Skocz do zawartości
modingowiec

First WC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,


Chciałbym zamontować do swojego PC WC.

 

Podaję swoją konfigurację:

 

MOBO: Asus P8Z77 V-deluxe
CPU: INTEL 3770 K
RAM: G.Skill Ripjaws 16 GB 2166 Mhz
GPU: Asus Radeon R-290X
SOUND CARD: Asus Xonar Essence ST
PSU: Be quiet 680W GOLD
SSD: Samsung PRO 256 GB
HDD: Segeate 2 TB x 2 + Seagate Constellation es.3, 2 TB                                                                                                                
CASE: Silentium PC Gladius x80 + basment mod pod HDD i PSU

 

Proszę o pomoc w dobrze następujących części: Chłodnica 360mm + 240mm

Blok pod socket 1155 oraz przyszłościowo 2011-v3
Blok pod GPU Asus r290x
Pompę + rezerwuar
Rurki (średnica, firma)
Złączki (firma)

Jest to moje pierwsze chłodzenie WC. Chciałbym mieć kontrolę nad pompą mowa o jej obrotach. (dodatkowy sterownik) oraz chciałbym znać temperaturę cieczy.

Co do miejsca zamontowania chłodnic to nie będzie problem. 360mm Front, 240mm góra.
Dlaczego dwie chłodnice, myślę przyszłościowo czyli blok na RAM oraz na MOBO (mostek północy i południowy) może też blok na HDD.

TDP ZESTAWU:

 

CPU: 77W
GPU: 275W
MOBO: 95 W max 

Nie wiem jak obliczyć TDP chłodnic 360mm i 240mm ?

Myślałem o takim zestawie:
http://allegro.pl/zestaw-chlodzenia-wodnego-xspc-raystorm-d5-ex360-s-i5010949532.html
Zestaw XSPC RayStorm D5 EX360 Chciałbym by rezerwuar był razem z pompą mowa o zatoce 5,25 x2
Na całe WC, chciałbym nie przekroczyć sumy 1700 zł

Proszę o porady i podpowiedzi dla laika WC Z góry dziękuję     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie kup chłodnicę 360, 60mm grubości (jeżeli wejdzie z 25mm wentylatorami), na to co masz wystarczy, chyba że chcesz mieć bardzo cicho, to wtedy niskoobrotowe wentylatory i dwie chłodnice.

 

bloki na RAM, płytę główną są dla picu. Wyglądają ładnie i to w zasadzie tyle. Raczej nie bierze się ich pod uwagę przy potrzebnych chłodnicach bo w dzisiejszych czasach oddają śmiesznie mało ciepła w porównaniu do twojego r9 290X. Blok na HDD jest już totalną fanaberią, w zasadzie się ich nie stosuje. Oczywiście pamiętaj że to twój układ, rób tak żebyś to ty był zadowolony ;)

 

2011v3 bym sobie odpuścił, X99 to dosyć problematyczna platformą, a stawiam, że następne płyty intela w segmencie HEDT będa miały już inną podstawkę.

 

Co do rurek, rozumiem że chodziło ci o węże (giętkie) a nie rurki akrylowe (sztywne). Te drugie są bardzo problematyczne, poza wyglądem mają w zasadzie same wady i wymagają doświadczenia. Zdecydowanie polecałbym węże, najlepiej Tygon (najdroższe, ale najlepsze). Zastanów się też jakie węże byś chciał, standardem są takie o zewnętrznej grubości 16mm i 10mm.

 

co do termometrów to ja mam przepływowy firmy aquacomputer i sobie chwalę :)

 

Co do mojej porady, przeczytaj poradnik kolegi Ivanova, napisał kawał porządnego kompedium wiedzy o LC, z pewnością warto się zapoznać. http://overclock.pl/Articles/Show/Id/592,chlodzenie-wodne-kompleksowy-poradnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, masz racje co do pamięci RAM i bloków na MOBO i HDD.  Jak mam rozumieć iż 2011v3 X99 jest problematyczna platformą? 

Chłodnica zmieści mi się 360mm i 240mm nie ukrywam, że nie chciałbym by chłodzenie było ciche w spoczynku. 
 

Mowa o wężach, źle się wysłowiłem. Pewnie poczytam, bo chciałbym trochę więcej wiedzieć niż wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...