Skocz do zawartości
benq2006

Nie działa Aero, tnie youtube itp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od paru godzin męczę się z kompem kolegi gdyż co jakiś czas (po restarcie systemu) nie włącza się interfejs Aero w Windows7. Tnie się wideo na youtube.

Próbowałem 5 różnych sterowników do karty graficznej ze strony nvidii. Najnowsze stery do płyty i najnowszy bios.

Sprawdzałem też czy nie mam wirusa za pomoca AVG, Aviry. Skanowałem Combofixem, Adwcleanerem, Hitmanem Pro.

I nic nie znalazłem.

Testowałem grafę programem OCCT (opcja find errors) - nie znalazło błędów po 30 minutach skanu.

Temperatury w porządku na procku do około 40 w idle. Grafa to samo.

Pod obciążeniem procek - 84, grafa 85.

Konfiguracja komputera:

AMD FX-6300 3,5 GHz

Asrock 980DE3/USB3

8 GB Goodram Play 1600 MHz

Nvidia Geforce Msi GTX760 2048 MB DDR5

Zasilacz Neotec Magnus 600W (linia 12V - 444W)

Windows 7 Home Premium 64 bit SP1

Najdziwniejsze jest to że czasem jest ok i można kilka godzin katować w gry i nic się nie dzieje.

W załączniku jest screen z narzędzia Microsoftu które podobno naprawia problemy. No i wykryło problem z grafiką.

Czekam na pomoc.

Pozdrawiam.

post-161669-0-10772100-1422912735_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? Dzisiaj wymieniłem grafikę na inną oraz zasilacz i jest nadal to samo.

Z tym że teraz przyjrzałem się dokładnie objawom.

Jak włączę komputer to nie startuje aero, tnie youtube oraz gry.

Ale jak zrobię uruchom komputer ponownie to już wszystko wskakuje na swoje miejsce i jest ok.

Format też nie pomógł.

Wygląda jakby coś blokowało sterownik graficzny. Czy to może być wina płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja?

Obraz system oryginalny czy z netu?

Spróbuj postawić system z obrazu bez SP1, nie pobieraj nic z Windows Update, zainstaluj stery i sprawdź.

 

Oryginalne obrazy (niestety w wersji ENG) znajdziesz tutaj:

http://www.techverse.net/download-windows-7-iso-x86-x64-microsofts-official-servers/

 

Jak masz wersję BOX i nie masz płyty, to obraz z SP1 PL możesz pobrać tutaj:

http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

 

Ewentualnie jest jeszcze MSDN jak jesteś studentem lub masz znajomych z dostępem do MSDN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...