Skocz do zawartości
Gość

[5000] Komp do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w złożeniu kompa do grania w najnowsze tytuły. Mam max 5000zł. Ma to starczyć na budę i monitor. Nic więcej mi nie trzeba, windowsa nie potrzebuję, starych częscie nie mam. Podkręcać raczej nie będę. Nie znam się na kompach, ale przygotowałem na wejście taki zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/EHL7mS/

Proszę o uwagi, czy wszytko tu ze zobą współgra i czy można coś ulepszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Dzięki za odpowiedź. Chyba zdecyduję się w takim razie na Tridentx, bo dużo pozytywnych opinii. A reszta zestawu ok? Czy opłaca się coś kombinować przy karcie graficznej tzn. czy te GTX970 róznią się jakoś sczególnie między sobą? A no i wcześniej tego nie pisałem, ale chciałbym, żeby maszyna chodziła cichutko. Czy w tej kwestii możecie coś zarzucić wybranym przeze mnie częściom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zaktualizowałem zestaw, dałem do niego MSI GTX 970 Gaming i Pamięć G.Skill TridentX. Tak przedstawia się w całości:

http://www.morele.net/inventory/info/iNS9UN/

Jestem już chyba gotów go zamawiać. Rozumiem, że zgadzacie się ze mną, że to będzie dobrze wydane 5000zł?

Mam jeszcze pytanie o słynny problem piszczących cewek. Czy to faktycznie jakaś tragednia? Czy jak mi się to trafi to mam wymieniać?

Chciałbym się jeszcze dopytać o monitor, bo oprócz wybranego przeze mnie LG jest jeszcze BenQ w takim samym rozmiarze i o 100zł taniej. Czy możecie coś poradzić i w tej kwestii? Czy BenQ to w ogóle solidna firma?

A no i jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, że wszystko to się ładnie zmieści do obudowy i będzie dobrze pasowało?

Edytowane przez LorenzoLamas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jedynie mógłbyś pomyśleć nad innym monitorem(musiałbyś dopłacić), wymiana dysku na MX100 256GB(dopłata 200zł).Porównać czy lepiej GTX970 MSI czy ASUS(wstrzymać się z zakupem aż NVIDIA wyda oświadczenie co w związku z felernym VRAMem). Do 5000zł jest ok nic więcej nie ugrasz.

 

Na agito masz dostawę monitorów gratis, więc możesz tam zajrzeć i może znajdziesz tańszy np. taki 

http://www.agito.pl/monitor-benq-21-5-led-gw2265m-flicker-free-2492-881155.html

http://www.agito.pl/monitor-benq-21-5-led-gw2255-flicker-free-2492-887869.html

Nie przyglądałem się monitorowi, ale jeśli jakość jest taka sama jak w GW2760 to jest OK.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1500zł na FHD nic wydajniejszego i bardziej opłacalnego nie ma jak narazie. Co do piszczących cewek to mi nie przeszkadzają, czasami się odezwą jak włączy się jakiś przerywnik w grze lub intro, ale tragedii nie stwierdzam. A w razie czego możesz ustawić FPS LIMIT na 120-150. Tu masz poradnik http://www.youtube.com/watch?v=1CvoHXzaHKY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę o monitorach i chyba biorę jednak tego LG, bo wygląda na to, że ma lepszą matrycę i parametry od BenQ, a 500 zł to nie jest jakaś zawrotna kwota. Uznałem, że z dyskiem SSD na razie się wstrzymam i sprawię sobie tę przyjemność za jakiś czas. W zestawie zaszły jednak kosmetyczne zmiany - wymieniłem obudowę na lepszą, chłodzenie na tańsze i dysk twardy. Oto aktualny zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/QRfXnv/

Zmuszony, więc jestem jeszcze raz poprosić Was o ocenę. Jak klepniecie to zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Jak chcesz zaoszczędzić na chłodzeniu to:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

 

Wentylatory od silentiumpc do cichych nie należą. Wentylator z macho kosztuje 40-60zł. Te z silentiuma 15zł. Wentylatora z macho po OC nie ma najmniejszego sensu dawać na obroty powyżej 900RPM, nawet nie wiem czy te 900 ma sens. U mnie i tak przez większość czasu chodzi na 600RPM, rozkręca się przy testach, ale też nie wiem czy jest po co- radiator wiecznie zimny. Obroty zwiększam bo kontroluje go razem z wentylem od obudowy (nie da się osobno). 

Macho jest konstrukcją stworzoną do pracy pasywnej dlatego ma duże odstępy między żebrami- niskie obroty wentylatora wystarczą by przepchnąć powietrze i schłodzić żebra. Im mniejszy odstęp między żebrami tym obroty muszą być większe, a wytwarzany szum też jest większy bo stawiany opór jest większy.

Wg mnie nie ma co oszczędzać 20zł.

 

Osobiście dodam, że wg mnie i testów dyski WD są znacznie głośniejsze niż seagate. Jak kupowałem uznałem, że 3dB to niewiele(tak naprawdę 2x głośniej-nie wiedziałem) i wziąłem WD 5000aakx-żałuję. Przy kolejnych zakupach zamówiłem seagate'a st1000dm003 dla porównania i kultura pracy niebo, a ziemia, ale i tak odesłałem(swoją drogą dysk w przesyłce fruwał po pudle bo pękła bańka z powietrzem i nic mu nie było) i wymieniłem na SSD. Miałem 3 dyski WD wszystkie głośne (2x5000aakx i 1 stary pod IDE - ten to już w ogóle katorga-klikanie pstrykanie, szuranie i głośny szum), 3 seagaty- wszystkie barracuda, ale modeli nie pamiętam, a sprawdzać nie będę - wszystkie ciche- jednostajny cichy szum. Osobiście jakbym komuś składał PC to włożylbym tam seagate, ale każdy ma swoje upodobania. Jeszcze żaden HDD mi nie padł ani WD ani seagate.

 

Obudowa... na obudowach się za bardzo nie znam- musiałbym je osobiście przetestować, a miałem kontakt z takimi po 50zł i z gladiusem M40-kontroler obrotów 5v-off-12V, zamiast 12V lepsze byłoby 7-10V, tandetne nakrętki i łatwo wyrabiające się otwory czy to kart rozszerzeń czy od blach bocznych-wymiana na porządne nakrętki z normalnego metalu wystarczy, koszyk 5,25" zaczął mi się chybotać, przy zmianie temperatury obudowa strzela(dźwięk) przez złe spasowanie- pewnie ten koszyk, miałem jeszcze problem z portami USB, które powodowały skoki na 5V i płyta rozłączała urządzenia usb, Wyczyszczenie płytki alkoholem pomogło(była czymś pokryta-osadem), wentylatory na topie powodują powstawanie dziwnego dźwięku mimo gumek, obudowa raczej nie tłumi dźwięku, mam 2 takie obudowy i w drugiej strzelają prądem porty jack i potrafią rozłączyć słuchawki(wpinają i wypinają się w kółko-wyłączenie wykrywania pomaga)-innych wad 2gi egzemplarz nie ma-ogólnie obudowa dobra, ale ma swoje wady jak każdy sprzęt, ale ma filtry i wszystko co potrzebne. O X60 nic ciekawego ci nie powiem bo nie miałem.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Nemayu. To co piszesz ma sens. Dlatego korzystam z Twoich rad i biorę dysk od seagate i chłodzenie Thermalright HR-02 - Macho Rev. B, resztę zostawiam bez zmian. Dziękuję wszystkim za pomoc. Dobre z Was chłopaki. Zamawiam kompa i otwieram szampana. Temat można zamknąć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...