Skocz do zawartości
baba12

PC Za 3tys, na jaki czas wystarczy ? vs PS 4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

DDR4 są piekielnie drogie na razie w porównaniu do tego co oferują + do tego droga płyta itd.

 

Radki nie wiadomo kiedy wyjdą. Sam czekam, bo GTX 960 mnie zdenerwował. Do jednej karty graficznej zasilacz 500W wystarczy, a płyta nie jest uzależniona od rodzaju karty graficznej.

 

W tym zestawie masz dobre w zasadzie wszystko.

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,17

 

Z R9 290 cena pi raz drzwi ok 1300 zł

 

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0.00,0.00,,,,,,,,,8143O915493/1/#product_list

 

Asusa lub MSI acz Sapphire specjalizuje się w kartach AMD, a XFX podoba mi się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw za 4.5tys, Ja chciałem się wyrobić w 3.5tys max.

 

Ale mogę zrezygnować z SSD, Kartę zamienić na radeona. Tylko czy zasilacz będzie przyszłościowy ? W sumie teraz każdy producent redukuje pobór mocy,czyli powinien starczyć no ale...

Właściwie to tak liczyłem 2tysie bez karty graficznej, i potrzebna jeszcze jakaś buda

 

Ten zestaw mi najbardziej odpowiada:

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2015?page=0,13

 

Zamiast SSD, dołożyć 100zł do zasilacza i 200zł do procesora. i razem mamy 3.4tys i do tego jakaś obudowa za 100.

Edytowane przez baba12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak to widzę

 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 215 zł
Zasilacz Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU 219 zł
Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8192MB PC1866 2 x 4GB BLUE CL9 (GYB1866D364L9A/8GDC) 289 zł
Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM) 349 zł
Intel Core i5-4690K BOX 999 zł

Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250) 149 zł
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) 235 zł
Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE 53 zł
Płyta główna MSI Z97-G43, Intel Z97, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43) 395 zł
Płyta główna Asus Z97-P Z97 DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, DP, ATX - (Z97-P) 389 zł
Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 165 zł
Karta graficzna Sapphire R9 290 Tri-X OC 4GB DDR5 512bit (11227-00-40G) 1373 zł
Karta graficzna Zotac GeForce 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (ZT-90101-10P) 1499 zł
   
  
Cena ok 3900zł z AMD r9 290, pamięciami GOODRAM (Moim zdaniem warto dać na te G.Skill)

Jeżeli zaczniemy z ceną schodzić niżej, to albo zacznie się budżetówka, albo z kartą graficzną w dół.

Można szukać płyty z chipem H91 za 220 zł, ramem pod 1600MHz, bo szybszego w niej nie wykorzystasz itd.

 

Może koledzy jeszcze dopowiedzą.

 

Tutaj kolega znalazł fajna używkę (15 miesiący) za 2400 zł. Zestaw 6. Karta graficzną o wydajność ok GTX 770, R9 280x

http://forum.purepc.pl/topic/365077-u%C5%BCywany-sprz%C4%99t-czy-to-dobry-pomys%C5%82-do-2500-z%C5%82-gry-obr%C3%B3bka-grafiki-edycja-video/

 

Dla twojej info.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze napisane, o to mi chodziło. Taki zestaw mi odpowiada, co prawda przekracza zakładany na początku budżet lecz mamy pewność że jednostka pochodzi ładnych pare lat, a potem tylko podkręcenie procka nowe GPU i dalej można śmigać. Zestaw naj najbardziej przyszłościowy i wydaje mi się iż przeżyje PS4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem jeszcze Chłodzenie CPU Raijintek EreBoss (0P105250) 149 zł zamiast boxowego chłodzenia.

 

Zestaw raczej pod cena/wydajność na dzisiejsze czasy, ale spokojnie powinien posłużyć parę lat.

 

Tu masz taki właśnie zestaw minimum

 

http://www.morele.net/inventory/info/lu2F6E/z innego postu za ok 3000 zł

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o taki zestaw chodzi, aby to chodziło pare lat, bo jeżeli teraz dołoże 200zł do procesora, to raczej to będą mniejsze koszty niż wymiana platformy za pare lat.

 

Chyba żę skoski wydajności nie są aż tak duże. Czyli jak się mają procesory już paro letnie do tych obecnych ?

i Np ile taki procesor ma średnio żywotności, może nawet lepiej jest kupić taniej teraz i za pare lat wymienić platformę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja patrzyłem, jak kupowałem swój z podpisu to procesory w grach np:

Q980X, i5 2500K, I5 4690K - 3 generacje w zasadzie są takie same przy tych samych zegarach GHz - różnica paru klatek.

Najważniejsza tutaj jest karta graficzna i obserwując różne fora internetowe, można zaobserwować, kiedy np procesor już nie nadążą za kartą graficzną, ale jak widzę, że spokojnie współpracuje to z 2-3 kartami graficznymi High-End na raz i je nie dławi to spokojnie można kupować, bo mnie taka konfiguracja nie grozi, haha 

Dlatego kupując w bazie wydajny procesor, o ile nie nastąpi jakaś rewolucja, to tu będziesz miał spokój.

Z kartą jest trochę już gorzej, ale z tego co obserwuję to taka za ok 1500 zł powinna na 4-5 lat wystarczyć. Tutaj nie ma co oszukiwać się cena/wydajność i zasobność portfela.

Ja oczywiście piszę o normalnych Kowalskich, a nie o tych co zawsze muszą mieć ultra, max rozdzielczość, 100 FPS itd, bo oni to pewnie jak gotówka pozwala, to wymieniają na nowości natychmiast. Haha

 

Żywotność procesora? Hmm, co ja wiem, to nie znam przypadku by komuś procesor padł.

Jak pytasz o wydajność na lata, odpowiedziałem powyżej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakąś alfą i omegą, ale taki bym sobie mniej więcej złożył.

Może jeszcze koledzy inni coś dorzucą od siebie. 

 

W grudniu składałem dla siebie coś takiego:

 

Płyta główna MSI Z97M-G43 349
Procesor Intel Core i5-4690K 929
Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 349
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 175
Obudowa Corsair Obsidian Series 350D 399
Corsair CS550M modular 80 PLUS Gold 319
Pasta termoprzewodząca GC-Extreme TC-GC03-A 3,5g 35

2555 zł bez karty graficznej, dysku. Kupiłem Della, haha

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przyszedł wreszcie czas zakup sprzętu. Ceny widać trochę poszły w górę ale może coś uskładamy.

 

Mianowicie zestaw oczywiście żeby chodził jak najdłużej. Skleiłem na tą chwilę coś takiego.

 

http://www.morele.net/inventory/info/vBCAq6/

 

Zastanawiam się tylko czy ramy brać te 2400, czy może jednak 2166 ?

zestaw jest za 2.5tys, do tego planuję zakup używanej gtx 660 ( ewentualnie coś do 500zł) i tak żeby pograć na średnich w gta 5, AC Unity. A pod koniec roku kupić jakiegoś gtx 970.

W przyszłości planuję zmienić tylko kartę graficzną jeżeli zabraknie mocy i podkręcić procka, ewentualnie dysk ssd.  Tym sposobem bez zmiany platformy myślę pociągnąć jakieś 8 lat. :)

 

Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2400Mhz

 

Cooler boxowy zostawiasz?

Jak nie to http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-themis-0p105255-602807/

 

Płytę nie wolisz jakiegoś Asusa lub MSI?

 

GTX 660 jest za słaba na AC Unity, wiem, bo miałem. Sprzedałem za 500zł z 2 letnią gwarancją :P Nie to, że ta karta jest zła, po prostu AC jest skopany, haha. Jest to w zasadzie jedyna gra w którą po prostu nie dało się grać.

Do AC Unity min to GTX 960, 770 lub R9 280 w górę... 

Kolega wczoraj wyhaczył R9 270X za 450 zł z roczną gwarancją.

 

8 lat to przesadziłeś, jeśli lubisz czasem pograć w coś nowego.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tz. Narazie Boxowy gdyż narazie nie zamierzam podkręcać dopiero jak zakupie lepszą grafikę.

 

Płytę czemu nie ? którą proponujesz ?

 

I jaką kartę musiał bym mieć aby odpanić Unity i GTA 5 na średnich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-p-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-dp-atx-z97-p-636689/

 

Nie chodzi, że ona jest zła, ja jakoś subiektywnie wolę Asusa, MSI.

 

GTA 5 to nie wiem, rekomendują chyba GTX 660, ale do AC Unity rekomendują na min GTX 680. :P

 

Napisałem, co minimum brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę się zmieniło. Otóż kartę chciałem pod koniec roku kupić na raty, przez tzw. raty allegro 0%, w grudniu 2014r była taka promocja. Ale widzę iż znowu jest dostępna do końca miesiąca.

 

W takim razie mogę się pokusić o lepszą kartę, mianowicie myślę nad czymś na 2 lata(działania nie rat :)) w cenie powiedzmy 1tys, na średnie detala do gier ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na proponowane zestawy. W opisie masz kod i opis.

Promocja #2: usługa złożenia komputera za 1 złoty i wysyłka gratis - co trzeba zrobić:

Umieść w koszyku usługę złożenia zestawu komputerowego bez dodatkowego chłodzenia (Kliknij tu!) albo z dodatkowym chłodzeniem (Kliknij tu!)

W koszyku z zamówieniem w polu "Wpisz kod promocyjny" dodaj: W3FHN58JFW

Koszty wysyłki i cena usługi składania komputera zostaną zmienione automatycznie - gotowe!

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...