Skocz do zawartości
MadCrevan

Karta graficzna [do ~1500zł] - Zastosowanie: Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

2 tygodnie temu żywot zakończył mój Radeon HD7850, który pomimo swojego wieku radził sobie świetnie w większości gier. Szukam dla niego godnego następcy - biorąc pod uwagę chęć płynnego grania w tytuły, które wyjdą w tym roku (w możliwe najwyższych ustawieniach) postanowiłem przeznaczyć na to troszkę kasy (max ~1500 zł).

 

Początkowo wybór padł na AMD Radeon r9 290, później ze względu na niższy pobór mocy i mniejsze temperatury - GTX 970. Niestety co do tego drugiego mam obawy w związku z hardwarowym problemem dostępu do pamięci powyżej 3,5 GB. 

 

Czy są inni warci uwagi kandydaci ? Czy którąś z wyżej wymienionych GPU mogę brać bez strachu o FPS w grach typu GTA V czy Wiedźmin 3 (zdaję sobie sprawę, że to wróżenie z fusów, biorąc pod uwagę fakt iż obie gry jeszcze nie miały premiery). Tak czy inaczej proszę o opinię i rady :)

 

Pozdrawiam.

 

 

PS: Reszta info mo moim PC:

 

System operacyjny:    Windows 8.1 Pro Professional

CPU:    Intel® Xeon® CPU E3-1230 V2 @ 3.30GHz

Ram: 8 GB  - Crucial DDR3 Ballistix Sport

 



 

Edytowane przez MadCrevan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało GTX 970 i nie przemuj się tymi doniesieniami na temat wykorzystania pamięci przez GTX 970.  Możliwe że Nvidia jakoś z tym sobie poradzi, a większość gier sobie poradzi nawet z 3.5GB pamięci w tym pewnie GTA 5 i Wiedźmin 3. Ja bym był spokojny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie potrzebujesz karty 'na wczoraj', moze warto poczekac na serie R9 300. O ile karta ma posluzyc dluzej niz rok, to problem 3.5 GB GTXa 970 moze dac sie we znaki. Zwlaszcza, ze wyglada na problem sprzetowy ktorego nie rozwiaza sterownikiem/biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostaje kupic gtxa i sprzedac go kiedy problem z ramem bedzie dawal sie we znaki w kazdym tytule, albo 290. Temat jest dosyc goracy, moze doczekamy sie jakiegos konkretnego stanowiska od nvidii, bo ja mam ten sam dylemat co ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...