Skocz do zawartości
E57

Cichy dysk 1TB na magazyn

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zmienic dotychczasowy WD Blue 640GB (WD6400AAKS) na cos cichego, z jak najmniejsza iloscia wibracji.

Dysk bedzie uzywany tylko na magazyn w PC, nie potrzeba ogromnych pojemnosci (obecnie uzywam ok 400GB), do wiekszych rzeczy mam NASa.

 

Wstepnie myslalem nad jakims dyskiem 2,5'' np. WD Red 1TB WD10JFCX. Czy to bedzie dobry wybor czy tez poszukac czegos innego, jezeli czegos innego to jakiego modelu konkretnie?

 

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, w takim razie bedzie WD Red. W takim razie musze poszukac jeszcze info czy 2,5'' czy 3,5''. Myslalem, ze 2,5'' bedzie cichszy...

@Rrzymo - duzo roznica jest? Miales porownanie do jednego czy wiekszej ilosci egzemplarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, w takim razie bedzie WD Red. W takim razie musze poszukac jeszcze info czy 2,5'' czy 3,5''. Myslalem, ze 2,5'' bedzie cichszy...

Red 1TB 3.5" jest naprawdę cichy, 2.5" nawet w spoczynku słyszalny jest szum talerzy.

Nie wiem jak czuły jesteś na hałas, mi to przeszkadzało i swego czasu zamiast Reda 2.5" (2 talerze - 750GB/1TB) montowałem Blue 2.5" (1 talerz - 500GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy sobie, a życie sobie. Też wnikliwie badałem temat, a w praktyce trafiłem na sztukę 1TB REDa, która była głośniejsza od mojej Barki ST1000DM003. Podobnie było przy wyborze wentylatorów - na Silentpcreview świetnie, a w praktyce bez rewelacji. Tak więc miejcie się na baczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos stycznosc z obiema wielkosciami WD red ? 1tb WD10EFRX & 2tb WD20EFRX ?  j/w chodzi mi o roznice w praktyce.

 

wrzucilem 2x2tb i mowiac szczerze troche jestem zawiedziony.  wibracje niosa mi sie na biurko dosc odczuwalnie. szum tez ponad to co sadzilem, ze bedzie, bazujac na wszedzie powtarzanych opiniach ze jest 'bardzo cicho'.

jesli ma to znaczenie : dyski w pionie, w FD node 304.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 cala WD Red ma 1 talerz a 2,5 cala 2 talerze. A talerzy im więcej tym głośniej. Najcichszy na rynku jest zdecydowanie WD Red 3,5 1 TB. Barracuda ST1000DM003 jest też bardzo cicha. Jeśli na magazyn to polecam ją zdecydowanie. Jest znacznie tańsza od reda, równie wydajna, chociaż tu nie ma to znaczenia i bardzo cicha. Mam 2 takie w domu i bardzo sobie chwalę. WD Reda też miałem i powiem szczerze, że chyba jest cichszy ale dźwięk podczas startu ma inny, dla mnie mniej przyjemny. A całe to gadanie wokół awaryjności Seagate'a przy tym modelu można sobie między bajki włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór stanal na WD Red 3,5'' 1TB :) miejsce w obudowie jest, jeszcze poszukałem i wg poniższej tabeli ta wersja powinna generować najmniej dźwięków

Dzieki za pomoc!

 

5722_02_western_digital_red_1tb_2_5_hdd_

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//  hdd dotarly, wiec jak pisalem powyzej daje znać :

 

jesli chodzi o roznice w kulturze pracy miedzy 2x 2TB, WD20EFRX, a 2x 1TB, WD10EFRX : chyba nie przesadze jak powiem : duza.  (oczywiscie na plus dla 1TB)

 

na szczescie nie zostawilem tych 2TB.  a bylem bliski : dobra cena, niewiele byly drozsze od 1TB,  optymalna dla mnie pojemnosc itp.

glosnosc, glownie wibracje, byly w nich jednak wyraznie wyzsze.  sprawdzalem tez czy moze pionowe ustawienie hdd nie sluzy im przy tych 2 talerzach, ale polozenie calej obudowy na bok lewy/prawy nie zmienialo nic.

bylo to na tyle dla mnie denerwujace, ze troche stawialo cala filozofie nowej skrzynki itx pod znakiem zapytania, albo tez w ogole obecnosc w niej hdd... (noctua U14S @ PWM; 2xSSD;  pasywny zasilacz; wentyl 14cm z tylu Noda304 na minimum (przednie 2x92mm sie wtedy nie wlaczaja [tu chyba problem do rozwiazania jeszcze;) ] lub wszystkie 3 na minimum)

czytajac opinie o WD Red mialem duuze nadzieje co do wybranej wersji 2TB. w drugim PC mam dalej starawe bdb 1 talerzowe Barracudy 7200.10 250GB i widocznie przy hdd trzeba mi wlasnie tylko 1 talerzowce brac pod uwage.

 

sumujac : do budy pod biurko pewnie sie nadadza wersje >1TB, tak samo do NAS, ale w budzie na biurku zdecydowanie WD Red wersja 1TB.

 

PS.uzywajac jakis czas samych ssd, (w tym usypianie hdd w drugim pc) czekam na moment gdy dyskow hdd calkiem bedzie mozna sie pozbyc.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kojarzy sprzedawane na allegro (jak i ebay) dyski mediamax? To są zdecydowanie przebrandowane refurby WD, zazwyczaj green; w Polsce cena jest średnia, ale w UK zdarza się 40% wartości WDC.

Przykładowo:

http://allegro.pl/dysk-twardy-3-5-2tb-sata3-najtaniej-wysylka-24h-i5075624155.html

 

Skąd to się bierze, kto to robi etc. Takie 2TB chodzi i po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...