Skocz do zawartości
Gość

Czy taki komputer będzie dobry? Do gier ,obróbki wiedeo, dźwięku i modelowania 3d. budżet: 5300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! To mój pierwszy raz kiedy składam sobie komputer i chciałbym usłyszeć wasze opinie o moim zestawie głównie do gier ale i nie tylko. Powiedzcie jeżeli wybrałem jakieś badziewie które się nie opłaca brać lub coś źle poskładałem.

 

Procesor:
Intel Core i5-4690K                                                                       
-----------------------------------------------------------------------------------
Chłodzenie CPU:
SilentiumPC Grandis                                                                        
-----------------------------------------------------------------------------------
Płyta główna:
ASRock Z87 PRO4                                                                            
-----------------------------------------------------------------------------------
Pamięć RAM:
G.Skill TridentX 2x8GB 1600MHz CL7 XMP                            
-----------------------------------------------------------------------------------
Dysk twardy SSD:
Crucial SSD MX100 256GB                                                           
-----------------------------------------------------------------------------------
Dysk twardy HDD:
Western Digital RED 1TB                                                                 
-----------------------------------------------------------------------------------
Karta graficzna:
Gigabyte Geforce Gtx 970 G1                                                     
-----------------------------------------------------------------------------------
Zasilacz:
Be Quiet! POWER ZONE 650W                                                     
-----------------------------------------------------------------------------------
 
Zdecydowałem się na 16 gb ramu ponieważ zajmuje się też obróbką 3d i pracą na kilku programach jednocześnie.
Obudowę mam dobrą więc nie kupuje.
 
EDIT:
 
Komputer prawdopodobnie będzie podkręcany.
Rozdzielczość na jakiej pracuje to 1920x1080
Cisza mnie jakoś nie interesuje, dużo czasu przesiedziałem na głośnym kompie i teraz hałas praktycznie ignoruje. Wydajność jest dla mnie najważniejsza byle by nie buczał jak odrzutowiec.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/forum-59/announcement-119-mini-regulamin-dzialu-prosze-koniecznie-przeczytac/

 

zastosuj się do linka wyzej.

 

16GB potrzebne do ?

oc wogole bedzie ?

 

proponuję coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/wSjtwD/

do tego

r9 290x z esc za 1399

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że ktoś się zainteresował!

Jeżeli chodzi o karte graficzną to lepiej wychodzi w testach na fpsy Gigabyte Geforce Gtx 970 G1 niż Radeon.

Zastanawiam się jeszcze nad tą płytą główną i chłodzeniem.

 

Mam następne pytanie: Czy opłaca się kupować ramy 2400MHz do procka który obsługuje napięcie 1600 1.5V? Myślę że lepiej kupić 1600 Cl7 i najwyżej podkręcić troche procka i ramy, a TridentX jest podobno podatny na oc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt głównych w tej cenie obsługuje szybkości ponad 2800MHz. Procek bez podkręcania raczej nie będzie wykorzystywał tych 2400MHz. Dlatego myślę że bardziej mi się opłaca kupić 1600MHz cl7 i sobie zwiększyć napięcie na procesorze i na ramie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwiększenie napięcia np. w procesorze to nie to samo co jego podkręcanie? Jeśli nie to sorry, chodziło mi o PODKRĘCANIE zwiększenie taktowania i te sprawy. Ja się za bardzo nie znam po prostu coś tam czytałem o komputerach z różnych źródeł i na podstawie tego mówię to co mówię.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...