Skocz do zawartości
mattis21

Powolny upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam niedługo powoli zacząć ulepszać swojego kompa, po 5 latach w końcu przydałoby się. Mój budżet to chwilowo 1100 zł, ale z czasem sumka wzrośnie bo dorabiam sobie i jestem studentem. Do 2000 tyś chce uzbierać. Specyfikacja mojego obecnego komputera:

- goodram 4gb ddr3 1333 mhz

- karta graficzna - gainward 260 gtx 896mb (core216)

- płyta główna AsRock M3A77DE

- procesor AMD Athlon x3 460

- dysk samsung 500 gb

- windows 7 home premium 64 bity

- obudowa Cooler Master Elite 370

- zasilacz Forton model FSP460-60GHN

Przy czym chce podkreślić,że padł mi zasilacz i chciałbym niedługo kupić jakiś nowy. Zatem co byście poradzili odnośnie części? Chwilowo za dużo akurat nie gram bo brak czasu, ale w jakieś nowe tytuły z chęcią bym zagrał na wysokich albo nawet na tych średnich czy niskich detalach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, zamierzam niedługo powoli zacząć ulepszać swojego kompa, po 5 latach w końcu przydałoby się. Mój budżet to chwilowo 1100 zł, ale z czasem sumka wzrośnie bo dorabiam sobie i jestem studentem. Do 2000 tyś chce uzbierać. 

 

 

 

A długi ten czas będzie? :P, skok z 1100 do 2000 000zł  całkiem nieźle.

 

Mniej więcej co kolega napisał jest ok, Twój zasilacz nie jest zły 408W na liniach 12V, powinno spokojnie uciągnąć procek i wydajną grafikę.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież napisał że mu padł

 

Tesel, hahaha.  :zonk:  Jakoś mi to wzrokowo umknęło, może dlatego, że wymienił co ma.

 

Jak nie dasz rady wyhaczyć r9 290, to za k 600-700 zł masz AMD 7970.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ile wtyczek potrzebujesz, ale wątpię by było ich za mało.

 

Złącza
   ATX 24-pin (20+4) 1 
   PCI-E 8-pin (6+2) 2   

   SATA 6  - tyle co Twoja płyta ewentualnie Gigabyte GA-B85M-D3H
   Molex 3 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale może podaj widełki cenowe.

Dla jednych będzie Pentium g3258, dla innych I5 K.

 

No i platorma, bo na razie masz pod AMD. Szkoda, że nie obsługuje FX serii 8xxx.

 

Phenom II X4 Black 980, http://allegro.pl/phenom-ii-x4-960t-be-x6-1100t-965-95wat-jak-nowy-i5032498051.html
Phenom II X6 Black 1090T

 

Moim zdaniem nie ma sensu w to wchodzić, ale może koledzy myślą inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To patrzysz prawidłowo, głównie na testy w grach.

 

Najlepiej szukać porównania kart w grach, najlepiej tych najnowszych, najbardziej dających w kość kartom, bo wtedy wychodzi faktyczna moc karty. ( np.Crysis 3, Assassin Creed Unity)

W internecie jest tego sporo. Tutaj na stronie również.

Kolejną sprawą to znaleźć porównanie konkretne pod Twój procesor i kartę która chcesz kupić.

 

Np 

Dana karta z procesorem i5 daje w grze 100 FPS, ale z procesorem np i3 70 FPS, to oznacza, że karta "czeka" z obróbką na dane z procesora (procesor za słaby).

Podobnie jest gdy karta jest za słaba i mimo, że zmienisz procesor na mocniejszy, masz dalej te same FPSy, co oznacza, że procesor "czeka" na kartę.

 

 Idealnie jest gdy i procesor i grafika śmiga z obciążeniem na 100%, bo oznacza, że masz optymalnie dobrany zestaw, ale generalnie mocna I5, I7 spokojnie obsłuży dowolną obecnie pojedynczą kartę graficzną, tak by ta szła na 100%, o ile gra temu sprosta.

 

Wielu też twierdzi, że swobodne granie zaczyna się od min 50-60 FPS. To już jest zawsze subiektywna ocena, bo może i starczyć 30 FPS, żeby grać "normalnie." 

Na pewno spadek klatek poniżej wartości 24 FPS da ci już poczucie dyskomfortu w graniu, odczucie, że "gra chodzi za wolno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ceny za procesory intela są tak porąbane (4 rdzenie za ~800PLN? ... w 22nm w 2015 roku? ... nie wiem, czy mamy postęp, czy się rozpoczął regres), że osobiście bym się wstrzymał za wymianą płyty i CPU, do czasu, aż ceny zejdą do normalności (spadek ceny dolara? ... realna konkurencja ze strony AMD? ... cud?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia - AMD i konkurencja dla Intela .

 

Mają ciekawe pomysły ale od dawna ich procki wydajnością nie grzeszą , a FX-y to już kompletna porażka i miejscami krok w tył .

 

Intel nie ma realnej konkurencji na rynku procków konsumenckich więc dyktuje wysokie ceny , do tego wysoka cena dolara .

 

Tylko cud sprawi że 4 rdzenie od Intela będą tanie jak barszcz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie AMD na rynku CPU nie liczy się, więc INTEL ma monopol na rynk i sam dyktuje wysokie ceny. Do tego doszedł wysoki kurs dolara i ceny mamy jakie mamy. Obecnie nie opłaca się inwestować w wymianę podzespołów. Z drugiej strony taki kurs dolara może się utrzymać dość długo na podonym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...