
So for ppl who intend to use it more as a allrounder I guess the LG is the way to go.

 

Ja bym bral XL2430T.

 

Dodam jeszcze, że najlepiej używać 120Hz z przesunięta fazą na 1350. Więcej info na blurbusters. Nie będę się rozpisywał.

//EDIT: 1502 sprawuje się lepiej.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up.

 

Większych bzdur nie dawno nie słyszałem .

 

Komentarze pod danym produktem nie są miarodajne , ciężko zweryfikować ich wiarygodność - często są to pracownicy sklepu lub osoby specjalnie w tym celu zatrudnione .

 

A zdanie o pudelku to już kompletna przesada .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Całe forum blurbusters kłamie. Ludzie, którzy grzebią w sterownikach, znajdują błędy w produktach i nagłaśniają dzięki czemu ludzie wiedzą na co uważać, piszą własne oprogramowanie do sterowania, które zostaje rekomendowane przez producenta, testują nowe monitory, wgrywają update'y bez osprzętu, który producent podaje za wymagany. Osoba, która siedzi przed monitorem 120Hz też kłamie.

 

Ehh... Radzę poszerzyć horyzonty.

 

Komentarze przekupione, ale 0 negatywnych. Przekupili całe społeczeństwo, reyden pierwszy sprawiedliwy. Jedyna odpowiedź "bzdury".

Pod którymś newsem trochę zaspamiłem odnośnie monitorów 120Hz i ich możliwości, posypało się idiotyzmami ludzi co chcieli się czegoś dowiedzieć i dzielili się tym co usłyszeli(bardzo dobrze zrobili-mieli okazję zdementować głupie plotki i skorzystali), a ludzie co najgłośniej krzyczeli nic nie napisali.

 

Inteligentny człowiek przeskoczy z tego forum na inne i potwierdzi to co napisałem. Do takich ludzi kieruję swoje posty. Odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują zawsze szukam na innych portalach bo tu o rzeczową odpowiedź ciężko. Artykuły na stronie głównej są ciekawe i to tyle. Komentarzy lepiej nie czytać

 

Trochę mnie poniosło. No, ale im dłużej próbuje z kimkolwiek tu dyskutować tym bardziej mi się odechciewa. Nikt, nigdy nic ciekawego nie napisał(użytkownicy).

 

Zdanie o pudelku przesadzone? Tam ci powiedzą żebyś się spytał na innym forum-uczciwie. Tutaj doradzą ci źle i będą się zarzekać-pudelek wygrywa.

 

Co do komentarzy i polecanych produktów też trzeba uważać. Są ludzie, który pracują polecając dane produkty za pieniądze- dostają listę i lecą z koksem, ale nie w komentarzach w sklepie, ale na forach gdzie udają zwykłego użytkownika. Z reguły łatwo takiego wyłapać, ale nie zawsze.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje Ci że ani ja i pewnie Reyden nie jesteśmy żadnymi sprzedawcami. Pracuje w firmie motoryzacyjnej na chwilę obecną. A polecam zestawy, monitory wg mnie godne polecenia. Czesto sam z nich korzystałem lub testowałem u kogoś. Znajomych mam nie tylko na forum tak na marginesie. Dlatego dla mnie TN jak widzę u znajomych mnie odrzuca. Są to głownie ludzie co nie znaja się na komputerach i kupili komputer w sklepie bo ktoś im doradził. Jakiś  sprzedawca. Są nieświadomi tego i ich to nie interesuje. Ja nie mam zamiaru nikogo na siłe przekonywać, ani pisać co jest lepsze. Napisze co uważam raz, a co wybierze dana osoba to jej sprawa. Z pewnością nie zawsze dobrze polecam zestawy i znajdzie się ktoś kto ma inne zdanie. Ale irytują mnie ludzie co na siłę próbują tu przekonywać innych i bronić swoich racji. A na forum jesteś już od  dawna i to w jeden z pierwszych dni jak sie tu zarejstrowałeś zacząłeś swoje. Masz do tego prawo ok.  Rób jak uważasz, ale wiedz że zawsze ktoś napisze jakie ma zdanie na temat tego BenQ czy innego monitora TN z 144 hz matrycą.  Niekoniecznie ja bo jak widziesz tych osób jest więcej co mają podobne zdanie więc..

Edytowane przez Devil
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że on ma sporo. To tak jakby ktoś pytał o szybki 2-osobowy samochód sportowy a ludzie mu na siłę próbowali wcisnąć jakieś kombi bo dzieci i teściową z tyłu przewiezie i mniej mu to spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał o szybki 2-osobowy samochód, to też nikt nie będzie mu wciskał skracanego golfa z podrasowanym silnikiem i chłodnicą od tira - idealna analogia do matryc TN. :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się znajdzie ktoś kto woli szybkie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o od wolniejszego, ale porządnego sprzętu. No ale to nie jest nikogo problem, nikogo wzrok. FPS miśki to nie wszystko. Zróbcie sobie test Munsella. Im gorsza jakość obrazu tym gorzej widzisz po pewnym czasie. I tutaj nie chodzi o wadę wzroku w stylu "jakie okulary sobie kupić" tylko mózg nie rozróżnia kolorów. No ale ok, przecież na serwerze jestem PRO, mam 144Hz i 50FPS...

 

Skończcie temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesiadałem się z monitora benq tn na acera predatora ips 165 hz. Czuj się jak bym zmienił rower na ferarii  xd

Grając coś tam w cs;a nie będąc śmiesznym orzełkiem, dostrzegam niewielką różnice w szybkości odświeżania(wręcz żadną między 144 a 165hz) ale jakość matrycy ips nie męczy tak oczu i to jest dla mnie główna zaleta, bo mogę dłużej pracować i grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

*Zbędna zniewaga* Zróbcie sobie test Munsella. Im gorsza jakość obrazu tym gorzej widzisz po pewnym czasie. I tutaj nie chodzi o wadę wzroku w stylu "jakie okulary sobie kupić" tylko mózg nie rozróżnia kolorów. *Zbędne zniewaga*

A pro po testu:

post-205422-0-65724500-1459105325_thumb.jpg

Korzystałem z CRT od małego, później przesiadka na Flatron L1919S około 2010 roku,a teraz od ponad roku BenQ XL2411Z. W między czasie chwilowe testowanie monitorów VA/IPS decydując co kupić i okazyjne oglądanie filmów na TV VA. Potrafię grać ponad 10h bez przerwy. Jeśli ktoś wg twojej definicji powinien mieć problem z tym testem to właśnie ja, zwłaszcza na monitorze TN i to tak wg was beznadziejnym jak xl2411z... 

 

Już się przyzwyczaiłem, że jedyne co potrafią ludzie napisać na temat monitorów 120Hz to argumenty na + i chwalenie lub szydzenie i głupie porównywanie do zwierząt, samochodów lub co tam sobie wymyślą. Nigdy nie usłyszałem sensownego argumentu czemu nie kupować monitora 120Hz TN do grania i pewnie długo nie usłyszę. To świadczy samo za siebie. Wasze osobiste uprzedzenia do monitorów TN nie znaczą nic, zupełne nic jeśli chodzi o doradzanie komuś. Sam sobie kupuj co chcesz, ale jeśli masz odradzać bo ci się po prostu nie podoba bez konkretnego powodu to tego nie pisz albo napisz uczciwie, że masz uprzedzenia bez żadnego powodu. Nie wiem po co za każdym razem szydzicie, wyśmiewacie nie mając żadnych argumentów poza zbędnym obrażaniem.

 

Jeszcze odnośnie szydzenia z graczy i pisania, że 120Hz nic nie daje...

Argument tak samo słuszny jak pisanie, że myszką za 5zł gra się tak samo jak taką za 200zł i zawodowy gracz pokona każdego grając myszką z kulką...

http://www.blurbusters.com/zero-motion-blur/testimonials/

 

 

Ale irytują mnie ludzie co na siłę próbują tu przekonywać innych i bronić swoich racji. A na forum jesteś już od  dawna i to w jeden z pierwszych dni jak sie tu zarejstrowałeś zacząłeś swoje. Masz do tego prawo ok.  Rób jak uważasz, ale wiedz że zawsze ktoś napisze jakie ma zdanie na temat tego BenQ czy innego monitora TN z 144 hz matrycą.  

Irytujesz sam siebie? ok.

Założyciel tematu pyta się o monitor 144Hz, a wy się tu pchacie ze swoimi mądrościami i jesteście ludźmi co na siłę próbują przekonać innych i bronić swoich racji, którzy cię irytują.

Nikt tu nie pyta się o monitory 60Hz, a wy jak zawsze swoje i jeszcze insynuujecie, że ja coś robię źle...

 

W jeden z pierwszych dni zacząłem swoje? Znaczy, co? Spytałem się jaką płytę główną kupić? Czy chodzi ci o posty rok później o monitorach 120Hz? Czy może o rzeczową dyskusję popartą argumentami?

 

Odnośnie na siłe przekonywać innych...

Nie wiem czy zauważyłeś, ale to jest forum, które służy do dyskutowania, a najlepsza jest rzeczowa dyskusja poparta rzetelnymi argumentami i obalanie błędnych argumentów co prowadzi do poszerzania wiedzy. Większość osób tutaj tego nie potrafi i wygląda na to, że to właśnie taki rodzaj dyskusji cię irytuje.

Polecam przeczytać:

http://www.kopernik.org.pl/przewodnik-po-wystawie/artykuly/kulturaerystyka-erystyka/

 

PS: Mój post nie dotyczy:

Nie musisz patrzeć bokiem, siedząc idealnie na wprost i tak masz przekłamania i różnice między górą a dołem. Nie ma takiej pozycji przed monitorem, kiedy ekran byłby w całości równy. Jeśli miałeś do czynienia z TN wcześniej i/lub jesteś w stanie zaakceptować ww niedogodność, to można brać.

Nawet + dałem za tego posta, mimo że w VA i IPS też takiej pozycji nie ma żeby obraz był równy. ale faktycznie najbardziej dotkliwe jest to w TN.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Benq to najgorszy wybór z 144hz. Totalny szrot jeden na 5 egzemplarzy ma przyzwoity parametry. Ten LG będzie lepszym, pewniejszym wyborem.

I jak wyżej zalety tych monitorów to jedynie 144HZ. Reszta kolory, kąty widzenia są tragiczne. Do tego stopnia że siedząc na wprost monitora i np zagłębiając się w fotelu lub prostując ciało widzisz jak się zmieniają odcienie kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

lukadev, miałem 2 XL2411Z i mimo, że fabrycznie wyglądały zupełnie inaczej to po kalibracji obraz był niemalże identyczny. Komentarze posiadaczy stanowią, że grubo zawyżyłeś wynik i do tego wziąłeś go z palca. Kąty widzenia nie są tragiczne (Na VA zaobserwujesz to samo+black crush patrząc na wprost, IPS ma się tu lepiej, ale srebrzy i często ma problemy z cloudingiem). Jedyna wada BenQ to kąty widzenia w pionie., więc żadna z tych technologii nie jest idealna, a TN znacząco od VA nie odstaje. Przypominam też, że gra się przed monitorem, a nie pod albo obok. Co do kolorów podczas gry już się wypowiadałem i nie będę powtarzał, ale na TN nie jest źle.

LG będzie lepszym wyborem jeśli nie interesuje cię backlight strobbing/Motion Blur Reduction.

Aktualnie do gier 120Hz BenQ jest jednym z lepszych wyborów. Pamiętając o cenie.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik crt(ehh, trinitron), tn z 1ms, potem della z 6ms na IPS(60hz) a teraz TN 1ms z 144Hz i bbr(strobing) podpisuję się pod tym co pisze Nemayu obiema ręcami i nogami. Moge grać na tym tn 4-6h, wzrok sie nie męczy, najwyżej musk, a wyniki...

​nie jestem onanistą sprzętowym i nie kręci mnie FR, ale patrząc na wyniki konfigu na CRT wcześniej - FR jakoś 1,5 zawsze w americas army i pokrewne FPS, a pomiędzy na tn/ips 1,15-1,2 max to stwierdzam,że obecne wyniki przy 200h grania dające fr 1,68 gdzie jeszcze w styczniu miałem 1,24 naprawdę o niczym nie świadczą...po prostu wrócił mój skill, który zanikł po zakupie pierwszego LCD.

​I cholera póki co mam 2 bany na różnych serwerach bo stwierdzili że czituję. A ja po prostu widzę praktycznie każdy ruch, to reaguję no i bardzo pomaga dźwięk z sb zx. Opinia o radarze i no recoilu nagminne...ale co sie dziwić, jak ogląda sie na spekcie na niewydolnym sprzęcie to przyciny są takie że nie widać sprey jak pociski nawalają. Ot taki OT.

​Także chłopaki mają rację :P nie ma jak IPS/VA, bo to ważne dla OCZU... czizas...

​BTW, wiecie że mój benq też smuży, nie? nawet w 144hz!, ale wystarczy włączyć strobing i buch, granie praktycznie jak na crt, tyle że kolory może nie tak naturalne...no ale też nie tak jasne, pamietam że crt to już musiałem zasłony odpalać by dobrze sie grało, bo ciut sie wypalił po 6 latach...;/

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...