Skocz do zawartości
NathanQ

[3900] Komputer do gier/streamingu, wasza ocena/poprawki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym kupić nowy komputer głównie przeznaczony z myślą o grach i okazjonalnym streamowaniu tych gier np. za pośrednictwem twitch.tv. Chciałbym poznać waszą opinię, co zmienić, może któryś element totalnie nie pasuje czy jakiejś przyszłościowe rady etc. W planach jest coś takiego: 

 

1. Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh    - 809zł 

2. Karta graficzna Zotac GeForce 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (ZT-90101-10P)   - 1499zł

3. Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M   - 220zł

4. Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)   - 256zł

5. Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)   - 235zł 

6. Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)   - 295zł 

7. Obudowa SilentiumPC Gladius M30 Pure Black (SPC104)   - 169zł

8. Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE   - 53zł

Łącznie ~ 3535zł 
Przykładowe ceny ze sklepu morele.net

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Edytowane przez NathanQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do 2 rzeczy jest jakaś znacząca różnica między tymi prockami: 
http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/  vs   http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4590-3-3ghz-lga1150-box-bx80646i54590-640864/ - opłaca się dorzucić te 56zł? 

 

Ewentualnie opłaca się dorzucić kilkadziesiąt złoty i kupić inna płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się taktowaniem. Nie odczujesz tego tak bardzo, ale jak nie kręciesz to możesz dołożyć te 56 zł. Zawsze to parę mhz więcej. Jak chcesz przyoszczędzić to weź 4460. Nie ucierpi na tym wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o problemach geforce 970. Czy nadal patrząc na te problemy i tak bardziej opłaca się kupić geforce'a  niż np. takiego radeona? np. http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-290-4096mb-ddr5-512-d-h-pci-e-gaming-4g-r9-290-gaming-4g-621447/

Całe życie korzystałem z kart nvidii więc jestem zielony jeżeli chodzi o radeony

 

@edit

A jeszcze spytam o płytę główną, nie chciałbym jeszcze więcej wydawać kasy, ale czy ta płyta będzie wydajna i na trochę mi posłuży? Czy jednak radzilibyście dorzucić i kupić jakaś za ~300zł patrząc na kartę graficzną/procka?

I pytanie do użytkowników SSD, nigdy nie miałem takiego dysku. Inwestycja 250zł żeby kupić taki dysk 128gb pod system jest dobrą inwestycją? Czy wystarczy mi zwykły dysk i będę w pełni zadowolony? Rozumiem że taki dysk 128gb to głównie pod system by się nadał ewentualnie jakieś programy na tym instalować i głównie różnicy byłaby w szybkości włączania się komputera? Czy w innych znaczących sprawach? 
 

Zapraszam innych do dyskusji, nie samym Diabłem człowiek żyje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

B85-G43 + i5 4590. Wymiana HDD na MX100 256GB. Kupno lepszej obudowy. Kupno cichszysz lub po prostu dodatkowych wentylatorów.

 

B85M-G43 pozwala wymusić 4x37, więc pełnowymiarowa pewnie też.

 

Wybór należy do ciebie na czym ci bardziej zależy.

 

Możesz też zamanipulować zestawem tak żeby wziąć z97+i5 4690k. Ucierpi na tym głównie karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli głównie upgrade procesora i płyty głównej, ok. Dysku nie chciałbym wymieniać na ssd 256gb, 250gb to jednak za mało dla mnie. Do 4690k potrzebowałbym dodatkowego chłodzenia chyba? Więc chyba raczej sobie to odpuszczę, nie wiem czy chce się bawić w podkręcanie. 

Dzięki za wszystkie komentarze i zapraszam innych do wypowiedzi, może jeszcze jakieś ciekawe pomysły się pojawią :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Nie spojrzałem, że dysk WD. Seagate'y są cichsze, oczywiście jeśli robi ci to różnicę. Na twoim miejscu poszukałbym testów głośności dysków twardych. 3dB więcej to 2x głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośność według mnie kolokwialnie mówiąc robi różnice, nikt nie chce siedzieć przy odkurzaczu. na twoim miejscu pomyślałbym o chłodzeniu, jakiś konkretny budżet? co do zasilacza posiadam identyczny i z czystym sumieniem mogę go polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Z chłodzeniem jest tak, że jak jest za głośno to można dorzucić w późniejszym terminie. Dysku raczej nie opłaca się wymieniać-nówka 200zł, używka 80zł, więc żeby nie żałować lepiej spojrzeć na testy głośności.

 

BOXowe chłodzenie można spokojnie przykręcić do max 1600RPM-temperatura wiele nie ucierpi.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok stanęło na takim zestawie:

1. Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) - 229,00zł

2. Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) - 295,00zł

3. Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE - 53,00zł

4. Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (GA-B85M-D3H) - 275,00zł

5. Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 - 165,00zł

6. Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1) - 265,01zł

7. Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590) - 865,00zł

8. Dysk SSD Transcend 370 128GB SATA III 6Gb/s MLC (Premium) (TS128GSSD370) - 236,33zł

9. Karta graficzna Zotac GeForce 970, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, DP, BOX (ZT-90101-10P) - 1499,00zł

Razem: 3882,34zł

 

Jutro chciałbym już zamawiać więc zwracam się do was z ostatnim pytaniem, wszystko w tym zestawie ok? Wszystko pasuje? Jeżeli macie jakieś kosmetyczne propozycję co zmienić do MAX 3900zł (możecie też coś tańszego polecić chetnie rozważę :D) to śmiało piszcie. Z góry dziękuje za każdą pomoc już udzieloną i za tą którą uzyskam przez najbliższe 12h do zamówienia (jeżeli taka się pojawi).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka za darmo i złożenie:

 

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2015

  • Promocja #2: usługa złożenia komputera za 1 złoty i wysyłka gratis - co trzeba zrobić:
  • Umieść w koszyku usługę złożenia zestawu komputerowego bez dodatkowego chłodzenia (Kliknij tu!) albo z dodatkowym chłodzeniem (Kliknij tu!)
  • W koszyku z zamówieniem w polu "Wpisz kod promocyjny" dodaj: W3FHN58JFW
  • Koszty wysyłki i cena usługi składania komputera zostaną zmienione automatycznie - gotowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD pociągnąłeś widzę budżetowo dość mocno :). Nie masz ambicji na coś lepszego? M6S Plextora, ewentualnie jakiś Samsung/Crucial etc? Model, który wybrałeś ma raczej wolny zapis - jako dysk systemowy, który tu i ówdzie buforuje dane, szału nie będzie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ambicje mogę mieć, ale co ambicje mają do funduszy? w zestawach na luty niby polecają ten dysk w zestawach do 4k ;x

Chyba że polecicie jakiś lepszy w budżecie +/- 20zł 

Edytowane przez NathanQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry ssd.  Musiałbyś mieć dwa identyczne kompy obok siebie z różnymi ssd by stwierdzić czy Transcend 370 jest wolniejszy np. od MX100 i o ile sekund. W rzeczywistości będzie szybko jeśli nie miałeś jeszcze ssd.

Zestaw ok

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to ten dysk nie jest wyposażony w kabel sata 3. Czyli powinienem dorzucić osobny kabel do zamówienia? 

http://www.morele.net/delock-kabel-sata-data-iii-6gb-s-30cm-z-zatrzaskami-metalowymi-82676-351701/- taki będzie odpowiedni? 

Czy wraz z płytą główną będzie wszelkie okablowanie? 

Wybaczcie, że męczę ale jest laikiem

Edytowane przez NathanQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta posiada (powinna bo to minimum) dwa kable sata3.  Ale dorzuć do zamówienia trzeci. Ten, który wybrałeś jest ok, długość powinna wystarczyć.

1-szy do SSD, 2-gi do HDD, 3-ci do DVD.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...