Skocz do zawartości
AiXen

Klawiatura do pisania i gier do 100 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam sobie kupić klawiaturę membranową, o niskim skoku klawiszy, chciałbym, aby cena nie przekraczała 100zł. Po za tym przedmiot muszę zakupić na allegro, ponieważ mam bon do wykorzystania do dnia 10 lutego, dlatego też proszę o szybką odpowiedź. Klawiatury zamierzam używać do szybkiego pisania, jak i gier FPS, RPG itp. Może uda się znaleźć dobrej do tej ceny. 

Z moich początkowych obserwacji bardzo interesuję mnie ta oferowana przez Natec'a: http://allegro.pl/klawiatura-podswietlana-natec-medusa-cicha-plaska-i4968927032.html- tylko martwi mnie czy nie będzie problemów z backspace.

 

Ta również wydaję się być dobra, z tym, że te klawisze są pod takim dziwnym kątem: http://allegro.pl/microsoft-wired-keyboard-600-anb-00019-i5026510758.html.

 

Od Dell jeszcze taka: http://allegro.pl/klawiatura-biznesowa-dell-kb522-hub-usb-qwerty-pl-i5010521152.html.

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell wydaje się najsolidniejszy, Microsoftu nie bierz, bo w FPS-ach możesz mieć problemy z ghostingiem. Zawsze jest ryzyko, że w pozostałych też będą takie problemy, ale nie spotkałem się z żadnymi narzekaniami w tym zakresie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, miałem brać tę klawiaturę od Dell'a, jednakże zmieniłem zdanie, poszperałem w Internecie i zamówiłem sobie całkiem inną.

Mowa tutaj o: Logitech k290.

Jak będzie kogoś interesował opis danej klawiatury to piszcie, chętnie ją zrecenzuję jak "przyjdzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chętnie bym się dowiedział, czy w fps-ach można na niej jednocześnie biec (shift+w) i skakać (spacja). Na K740 się nie da, ale może tutaj Logitech zastosował nieco inny układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się pod temat: jaka obecnie jest najlepsza klawiatura w zakresie ok 150 max 200 zł a anti ghostingiem. Obecnie mam a4 techa i strzałka lawo góra + spacja blokuje klawiaturę. Zależy mi na czymś porządnym z normalnymi dużymi klawiszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja klawiatury Logitech Comfort K290

k290-1.jpg

 

Wybaczcie, że tak długo to trwało. Chociaż z drugiej strony, klawiaturę posiadam nie co dłużej i mogę ją bardziej szczegółowo opisać :).

Klawiaturę postaram się opisać pod każdym aspektem.

1) Wygląd: 9/10 - Powiem szczerze, że klawiatura urzekła mnie od samego początku, elegancka, bez zbędnych gadżetów.

 

2) Wykonanie: 9/10: Klawiatura sprawia wrażenie na solidną, klawisze nie brudzą się łatwo, sam producent zapewnia, że są w stanie wytrzymać 10 milionów wciśnięć. Jedyną wadą może stanowić kabel, który nie należy do najdłuższych i nie wygląda na zbyt mocny. Posiadam ją już od kilku dni i do tej pory nie sprawiała żadnych problemów, tworzywo z którego została wykonana, jest tak zrobione, że nie ma żadnej ryski, oraz łatwo można wyczyścić sprzęt.

 

3) Ergonomia pracy 8/10: Długość podpórki jest wystarczająca (chociaż nie obraziłbym się gdyby była dłuższa nawet o 5cm), dodatkowo można podnieść klawiaturę przy użyciu stopek. Nawet długa praca

nie sprawia żadnych problemów, pisząc na niej mam wrażenie, że nie wymaga ona ode mnie żadnej siły, równocześnie nie ma wrażenia tandety, czuć przyciski. Warto dodać, że klawisze są wykonane w taki sposób, że można nacisnąć na nie w każdym miejscu, a nacisk jest taki sam, nawet przy spacji. Piszę się na niej dość szybko, z tym, że trzeba się do niej przyzwyczaić. Klawisze są o niskim skoku, co dodatkowo wpływa na szybkość pisania.Zwłaszcza z krótszym shiftem z po lewej stronie. Pozostałe klawisze posiadają w miarę standardowe długości.

 

4) Grywalność 7/10: Po grze w BF3 nie miałem żadnych zastrzeżeń, nie doświadczyłem nawet problemu przy naciśnięciu jednocześnie W + Space czy inne kombinacje klawiszowe.

Gra w CS:GO jest równie dobra, można swobodnie naciskać a,d,q,shift/ctrl,space bez jakiegokolwiek problemu. Jedynie co może przeszkadzać do przyciski F1-F12, które fabrycznie w klawiaturze zostały zaprogramowane pod "multimedia", z tym, że wystarczy zainstalować odpowiednie oprogramowanie dostarczone od Logitech, dzięki któremu możemy dowolnie konfigurować wyżej wspomniane klawisze. Mi wystarczyło, że klawisze od F1-F5 i F12 działają normalnie, pozostałe zostawiłem pod fabryczne multimedia tj. podgłaszanie/przyciszanie, następny utwór itp. Bardzo przydatne. Z tym, że nawet po przypisaniu choćby F1 pod klawisz F1, po naciśnięciu go w cs:go blokuje nam inne klawisze tzn. dajmy na to mamy pod ten klawisz szybkie kupowanie broni i nie możemy w biegu ( klawisz W ) kupić przedmiotów wciskając F1. Mnie to w ogóle nie przeszkadza, zwłaszcza, że nawet na MM mamy ponad 10 sekund na zakup i swobodnie mogę zrobić zakupy, korzystając choćby z klawisza F1.

Oprócz tego grałem także w zręcznościówki. Nie mam się tutaj za bardzo co rozpisywać, byłem w stanie wcisnąć nawet 5-6 klawiszy w jednym momencie, bez zacięć.

W moim mniemaniu najbardziej przeszkadza to, że wszystkie klawisze są tej samej wielkości i ciężko wyczuć czy trzymamy prawidłowo palce na WSAD, mimo, że układ klawiatury znam w 100% to mam takie dziwne wrażanie. Myślę, jednak, że to tylko kwestia przyzwyczajenia :). 

 

5) Program 8/10: Ogólnie program jest bardzo przydatny, dzięki niemu możemy pod klawisze od F1 do F12 przypisać dowolną akcję z menu, oraz przypisać dowolny klawisz. Oprócz tego pod klawisz Print Screen można przypisać dosłownie każdą akcję komputera, nawet włączanie gry, czy otwieranie dowolnej strony www. 

Dodatkowo program posiada takie opcje jak:

  • Wyłączanie klawisza Caps Lock
  • Wyłączanie klawisza Windows Start 
  • Wyłączanie klawisza Scroll Lock
  • Wyłączanie klawisza Num Lock
  • Wyłączanie klawisza Insert

Podsumowanie: Uważam, że klawiatura jest naprawdę godna polecenia, dostępna w dobrej cenie. Za swój egzemplarz zapłaciłem 70 zł z przesyłką. Klawiatura skierowana jest do osób, które lubią szybko pisać, zwłaszcza po nocach ( praktycznie bezgłośna klawiatura :), wydaje miły dźwięk, nawet przy wciskaniu klawisza SPACE ), a nawet tych którzy nie potrzebują gamerskich sprzętów, wypukłych przycisków WSAD do gry itp. Sam spędzam większość czasu przy komputerze grając w gry i jestem z niej całkowicie zadowolony  :> .

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogę komuś, jeżeli byłby zainteresowany klawiaturą :).

Edytowane przez AiXen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...