Skocz do zawartości
Storfugl

Tajemniczy efekt na ekranie, czym spowodowany?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym filmie 

(w grze również) widzę w menu jakby okręgi o różnej jasności. Z daleka obraz wydaje sie przechodzic plynnie ale po zbliżeniu się do ekranu okręgi/pierścienie są widoczne.

Myślałem że to problem z moim monitorem ale okręgi występowały gdy włączyłem film w telefonie.

Może to jakiś normalny efekt dla budżetowych monitorów LED?

Też to widzicie?

Da się go zniwelować w jakiś sposób?

np. korzystając z HDMI zamiast DVI?

Załączam również zdjęcie zrobione bakłażanem

http://imgur.com/q6V8D3V

Edytowane przez Storfugl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli to skokowe przechodzenie między odcieniami danej barwy? To efekt niepełnej palety barw. Sprawdź, czy masz włączone "32bit true color" w grze, choć to niewiele pomoże - na Twoim monitorze to normalka, żaden budżetowy ekran nie wyświetli Ci pełnej 8-bitowej głębi, tylko 6bit z przeplotem, stąd też między innymi taki efekt.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli to skokowe przechodzenie między odcieniami danej barwy? To efekt niepełnej palety barw. Sprawdź, czy masz włączone "32bit true color" w grze, choć to niewiele pomoże - na Twoim monitorze to normalka, żaden budżetowy ekran nie wyświetli Ci pełnej 8-bitowej głębi, tylko 6bit z przeplotem, stąd też między innymi taki efekt.

Wielkie dzięki za odpowiedź, chciałem wiedzieć na co zwrócić uwagę gdy będę wymieniał monitor żeby zniwelować ten efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...