Skocz do zawartości
proNoobosiem

problem z prędkością dysku ssd crucial m 550 256gb

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś 5 miesięcy temu kupiłem dysk crucial m550 256gb-po zakupie dysk był sprawny, dziś przetestowałem go znów i wszystkie wyniki prędkości są ok oprócz ogólnego zapisu sekwencyjnego, zapisu 4k i zapisu 512k testowałem dysk kilka razy i czasem w ogólnym zapisie pokazuje 420mb/s a czasem 390mb/s, w 4k zawsze ok 65mb/s, w 512k jest zawsze ok.370mb/s .Na dysku mam 97gb wolnego miejsca więc to raczej nie wina zajętego miejsca na dysku. to normalne? co w takim wypadku zrobić? mój system to windows 7 + używam trybu ahci. w załączniku daje screena z programu crystaldiskmark, a mniej więcej tak wyglądał wynik testu kilka miesięcy temu: https://www.google.pl/search?q=crucial+m550+256gb&biw=1344&bih=720&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=w8jKVJa7I8LAOYjNgNgD&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=crucial+m550+256gb+crystal&imgdii=_&imgrc=QVxfqqoJRZTwaM%3A%3BObyMz_usrnrhpM%3Bhttp%3A%2F%2Fproclockers.com%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2FCrucial_M550_256GB_09.jpg%3Bhttp%3A%2F%2Fproclockers.com%2Freviews%2Fstorage%2Fcrucial-m550-256gb-ssd-review%3Fpage%3D0%2C3%3B416%3B378

post-215376-0-40757200-1422577182_thumb.png

Edytowane przez proNoobosiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o procesy w tle to przed testem powyłączałem większość programów i niepotrzebne procesy np.: Adobe, sterowniki do czego?? wersja programu najnowsza wiem ze wyniki nie są powtarzalne ale żeby się różniły o 100mb/s?? nie wiem już co o tym myśleć :/

Edytowane przez proNoobosiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowany system wcześniej przy 1 teście też maiłem i to nawet ten sam. dziś jak testowałem dysk znow to przy zapisie pokazało mi 340mb/s.

przy 1 teście miałem już nawet zainstalowane gry i podstawowe programy m.in.: Adobe reader, flash player, winrar, kaspersky internet security

Edytowane przez proNoobosiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o procesy w tle to przed testem powyłączałem większość programów i niepotrzebne procesy np.: Adobe, sterowniki do czego?? wersja programu najnowsza wiem ze wyniki nie są powtarzalne ale żeby się różniły o 100mb/s?? nie wiem już co o tym myśleć :/

Zupełnie nic. Moim zdaniem jest wszystko w normie a wahania są normalne jak wyżej napisano. Wrzuć najnowsze firmware jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem wydajność SSD spada z czasem. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale pamiętam na moim starym Kingstonie po ośmiu miesiącach miałem straszną kichę. Pomijam, że to V300, który generalnie nie miał super opinii. Natomiast na sprzęcie z Plextorem M6S o dziwo wyniki benchmarków są w miarę "równe". Dysk już działa kilka miesięcy i jak do tej pory nie widziałem żadnych lagów. Może po prostu przywróć sobie system (np: klonując partycję i ją przywracając?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...