Skocz do zawartości
Narkies

"Nie można uruchomić tego urządzenia (kod 10)" kontroler usb. Win7 64bit.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem mówiąc krótko jest taki jak w temacie. 

Mam taki widok w menadżerze urządzeń:

 

Screen: http://zapodaj.net/40f7ea5514fb0.jpg.html

 

Próbowałem już usunąć te urządzenia na których występuje problem i zainstalować sterownik usb od nowa, pomaga ale tylko do restartu komputera, co ciekawe, dzieje sie to tylko w przypadku usb na froncie obudowy, z portami bezpośrednio na płycie głównej nie mam problemu. Mam także windowsa 8.1 na dysku i tam problem nie występuje. 

Próbowałem przepinać to wszystko co mam podłączone na usb w różne porty a potem przeinstalować sterownik i efekt ten sam - pomaga do restartu systemu. Zmieniałem także sterowniki chipsetu dla płyty głównej ze strony producenta i dalej lipa... po restarcie to samo... Czyli włączam komputer, widok taki jak na screenie i usb na froncie nie wykrywa np pendrivea którego podłączam. 

 

Oczywiście kable od USB są na 100% dobrze podłączone. 

 

Mam nadzieję że jakoś mi koledzy pomożecie, bo nie chciał bym reinstalować systemu :P a brak usb na froncie mimo tego że fizycznie jest strasznie denerwuje....

 

Płyta główna to: Asus m5a97 evo r2.0.

 

Pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednak to wina sterowników.

Taki urok platformy AMD,Intel jest znacznie lepszy w tej sprawie.

Sterownik do chipsetu ma prawie 1GB,parodia.

Zainstaluj tak;

1.chipset

2.sata

3.usb

Do tego zaktualizuj system.

Windows8 ma wbudowane sterowniki pod usb3.0 dlatego nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...