Skocz do zawartości
Grabmen

Problem z Radeonem 9500 non Pro 128MB

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Radeona 9500 128MB HIS-Excalibur. Podkręciłem go do Radeona 9700 8 potokow soft-modem za pomoca Riva

Tuner niestety zwisł odbył sie juz na 3 tescie w 3D Marku 2003. Zrobilem jeszcze raz soft-moda tym razem na 9500

teoretycznie nie wyswietlił mi 8 potokow ale po zalaczeniu testu wydawalo mi sie ze karta szybciej chodzi niestety zwis odbył

sie na 4 tescie "Mather Nature". Postanowilem wrocic do ustawień fabrycznych wszedłem jako administrator w trybie

awaryjnym usunołem wszystkie drivery, usunołem temp, uruchomiłem normalnie system i wykryło mi VGA wiec

zainstalowałem oryginalne stery ze stroni ATI. Wł 3D Marka 2003 i jeden raz przeszedł drugi raz zwis. Karta tak jak by nie

wytrzymywała termicznie. Wiem na pewno ze juz wrocilem do Radeona 9500 non-pro bo mam w 3D Marku 2003 2500 wynik.

Jednak teraz nie wiem co sie stalo z ta karta czy sie zepsuła od podkrecania czy cos jeszcze siedzi w WIN Xp ze ja wiesza.

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co powiedziales na gg, zasilacz to no name, wiec tak naprawde warty co najwyzej tyle co firmowa 230 :)

A karta po odblokowaniu potokow jest bardziej pradozerna stad IMO te zwisy.

Natomiast problem ktory wystepuje po powrocie do sterow ati i no-

rmalnych ustawien jest troche dziwny... :?

Moze to jakies pozostalosci w systemie po probie softmoda

i przydalaby sie reinstalacja sysu, ale nie wykluczone jest rowniez

uszkodzenie karty, choc jakos nie chce mi sie wierzyc, ze moglo by

sie to stac za sprawa softmodu... :?

 

Rada pierwsza: reinstal windy, rada druga: podmiana zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...