Skocz do zawartości
dh4444

Modernizacja PC pod gry, 100£/500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Alo :)

Obecnie posiadam:

 

Operating System
    Windows 8.1 Pro 64-bit

CPU
    Intel Core 2 Duo E8400 @ 3.00GHz
    Wolfdale 45nm Technology

RAM
    4,00GB Dual-Channel DDR2 @ 399MHz (5-5-5-18)

Motherboard
    Gigabyte Technology Co., Ltd. EP35-DS3R (Socket 775)

Graphics
    W2243 (1920x1080@59Hz)
    320MB NVIDIA GeForce 8800 GTS (XFX Pine Group)

Storage
    465GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)

 

 

Obecna karta graficzna jest zastepcza, gdyz poprzednia ulegla spaleniu (GTX 260) :F

Jaka karte graficzna bedzie najlepiej kupic za 100£ ?(obecnie mieszkam w anglii)

Albo bardziej oplacalne bedzie kupic tansza karte + wymienic cos jeszcze?

 

Z gory dziekuje za wszelkie rady;;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550w corsair. 100f i tak mam do wydania na komputer, pieniadze z urodzin :b. Moze gtx650ti / 750 uzywane bylby ok? :v

 

Dopiero za 3 lata zamierzam kupic b.dobry komputer;

Edytowane przez dh4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dopiero za 3 lata to nie ma co brać na wyrost bo i tak będziesz musiał całą skrzynkę wymienić.

 

Możesz spróbować dorwać jakąś używaną gtx660 za te 500zł, ale raczej nie ma sensu, lepiej zaoszczędzić. Możesz polować na coś tańszego.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakować GTX660 do 2-rdzeniowego E8400 , w dodatku nie kręconego ?

 

Nie dość że sam procek będzie hamował kartę to dodatkowo narzut od sterowników karty będzie go spowalniał .

 

GTX650Ti / GTX750 też nie ma sensu brać , wydajnościowo poziom HD7770 a dodatkowo także sterowniki generują narzut na CPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reyden ok, tylkow weź pod uwage że HD7770 jest poobcinana bardzo i zasadniczo nie warto jej kupować jak HD7850 jest w podobnej cenie, a że mocna, lepiej mocniejsza niż padaka z szyną 128 bit i połową ROPu

a w UK se wymieni za pół roku płytkę i cpu bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby tylko smigały mi lzejsze tytuły jak gw2 na  full detalach. W gry akie jak wiedzmin 3 zostawiam na nowego kompa za 3 lata :b A procka mysle podkrecic ile sie da zeby nie wybuchł, moglbym kupic jakies chlodzenie gdyz aktualnie komputer ma praktycznie zerowa obudowe i chlodzi go dodatkowo ogromny wiatrak :D

 

Na eBayu pojawiło sie cos takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/GeForce-GTX650TI-2GB-384Bit-DDR3-PCI-E-GK106-DVI-HDMI-Graphics-Video-Card-UK-/261622043641

Jednak wydaje sie byc fejkiem? Albo składana przez chinczyka, a mimo wszystko sprzedajacy ma duzo pozytywow... :V

Edytowane przez dh4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam podobny dylemat i zastanawiam się nad GeForce 750 do mojego E8400@3,8GHz (jest jeszcze zapas mocy na OC) ramy DDR2@ 1GHz. Chcę tanio zrobić upgrade, żeby grać w nowe gry typu COD, Battlefield, przyszły Tomb Raider. Jakiś inny proc do mojej płyty (Xeon?) ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w modowanie płyty nadal jest sensowna - nie wiem jak na ebay ale na allegro ceny Xeonów S771 spadły .

 

Taki Xeon E5430 ( odpowiednik Q9450 ) to koszt ~130 zł , za niecałe 200 zł jest Xeon X5450 ( Q9650 ) .

 

Ew. szukać normalnych C2Q - Q6600 czy Q9450 , Q9550 czy lepsze raczej odpadają ze względu na swoją cenę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie gdzieś czytałem, że Xeon to prawie to samo lub nawet lepsze od C2Q, bo ma więcej cache'u a jest tańsze. Jest jakiś polecany model (konkretny model i rewizja, który dobrze się kręci i tanio kosztuje (jak swego rodzaju C2D E8400 (E1 bodajże)? Rozumiem, że bez zmiany proca u mnie też nie ma sensu inwestować w GeForce 750 (a może przy 3,8 GHz ma sens?), dopiero po zmianie CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon S771 to dokładnie to samo co lepsze C2Q 9x50 , mają po 12mb cache i FSB 1333 mhz , do tego z reguły niższe TDP oraz zauważalnie niższą cenę .

 

Możliwe że także są odpowiednik C2Q 9300/Q9400 czy Q6xxx .

 

Przykłady polecanych Xeonów S771 masz podane wyżej .

 

Niestety aby wstawić takiego Xeona w twoją płytę musisz ją zmodyfikować ( i nie tylko ją ) - procek musi mieć naklejony adapter S775 ( sporo sprzedawanych procków je ma ) , do tego musisz odpowiednio przygotować socket procesora na płycie - dokładnie to wyciąć 2 plastiki , na końcu najtrudniejsza ( teoretycznie ) część - modowanie biosu płyty i dogranie mikrokodów odpowiedzialnych za obsługę tych Xeonów.

 

Choć ostatni punkt można sobie odpuścić a właściwie sprowadzić do wgrania już spreparowanego biosu - można takowe znaleść na sieci , choćby tutaj a tutaj masz temat o modyfikacji , jest tam też poradnik co masz zrobić aby Xeon zadziałał .

 

PS. Jak piszesz nowy post to nie ma sensu od razu go cytować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzut sterowników będzie hamował...
Testowałem HD4850 i 9600GT na Athlonie64 x2 4000+ i 9600GT wypadła lepiej, ale różnica była znikoma.

GTX660 było wyznacznikiem co w takiej cenie może dostać maksymalnie, więc jak ma wziąć kartę słabszą za 500zł to może równie dobrze wziąć mocniejszą za 500zł, Co do sterowników AMD mam swoje zdanie. Do gier online, które mają spartoloną optymalizacje AMD się nie nadaje. Nvidia zawsze wyda jakąś poprawkę jak coś nie działa mimo, że tytuł jest mało popularny. W grach na HD7870 wszystko lubiało sobie pomrygać(crysis3), a obraz spowalniać mimo stałych 60FPS. Karta 100% sprawna, kupujący nie narzekał. Jak poczytasz zagraniczne fora to tam z reguły panuje zdanie: Nvidia for fun from gaming, AMD for gaming(coś w ten deseń, wydźwięk jest taki).

Sterowniki Nvidii to zaleta, a nie wada.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...