Skocz do zawartości
Czlowiek Twarog

laptop z dobrym wyswietlaczem 2500-3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje laptopa z jak najlepszym ekranem, będę obrabiał zdjęcia z lustrzanki i w przyszłosci filimiki z kamerki. Chciałbym też pograc sobie w gierki do poziomu Wiedzmin 2, Battlefield 3, Dirt 2, Tomb Raider. Dishonored, Mass effect 3. Nie krecą mnie super detale, fajnie jakby ruszyly na natywnej rozdziałce i low/medium, bez zbednych upiększaczy.

 

Co bym chcial :

- 15,6

- matryca FHD jak najlepsza

- 8gb ramu

- obowiazkowo win w zestawie

- jakąś karte grafiki do gierek

 

Dlaczego tak duży przedział cenowy ? Bo zastanawiam się nad kupnem lapkta pod GTA V, to mam upatrzonego Asusa N551JM. A jeżeli zrezygnuje z GTA, to chciałbym lapka za jak najmniejsze pieniądze ! ;) Znalazłem jeszcze : 

 

Acer e5-572g

http://www.x-kom.pl/p/218235-notebook-laptop-15-6-acer-e5-572g-i5-4210m-8gb-1000-win8x-gt840m-fhd.html

 

Acer V3-572g

http://www.x-kom.pl/p/204351-notebook-laptop-15-6-acer-v3-572g-i7-4510u-8gb-1000-win8x-gf840m-fhd.html#

 

PS. Mam 2 pytanka:

1. Zawsze uważałem firme Acer za najniższą półkę. Czy jest już lepiej ze ludzie polcają te lapki ? 

2. Jestem kierowcą zawodowym i lapek będzie uzywany podczas jazdy, czy drgania mają wpływ na dysk talerzowy ?

 

Dzieki za wszystkie rady i pozdrawiam !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie Acer E5-572G - wydajny procesor i mocna bateria. Matryca przeciętna. Jeśli chodzi o gry to zapomnij o natywnej FHD - nie ten budżet

 

1. Trochę się pozmieniało przez ostatnie lata - na plus.

2. Tak

 

Do pracy z grafiką 2D dołóż do Acera V5-573G z i7ulv + GTX850. Jedna z lepszych matryc IPS w laptopach konsumenckich, podświetlana klawiatura, lepsza jakość wykonania, wyższa wydajność, miejsce na dodatkowy dysk SSD, cienki i lekki tylko 2kg wagi. System możesz zainstalować w wersji testowej TRIAL i za jakiś czas sobie dokupić. Najsensowniejszy wybór do obróbki zdjęć w tej  cenie. E5 i V5 oraz inne laptopy z matrycami TN to zupełnie inna liga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znalazłem jeszcze takiego :

 

http://www.x-kom.pl/p/222442-notebook-laptop-15-6-msi-gp60-leopard-i5-4210h-8gb-500-dvd-rw-win8x-gt840m.html

 

http://www.komputronik.pl/product/230008/Elektronika/Komputery/MSI_GP60_2PF_Leopard_Pro_212XPL.html

 

Co sądzicie ? Lepszy od tego Acera E5 ?

 

Albo znalazłem aukcje na alledrogo od X-kom i tam maja powystawowe lapki z obniżonymi cenami, jak np ten

 

http://allegro.pl/outlet-asus-r510jk-dm009h-i7-8gb-750gb-gtx850-win8-i5040547306.html

Edytowane przez Czlowiek Twarog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za trucie, dzisiaj jade po lapka i wybór padł na Acera E5-572G, tylko nie wiem czy warto dopłacać do matrycy FHD. Ewentualnie Dell Inspirion 3542. I jade zamawiać do X-kom dzisiaj :D pozdrawiam i dziekuje za pomoc !

 

PS. 160zl trzeba doplacic do FHD w Acerze, to raczej nie duzo, a warto miec FHD ? Czytałem o problemach ze skalowaniem.

 

Chyba ze coś sie urodziło innego do 3 tys. z Win na pokładzie, 8gb, I5/I7, grafiką 840m/850m i przyzwoitym ekranem :) 

Edytowane przez Czlowiek Twarog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar grać to Acer E5-572G z i5m + GT840 ale z matrycą HD. W FHD ta karta graficzna sobie nie poradzi.

 

opcjonalnie Dell 3542 z i7ulv + GT840. Procesor o tej samej wydajności, słabsza bateria, błyszcząca matryca (odbija otoczenie) ale za to lepszy serwis i 2 letnia gwarancja domowej naprawy.

 

Złóż zamówienie przez Internet z odbiorem osobistym i płatnością na miejscu wtedy w razie czego (np. wady fabrycznej jak chociażby bad pixele czy skaza na matrycy) wymieniają Ci sprzęt na nowy wolny od wad od ręki. Przy zakupie stacjonarnym w razie awarii laptop pójdzie standardowo na gwarancję - 3-4 tygodnie bez sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie matryca FHD będzie ciut lepsza od HD ? A jak w grach będę obniżał rozdziałke do HD, to strace tylko na jakości obrazu tak ? Obraz będzie powiększony ? Wolałbym mieć to FHD, jak to tylko 160, a przyda sie do filmów z kamery, zdjeć i ogólnie obsługi, mój brat zachwala FHD i mówi, że w nie wyobraża sobie wrócić na HD, a on w ogóle nie gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz będzie jedynie ostrzejszy, matryca FHD w tym acerze ma przeciętną jakość obrazu. Obniżanie rozdziałki w laptopach skutkuje pogorszeniem jakości obrazu - większa pikseloza, rozmyty obraz, brak ostrości. W codziennym użytkowaniu FHD ma same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...