Skocz do zawartości
Duch^

i5-4690K jaka płyta

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam potrzebuje pomocy. Składam komputer będzie on taki:

Dysk: WD10EZEX 1T Caviar blue sata3 7200obr

Zasilacz:ATX Vero L1 500w 80plus bronze/SilentiumPC

Obudowa: Corsair Carbide 300R Black

Grafika: R9 280 OC 3GB GDDR5 384b

Płyta: Gigabyte GA B85m - D3h s 1150

Ram: Crucial 8GB 4gbx2 DDR3 ballistix Tactical UDIMM 240pin

Procesor: i5-4690K 

SSD: jeszcze nie wiem.
 
Pytanie moje brzmi czy ten zestaw będzie w miarę dobry jak mi kiedyś przyjdzie do głowy OC?  Czy płyta, zasilacz i procek będzie spasowany? Budżet mocno ograniczony . Komputer głównie do gier. Jakiś monitor ma ktoś do zaproponowania ale do max 500zł najlepiej 24" ?

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawię się w podkręcanie, ale wydaje mi się, że powinieneś brać płytę z Z97 np MSI Gaming 3, chłodzenie procesora np Raijintek EreBoss, pamięci, chyba wziąłeś 1866, warto by było brać G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 albo nawet 2400Mhz. Zasilacz też dolnopółkowy, może wato by zamienić na coś pokroju Cooler Master G550M 550W Modularny, Thermaltake Smart SE Modular 630W

 

Monitor np Monitor LG 22EA53VQ-P, LG 23MP55 z droższych Iiyama X2483HSU-B1.

Szukałbym monitor na AH-IPS, IPS, VA, MVA. - w prawo dla gracza, w lewo jakość obrazu.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chciałbym mieć jakąś możliwość kiedyś troszkę podkręcić a komputer( chłodzenie najwyżej się z czasem ulepszy. 
płytę wstępnie wezmę 

MSI H97M-G43 będzie lepsza?
zastanawiam się nad pamięcią ram jeszcze ta co podałem jest kiepska? ( cena na nie jest ok)składam w hitech na raty.

 

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już kupiłem w morele w sklepie w moim mieście Taki zestaw:

Dysk SSD: HyperX Fury 120GB SATA3 500/500mb
Obudowa: Zalman Z3 Plus
Płyta: MSI H97M-G43 H97
Procesor: i5- 4690K
Grafika: Gigabyte Radeon R9 280 Oc 3gb
Zasilacz: thermaltake Smart SE Modular 530
Pamięć: G.Skill ripjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9
Dysk: WD Caviar Blue 7200rpm. 
Wszystko 3475zł    

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie z H97 nie podkręcisz procesora!!!

Jak się jeszcze do płyty nie dobrałeś to leć do sklepu i zmień na Z97 (powinni wymienić).

Edytowane przez Leon166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zadzwoniłem do siedziby i zamienili na tego MSI z końcówka Z. Wystarczy dopłacić różnicę 80zł przy odbiorze. Komputer w trakcie realizacji. Dzięki za pomoc! :wink:
czyli na tą: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę: msi Z97M-g43
Procesor: 4690K.
Pamięć ram: G.Skill ripjawsX (F3-17000CL9D-8GBXM) 
Obudowa: Zalman Z3 Plus. 
Chcę dokupić chłodzenie SPC Grandis XE1236  czy ten ram mi się zmieści z tymi radiatorami pod tym chłodzeniem(wentylatorem)? 

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to jestem w kropce i nie wiem co teraz kupić ;) Cena odpowiada a procesor chcę podkręcić do 4.5 a komputer znajduje się w pokoju w którym śpię i nie chcę żeby mi te chłodzenie też głośno pracowało cena za ten macho jest ok bo z wysyłką max 200zł mogę przeznaczyć.

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. ten Fortis 2 xe1226 http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-2-xe1226-spc097-639501/
Będzie ok wymiarami i chłodził podobnie do tego macho? Głośniejszy chyba nie jest ? Według testów jest tak samo praktycznie wydajny co Macho a tańszy o 60zł ;)

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grandis w z3 się zmieści spokojnie. nawet podobno największa noctua D15 wchodzi. Tylko grandis zasłoni sloty ramy (u mnie pamięci mam low profile to nie problem ale przy zwyklych trzeba sprawdzić. Aha - w grandisie jakby co możesz podnieść wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ok dzięki na dzień dzisiejszy decyduje się na 

SilentiumPC Fortis 2 XE1226  i zostanie mi jeszcze kasy na drugi wentylator z drugiej strony co powinno ogólnie ładnie już zbijać temperaturę no i co najważniejsze ma zmieścić się  do mojego zestawu według was :) dzięki za odpowiedz :)

 

Edytowane przez Duch^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...