Skocz do zawartości
ErroorrE

Płyta od laptopa z Win7 - czy mogę zainstalować na nowym kompie?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Otóż, znalazłem płytę z Win7 od laptopa. I mam pytanie, czy mógłbym z niej zainstalować Win na nowym kompie i czy to nie byłoby piractwem? i Jeszcze jedno, znalazłem także płytę z starego kompa, jest to windows 7 32b i czytałem coś o tym, że można legalnie dostać 64bit jak się ma 32. Prawda to?\

 

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2011/09/przesiadka-na-64-bity.-legalnie-i-za-darmo?b_start:int=3znalazłem taki temat. Jak myślicie to wypali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka to wersja systemu .

 

Jak BOX to możesz normalnie zainstalować na nowym kompie .

 

Jak OEM i był przypisany do lapka to będzie z tym problem , zasady licencji OEM nie pozwalały na instalację systemu na innym kompie ale można było to legalnie obejść , nie wiem jak jest teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ta płytka to na niej pisze mniej więcej tak:

 

SYSTEM RECOVERY MEDIA 

Windows 7 Home premium SP1

For distrubution only with a new Samsung PC

Support for these products provided by samsung

 

This media is provided to recover your operating system if you have an operating system error.

This media is for use on SAMSUNG computer system only. This media contains a 64bit version of operating system. 

 

To z lewej a z prawej:

DVD

ROM

Language: English, Polish Spanish, Portuguese.

All media is provided for recovery purpose. Do not separate this media or your company may not be able to reinstall the operating system.

 

I na dole:

When you install Operating system, user data files on your gard disk may be deleted. Please BACKUP all important data. samsung is NOT responsible for any loss of data.

 

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane .

 

Tak myślałem że to płyta recovery a nie właściwa płyta z systemem .

 

Na tej płycie znajduje się obraz systemu zainstalowanego fabrycznie na lapku wraz z softem wgranym przez producenta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze tego Win 7 32bit od starego kompa, jak myślicie da się go jakoś zamienić na 64bit legalnie jak w tym temacie wyżej?

A jeśli nie to się kupi, tylko ta cena mnie boli: 400zł za siódemkę? już mogliby trochę znieść...

Edytowane przez ErroorrE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość smartskills

Ja dostałem do lapka płytę z czystym systemem, nie żadną recovery, ale myślę, że i tak jest przypisana tylko do tego laptopa. Chociażby dlatego, że oryginalna naklejka z kodem jest umieszczona na sprzęcie (w tym przypadku laptop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani, nośnik nie ma żadnego znaczenia liczy się klucz produktu i dowód zakupu systemu.

Jeśli ktoś kupił oryginalnego Windowsa i poprzez nieuwagę zniszczył płytę to już nie ma oryginała?

To co myślisz zrobić to piractwo w najczystszej postaci, nigdzie nie napisałeś że masz naklejkę z kluczem produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek ma prawo pobrać i zainstalować dowolny system Windows i korzystać z niego przez 30 dni.

 

To okres próbny i po upłynięciu 30 dni, należy system usunąć lub wykupić licencję.

 

Można też pobrać obraz ISO WIN10 i legalnie używać do października tego roku, aż wyjdzie pełna wersja.

 

Druga metoda ofkors lepsza/wygodniejsza.

 

 

Jak autor zainteresowany, tutaj link do ISO:   http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-iso

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie oprócz platformy Dreamspark nie pobierzesz systemu w polskiej wersji językowej.

Wiem że to bardzo niepopularne tweirdzenie ale prawdziwe z licencyjnego punktu widzenia.

Używanie systemu w wersji próbnej przez 30 dni też jest w licencji zabronione.

Do celów testowych służy wersja Enterprise i to aż 90 dni a nie 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...