Skocz do zawartości
Bustral

Komputer do animacji 3ds MAX do 6000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamierzam złożyć dobry komputer głównie do animacji 3d.

Programy z których będę korzystać to głównie 3ds MAX, Maya, houdini, solidworks, do wykonywania renderów V-ray, Corona, Mental ray.

 

Niestety nie znam sie zbytnio na doborze sprzętu, jedyne co zdołałem się dowiedzieć, to to że bedzie mi potrzebny dysk ssd minimum 240 Gb, w opór ramu 16/36 Gb i przede wszystkim odpowiednio dobrana płyta główna z prockiem ( i7) i kartą graficzną ( gtx) i przede wszystkim bardzo dobry zasilacz.

 

zorientowałem się conieno w sugerowanych zestawach proponowaych co miesiąc w określonej kwocie, lecz chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej od Was- forowiczów.

 

Pozdrawiam:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję http://www.morele.net/inventory/info/iJ1qZy/

Procesor i7 - najszybszy na gniazdo 1150 - platforma 2011 jest ciut wydajniejsza, ale mam wrażenie że w tym budżecie nie koniecznie bardziej opłacalna. Wersja procesora z K, możesz podkręcić ale na starcie ma na tyle szybkie taktowanie że nie trzeba :D Chłodzenie dałem zeby było ciszej.

Płyta główna z dużą ilością portów, dobra recenzja na purepc, karta o chyba najlepszej obecnie proporcji jakość/cena. Chłodzona półpasywnie (znów - cisza).

Zasilacz dobrej firmy, wysoka sprawność.

Obudowa - tu już kwestia gustu, znowu postawiłem na ciszę i jakość. 

Edytowane przez krzyssp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z LGA 2011-3 jest warta rozważenia .

 

I7 5820K jest nie wiele droższy niż I7 4790K a w 3D Maxie będzie zauważalnie szybszy bo ma 6 rdzeni , tam gdzie nie będzie wspomagania od karty ( CUDA ) to 5820K będzie miał przewagę .

 

Choć płyty i ram DDR4 trochę kosztują , musiał byś brać słabszą kartę np. GTX960 aby zmieścić się w budżecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki reyden.

 

przekonałem sie co do kilku ważnych podzespołów i podjąłem pewne decyzje:

 

chłodzenie CPU - SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094) 

 procek - I7 5820K

płyta główna -ASRock Z97 EXTREME4 Z97 LGA1150 DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (Z97 EXTREME4)

 

zasilacz - zastanawiam się obecnie nad tym - Be Quiet! STRAIGHT POWER 10 600W 80PLUS GOLD (BN232)

 

a co do karty graficznej to rozważam tą opcję - ASUS GeForce GTX 780 STRIX 6GB

 

Powiedzcie co o tym myślicie i czy jest to mądre posunięcie co do karty graficznej.

 

Jeszcze jedno mam pytanko, czy wszystko z chłodzeniem cpu kartą graficzną itd, pomieści mi się w obudowie komputera i nie będzie kolidowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystkim wam dziękuję, zamówiłem taki zestaw i jestem w trakcie składania.

Pozdrawiam

 

1 Procesor Intel Core i7-5820K LGA2011 64bit 3.3GHz 140W 15MB BOX (BX80648I75820K)

2 Płyta główna MSI X99S SLI PLUS X99 LGA2011-3

3 Zasilacz Be Quiet! STRAIGHT POWER 10 600W 80PLUS GOLD (BN232)

4 dysk ssd Samsung 850 Pro 256GB

5 Dysk Western Digital Red, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200 64MB cache (WD10EFRX)

6 Pamięć PanRam Ninja-V White DDR4-2400 CL15 - 16 GB 

7 Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl Window USB 3.0 (FD-CA-DEF-R4-BL-W) FD-CA-DEF-R4-BL

8 Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 2 XE1226 (SPC097)

9 Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...