Skocz do zawartości
stivo

Dysk zewnętrzny/obudowa 2,5" e-sata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Kupiłem okazyjnie lapka Dell E4200, w którym jest dysk SSD, ale będę potrzebował jeszcze zwykłego HDeka na dane/filmy etc. Laptop ma tylko jedno złącze USB, więc pomyślałem, że mógłbym wykorzystać dostępne złącze e-sata.

 

Pobieżnie na razie przejrzałem ofertę Morele/Agito i w sumie to nie oferują dysków zewnętrznych z e-sata w rozmiarze 2.5" (chyba, że źle szukam - w weekend poświęcę więcej czasu). Pozostaje chyba jednak zakupić osobno obudowę i osobno dysk. 

 

Jaka obudowa będzie pod tym względem optymalnym zakupem? Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenie? Z dyskiem dam sobie radę ;)

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prościej kupić hub usb za 10 zeta ? (którego wykorzystasz też na inne urządzenia

 
zważ że esata wykorzystasz tylko u siebie, u kolegi z usb już lipa

 

W sumie masz racje. Nie wiem czemu od razu na to nie wpadłem. Takie rozwiązanie będzie raczej tańsze, prostsze i uniwersalne (pod kątem dysku USB).

 

Dzięki za odpowiedzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek odkryłem, że do portu e-Sata mogę normalnie podpiąć pendrive'a USB i działa raczej normalnie. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, więc zastanawiam się czy są jakieś przeciwwskazania, aby pod to złącze podłączać np. pendrive'y czy dysk zewnętrzny?

 

EDIT: wygląda na to, że mam wersję combo złącza - http://en.wikipedia.org/wiki/ESATAp

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...