Skocz do zawartości
Xaorus

Netbook/Laptop wyjazdowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio rozglądam się za jakimś sensownym używanym sprzętem w okolicach 400-500 zł na wyjazdy dziennikarskie. Jakie ma być jego przeznaczenie? Internet, upload filmu na YT, może jakiś prosty montaż materiału z kamery (bez efektów), pooglądanie czegoś ewentualnie pogranie w proste gry. Zastanawiałem się nad jakimś netbookiem ale szczerze nie widzę nic sensownego i w miarę mocnego w tej cenie na allegro. Acer Aspire i Asus Eee są jakieś w miarę ale kusi mnie też sprzęt od Apple. Chodzi o MacBooki z 2008-2009 roku np A1342. Znalazłem jednostki z może niekoniecznie idealną obudową ale ładną matrycą, procesorem C2D 2x2,26 Ghz, ramem ddr3 4-6gb i 256mb dedykowanej grafiki. Z tego co wiem sprzęt Apple charakteryzuje się lepszą wydajnością i lepszą optymalizacją systemu. Iphone z gorszym wnętrzem działają super tam gdzie Android by lagował więc może warto się skusić? Jak mówię, komputer pod gry mam bardzo solidny, chodzi o wyjazdową jednostkę ale możliwie najmocniejszą w tej cenie... nic więcej. Proszę o obiektywne opinie czy lepiej pchać się w 10 calowego atoma z 2gb ramu czy może starszego maca. Pozdrawiam! 

 

Proszę o przeniesienie. Zły dział.

Edytowane przez Xaorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...