Skocz do zawartości
sequndos

Dying Light

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbity na 3 hdd swap (1+2+2GB) nie pomógł, tak samo jak zabranie 3GB RAMu na RamDisk i przerzucenie zrobienie na nim 3GB swapu. Nie mam siły na tą produkcję...

Gra się po 10-15min i wysyp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tylko PC'towcy onanizują się grafiką. A prawda jest taka, że ludzie kupują konsolę do wygodnego grania, nie martwienia się o wymianę sprzętu co jakiś czas, w miarę przystępną grafikę.

Szkoda ze konsolowcy sa tak bardzo zmienni i za wszelka cene bronia konsol... (czasy wejscia PS3 na rynek i fapping konsolowcow do grafiki).

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbity na 3 hdd swap (1+2+2GB) nie pomógł, tak samo jak zabranie 3GB RAMu na RamDisk i przerzucenie zrobienie na nim 3GB swapu. Nie mam siły na tą produkcję...

Gra się po 10-15min i wysyp.

MI się gra wysypywała co parę minut z komunikatem "Device removed - device hung". Nie byłem wstanie grać. Zmieniłem Core Voltage w MSI Afterburner na wyższy i gra już nie wysypywała się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączenie mozilli i dorzucenie dodatkowych 12gb swapa na hdd (podstawowy na ssd) prawie wyeliminowało przycięcia (zdarzają się, ale już nie powodują zgonu po kilku sekundach przestoju).

 

Trochę dziwnie brzmią zarzuty o wygodzie grania na konsoli w czasach kiedy wystarczy podłączyć PCta do TV przez HDMI a Steam obsługuje pada od Xboxa. Zwłaszcza, że DL ma sterowanie xboxowym padem od początku zaimplementowane w wersji PC. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby siedzieć na kanapie i młócić padem w wysokich detalach i 60-70 klatkach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączenie mozilli i dorzucenie dodatkowych 12gb swapa na hdd (podstawowy na ssd) prawie wyeliminowało przycięcia (zdarzają się, ale już nie powodują zgonu po kilku sekundach przestoju).

 

Trochę dziwnie brzmią zarzuty o wygodzie grania na konsoli w czasach kiedy wystarczy podłączyć PCta do TV przez HDMI a Steam obsługuje pada od Xboxa. Zwłaszcza, że DL ma sterowanie xboxowym padem od początku zaimplementowane w wersji PC. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby siedzieć na kanapie i młócić padem w wysokich detalach i 60-70 klatkach.

 

No tak, ale dla konsolowca to jest chyba tak:

żeby zagrać na PC muszę tyyyyle rzeczy zrobić

- odpalić windowsa (to nic że startuje szybciej niż xbox) 

- zainstalować grę (vs. konsola bez HDD)

- wgrac patcha

- ustawic grafike (ale nie wiem jak, co to za opcje, dlaczego to sie przycina?! O_o )

 

A na konsoli musi wlozyc plytke...co z tego ze gra sie laduje godzine zamiast 5min, co z tego ze plyta dvd caly czas szumi i skrzeczy w napedzie, wazne ze wystarczylo nacisnac start ;)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w zasadzie nie jest shooter ;) A sterowanie padem jest akurat w DL całkiem wygodne.

 

Diablo 3 sobie po graniu na padzie nie wyobrażam już z klawiaturą i myszką  choć kiedyś myślałem dokładnie odwrotnie.

 

Ale Steam Big Picture sprawia, że jak mam do wyboru odpalić grę na X albo na PC to wolę PC. Konsole zostały mi do gier, których nie ma w wersji PC w zasadzie. Albo są w wersji PC ale np. nie obsługują pada bo są na Originie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać nawet na touchpadzie. Chodzi tylko o to że mysz komputerowa jest "trochę" bardziej precyzyjna w grach 3d gdzie służy do rozglądania. Mouselook imitowany przez mini joystickw padzie to nieporównywalnie bardziej prymitywne narzędzie. Tak można dojść do wprawy, tak można grać leżąc na kanapie, i tak do casualowego grania w grę single player jakie to ma znaczenie. Takie że bym tego nie nazwał wygodnym, no ale pewnie zależy co kto rozumie przez wygodę. Może chodziło o leżenie i granie na tv, że to wygoda vs siedzenie przed komputerem.

 

Dla mnie pad się nadaje do np. wyścigów gdzie jest stopniowanie poziomu skrętu przez analog. Ale gra w stylu fps, gdzie używasz analoga zamiast myszy do rozglądania się, to chce umrzeć jak gram na padzie :)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz grać nawet na touchpadzie. Chodzi tylko o to że mysz komputerowa jest "trochę" bardziej precyzyjna w grach 3d gdzie służy do rozglądania. Mouselook imitowany przez mini joystickw padzie to nieporównywalnie bardziej prymitywne narzędzie. Tak można dojść do wprawy, tak można grać leżąc na kanapie, i tak do casualowego grania w grę single player jakie to ma znaczenie. Takie że bym tego nie nazwał wygodnym, no ale pewnie zależy co kto rozumie przez wygodę. Może chodziło o leżenie i granie na tv, że to wygoda vs siedzenie przed komputerem.

 

Dla mnie pad się nadaje do np. wyścigów gdzie jest stopniowanie poziomu skrętu przez analog. Ale gra w stylu fps, gdzie używasz analoga zamiast myszy do rozglądania się, to chce umrzeć jak gram na padzie :)

Rozumiem o co Ci chodzi, ale ja w DL gram 4fun i pad sprawdza sie tu bardzo dobrze, szczególnie w części parkourowej. No i ja nie mam problemu aby wygodnie grac n padzie jak i na klawiszach oraz gryzoniu. Jednak np. tu wygodniej jest mi na padzie, a np. w taką Inkwizycje gram na klawie, mimo ze jest tez dobrze przystosowana do pada, czy w typowe fpsy jak Titanfall czy CoD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namówił mnie kolega na coopa więc kupiłem... gra jest dobra, gra się przyjemnie chociaż przetrwanie nocą jest zdecydowanie za łatwe. Mamy około 20% zrobioneg głównego wątku (robimy wszystkie side questy) więc później może będzie ciężej. Połączenie zombie z parkurem= mistrz.

 

Gra w porównaniu do Dead Island o wiele lepsza, dojrzalsza, a mimo to są zabawne elementy (w jednym budynku było słychać wrzaski więc próbowaliśmy się tam dostać, gdy już byliśmy na miejscu drzwi uchylił nam facet i powiedział że żona rodzi i potrzebuje alkoholu do dezynfekcji, przynieśliśmy, a on znów że mało i tak za 4 razem nie otwierał drzwi więc weszliśmy z buta, a tam libacja alkoholowa przy stole i impreza ze śpiewaniem.

Albo misja ze zbieraniem książek które miały tytułu typu: "Mokre noce z barbie" "Encyklopedia Death Metalu" itd.

Czy misją z Mamą gdzie koleś mówi że jej się pogorszyło odkąd ma dynię zamiast głowy, a tam na kanapie leży lalka z wiadrem na głowie i napisem Mother.

 

Mimo to optymalizacja jest żałosna- o dziwo pomaga wyłączenie vsynca jak w watch dogs, wtf ?!?! Ale tearing mnie zabija wiec już nie wiem co lepsze. Zresztą sprawdźcie sami.

Gram w 1680x1050, cienie ma medium, zasięg widzenia minimalny, a reszta na max i jest słabo... Już mnie odbyt boli od ciągłego ruchania nas w dupę z optymalizacją.

Pamięci gpu zajęte około 2,5gb, ram ciągle powyżej 7gb.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dying_light_screenshot_pc_ulta_review_28

Survival horrory z nadgniłymi truposzami w rolach głównych, które zamiast grzecznie spoczywać w mogiłach pożerają niedobitki ocalałych, to najczęściej spotykana wizja apokalipsy w popkulturze. Widowiskowa, przerażająca i krwawa. Tematyka wydaje się jednak mocno wyeksploatowana. Powiedziałbym nawet, że serie Left 4 Dead, Dead Island, Dead Rising oraz Resident Evil pokazały absolutnie wszystko, czego koneser chodzącej śmierci mógłby oczekiwać. Chociaż zombiaki wielokrotnie gościły na telewizorach i monitorach, Techland postanowił jeszcze raz wykorzystać oklepany motyw próbując odświeżyć skostniały gatunek. Zapowiedzi przedstawiały Dying Light niczym skrzyżowanie Mirror's Edge i Dead Island, uzupełnione o nietuzinkowe rozwiązania oraz urzekającą oprawę graficzną, które zostawi konkurencję w opuszczonych gatkach. Teraz przyszedł czas rozliczenia...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu i tu są zombi, ale to jednak dwie różne gry DeathTomahawk i do DL nie ma jeszcze patcha poprawiającego wydajność.

Nie wiem jak udało mi się pomylić :oops:

Dead Island już mam, wreszcie będę mógł zagrać.

A na Linuksowego patcha do Dying Light pewnie sobie jeszcze poczekam...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na odwrót.

Początek odrzucał dość skutecznie, nadejście nocy tragedia.

Jakaś deska w ręce, dwa hity i zepsuta. Ciągła ucieczka i grzebanie w śmieciach...(wbrew pozorom nie ma klimatu horroru)

Potem gdy zalewają cię questy poboczne (różny poziom trzymają, od świetnych, poprzez średnie do marnych) czujesz że jest co robić :)

Wraz ze wzrostem lvl (aktualnie mam ~15lvl) odkrywasz nowe możliwości postaci i to naprawdę czuć!

Największy fun sprawiają mi teraz :

-linka z hakiem (możesz eksplorować niedostępne obszary!)

-zabijanie zombiaków podczas bycia zakamuflowanym (w pewnych momentach umożliwia całkowita zmianę rozgrywki)

Naprawdę nie czuć monotonii.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdobyciu kilku umiejatnosci  postac  zapiernicza po  dachach jak  nalezy , z  Korek maczeta dmg 500 w dloni  za dnia  nic nam nie zagraza nawet  20 zombiakow z wszystkich stron nie stanowi problemu.

W nocy z  mutantami   nawet bron  dmg 500   jest niewystarczajaca , jak jest wiecej niz  2 mutantow   kaplica

zgon w ciagu  15s.

Ta gra  ,ten silnik  design map  posiada potencjal .mozna  w  tym miescie stworzyc  w  cholere  fajnych ciekawych  misji  bez  wiekszego nakladu finansowego co pewniakiem juz niedlugo nastapi

w nadchodzacych  DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek trzeba przebrnąć.. Potem trochę się wkurzałem jak poziom trudności rosnął razem z rozwojem postaci ale teraz widzę w tym duży sens. Coraz mocniej musze kombinować i z craftingiem i z szukaniem lepszych dróg. Już nie latam ulicami, teraz dachy, tunele, woda albo combo czyli tunel pod wodą i okazuje sie, że da się szybko dostać na drugi koniec miasta bez nawet cienia walki.

 

btw. Macie jakieś miejsce na szybkie zdobycie większej ilości ostrz i areozoli? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...