Skocz do zawartości
zaqs114

PC, do ok. 2000zl, gry, internet,

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie każdy tutaj, mam zamiar wymienić parę części w komputerze. Głównie, zależy mi na dobrym procesorze i i RAMie, żeby za parę lat ten PC jeszcze jakoś chodził, ale fajnie by tez bylo gdyby Wiedzmim 3 na nim ruszył ;)

Mieszkam w Polsce, i chce się zmieścić w ok. 2000zl. I raczej nie będę nic podkrecal. Dysk twardy i stacje dysków zostawiam. I jeśli juz gram to na rozdziale 1338x768 (Albo cos koło tego).

 

Stworzylem taka składankę:

Plyta glowna: MSI Z97 Gaming 3 ok. 500zl

8gb RAM ok. 250zl

Procesor: Intel Core i5-4460 ok. 770zl

Karta graficzna: geForce gtx750 ok. 470zl

+ zasilacz.

 

Pytanie nr. 1. Czy to będzie ze sobą działać?

Pytanie nr 2. Jaki zasilacz do tego?

Pytanie nr. 3. Narazie przekraczam budzet - czy można na czymś zmniejszyć cene? (Mam wrażenie ze można znalezc tansza porownywalna płytę główną i graficzna ale mogę się mylić)

Pytanie nr. 4. Czy to się nie ugotuje? Mam z 4-5 wiatraczki w kompie, nic po za tym.

I pytanie nr. 5. Czy o czymś nie zapomnialem/czegoś nie przewidzialem?

 

Jak ktoś ma jakieś inne propozycje, to dawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,7

 

Dobre procki to albo te drogie, albo te dobrze kręcące się, czyli z literką (w razie czego da ci lekkiego kopa jak trzeba)

Moim zdaniem warto kupić coś na chipie 97 by móc zmienić procka na Broadwella później... acz z drugiej strony, można poczekać te 2-3 lata i wymienić całą platformę.

Generalnie jeżeli masz monitor LCD to najlepiej grać w natywnej rozdzielczości - skalowanie niestety nie jest mocną stroną LCD... 

GTX 750 jest trochę za słaba jak już to GTX 760 lub R9 270, 270x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw to obecnie 2295. gtx760 to bardziej 280 niz 270, a 270x jest nieoplacalna (lepiej krecic 270 do wartosci nawet ponad X. Ten sapphire najgorzej wypada na tle wszystkich r9 270 szczegolnie za cene 717zł, gdzie za 659 masz podanego przeze mnie asusa dc2 z odblokowaną regulacją napięcia. Tak samo zasilacz ten fsp to naprawde ciekawa propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się tam co grzać na stokowych ustawieniach. i5 + r9 270 pobór jakieś 250W

Zasilacz niby 80 Plus Gold, więc wysoka półka. Oczywiście wystarczy. Na alledrogo po 125 zł można kupić. Natomiast na necie piszą, że strasznie grzeje się i ubogie okablowanie. Parametry ma podobno świetne jak za tą cenę.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...