Skocz do zawartości
maci3j

Najwydajniejszy laptop Dell do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

potrzebuję wydajnego laptopa do pracy po kilkanaście godzin dziennie (biuro tłumaczeń). Przywiązałem się do marki Dell, ze względu na dobrą jakość i warunki gwarancji. Do tej pory używałem 17-calowego Vostro 3700 z 8 GB RAM, procesorem Intel Core i7 Q 740 @ 1.73 GHz, matową matrycą i podświetlaną klawiaturą. Od kilku tygodni zaczął się przegrzewać i samoistnie wyłączać, chodzi też nieco zbyt głośno. Być może wystarczy przeczyścić wentylator(?) Jeśli ktoś ma pomysł, to proszę pomóc.

 

Mimo wszystko chciałbym zmienić już sprzęt, bo ten ma ok. 3 lat. 17 cali bywa trochę uciążliwy, chyba jednak skłaniałbym się ku 15'' - w domu będę go często podłączał pod monitor. W jakiej właściwie rodzinie produktów powinienem szukać - Latitude? Postaram się określić moje wymagania:

 

BARDZO POTRZEBNE:

- matowa matryca

- najlepiej 32 GB RAM, lub możliwość uzupełnienia do 32 GB // edit: może wystarczy mniej - patrz posty poniżej 

- dysk 500 GB+ (teraz już chyba warto SSD, tak?)

- podświetlana klawiatura

- kamerka

 

POTRZEBNE:

- modem 3G

- wydajna bateria

- cicha praca

- klawiatura alfanumeryczna

 

DODATKOWY ATUT:

- Intel WiDi

- niewielka waga

- długa gwarancja

 

Jestem też skłonny namówić się na alternatywę typu Apple, czy warto? Cena nie ma większego znaczenia, ale oczywiście wolałbym nie płacić 8 czy 10 tysięcy. Lepiej żeby ta kwota starczyła na 2 laptopy :)

Edytowane przez maci3j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 32GB RAM do pracy w biurze tłumaczeń :zonk: ? Aby mieć 32GB RAM potrzeba 4 slotów (4x8 GB) - nierealne w tej cenie, jedynie serie gamingowe tyle posiadają oraz stacje robocze

 

W tej cenie masz Latitude e6540 z i5m + 8GB RAM. Posiada matowy Ekran FullHD, mocną baterię, modem 3g oraz 3 letnią gwarancję NBD

 

taniej Latitude E5540 z i5m + 8GB RAM. Tutaj również ekran FHD, mocna bateria, nie posiada 3g ale za to ma widi. Standardowo 3 lata NBD

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 32GB RAM do pracy w biurze tłumaczeń :zonk: ? Aby mieć 32GB RAM potrzeba 4 slotów (4x8 GB) - nierealne w tej cenie, jedynie serie gamingowe tyle posiadają oraz stacje robocze

 

 

Może nie potrzebuję aż tyle... pewnie szybszy dysk i lepszy procesor też spowodują, że maszyna będzie lepiej działać. Sprawa wygląda tak, że przy ostatnim dużym projekcie analiza lub przetwarzanie plików w programie do tłumaczeń zajmowało ponad 2 godziny, a powinno to być maks. kilka/kilkanaście minut - tak to wygląda u innych osób. Mojego obecnego laptopa uważałem za bardzo wydajnego i nie miałem większych problemów z płynnością pracy. Natomiast przyszedł duży projekt z dokumentami zawierającymi po kilkaset stron i laptop nie dał rady z tym przetwarzaniem plików, wszystko trwało zdecydowanie za długo. Wygląda na to, że ten projekt go wykończył bo wykonywał tak ciężką pracę, że zaczął się grzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem Dell Latitude to seria biznesowa właśnie do takich zastosowań, tak? Vostro też dawał radę bardzo długo. A co z serią Dell Precision? Warto zwrócić na to uwagę?

 

Czy jakiś Apple jest równie wydajny co wymienione powyżej modele z serii Latitude?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precision to stacje robocze - duże klocki do zadań profesjonalnych, zazwyczaj z kartami Quadro. Do Twojego zastosowania się nie sprawdzi.

 

Apple to apple, inne środowisko systemowe więc ciężko porównywać w Twoim konkretnym zastosowaniu. Wszystko się rozbija o oprogramowanie, z którego korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie potrzebuję aż tyle... pewnie szybszy dysk i lepszy procesor też spowodują, że maszyna będzie lepiej działać. Sprawa wygląda tak, że przy ostatnim dużym projekcie analiza lub przetwarzanie plików w programie do tłumaczeń zajmowało ponad 2 godziny, a powinno to być maks. kilka/kilkanaście minut - tak to wygląda u innych osób. Mojego obecnego laptopa uważałem za bardzo wydajnego i nie miałem większych problemów z płynnością pracy. Natomiast przyszedł duży projekt z dokumentami zawierającymi po kilkaset stron i laptop nie dał rady z tym przetwarzaniem plików, wszystko trwało zdecydowanie za długo. Wygląda na to, że ten projekt go wykończył bo wykonywał tak ciężką pracę, że zaczął się grzać.

Też jestem z branży. Oprogramowanie CAT nie potrzebuje niewiadomo ile ramu. Podczas analizy, czyszczenia plików jak i podczas samego tłumaczenia CAT odwołuje się do TM (im większa, tym dłużej trwa jej przeszukiwanie), a ta znajduje się na dysku i to właśnie dysk jest wąskim gardłem, a nie RAM. Laptopowy dysk HDD 5400 obr./min. to okropny muł. Przyspieszenie pracy w CAT osiągniesz dzięki SSD.

 

Edit: Co do apple, to nie wiem jak jest z ich kompatybilnością z CATami. U nas w biurze wszyscy tłumacze siedzą na stacjonarkach z windowsem.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście bezpieczniej będzie pozostać przy Windowsie i daruję sobie Apple.

 

Czy Dell to dobre rozwiązanie do biznesu? Wiele osób poleca też np. Lenovo. Nie chcę się upierać przy Dellu, ale z doświadczenia wiem, że sprawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell jest dobry głównie ze względu na gwarancję door-to-door i serwis, a wiadomo, że w firmie liczy się niezawodność sprzętu, bo na nim zarabia się pieniądze. Lenovo nie miałem, więc się nie wypowiem. Jak masz zaufanie do Della, to bierz Della + SSDeka i będzie git.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z branży. Oprogramowanie CAT nie potrzebuje niewiadomo ile ramu. Podczas analizy, czyszczenia plików jak i podczas samego tłumaczenia CAT odwołuje się do TM (im większa, tym dłużej trwa jej przeszukiwanie), a ta znajduje się na dysku i to właśnie dysk jest wąskim gardłem, a nie RAM. Laptopowy dysk HDD 5400 obr./min. to okropny muł. Przyspieszenie pracy w CAT osiągniesz dzięki SSD.

 

Edit: Co do apple, to nie wiem jak jest z ich kompatybilnością z CATami. U nas w biurze wszyscy tłumacze siedzą na stacjonarkach z windowsem.

 

Gdzieś mi umknęła ta odpowiedź przy przeglądaniu tematu. Dziękuję za wskazówki - bardzo pomocne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Latitude 15 serii 5000 :

-E5550 (nowa generacja)  /  waga : wg danych dell 2,14

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-e5550-laptop/pd#Overview

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-e5550-laptop/pd#TechSpec

np : intel core i5 5200U/i5 5300U lub i7 5600U  + 8lub16GB ramu + SSD ~256GB + lcd FHD.  + mozesz dorzucic stacje dokujaca. 

 

przykladowy test : 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-E5550.132775.0.html

przykladowy sklep: z chyba taka sama konfiguracja jak w tescie :  i5 4310U, 8GB, 256GB, FHD :

http://www.kuzniewski.pl/p20343,dell-latitude-e5550-ca4b3le5550emea-core-i5-4310u-15-6-full-hd-8192-256-ssd-intel-hd-4400-windows-8-1-pro-lub-windows-7-pro-pakiet-dodatkowych-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

 

-E5540  / wg della 2,3kg

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-e5540-laptop/pd#Overview

 

lub serii 6000

-E6540  / wg della 2,36

http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/latitude-e6540-laptop/pd#Overview

 

// ps. prawdziwe wagi szukaj w necie / testach.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na ostatniej prostej! Mój wybór zawęził się teraz do następujących modeli: Lenovo E540 (L540 - to chyba lepszy model, ale czy są wersje z podświetlaną klawiaturą?) lub Dell Latitude E5540. Jestem już trochę skołowany, a nie znam się tak dobrze na tych procesorach itd. Czy mógłbym prosić o krótkie podsumowanie tych modeli? Zakładając podobną cenę, który sprzęt oferuje lepsze osiągi? Jak te modele odnoszą się do moich wymagań z pierwszego posta?
Czy Dell też oferuje mi możliwość zamontowania dwóch dysków SSD + HDD (np. kosztem napędu optycznego)? Jak to wygląda w Lenovo? Jest tam wolne miejsce na drugi zysk czy z czegoś automatycznie rezygnuję?

 

edit: plusem na korzyść Della wydaje się być możliwość wyboru baterii 97Wh, chociaż wtedy wystaje ona chyba poza bryłę laptopa?

Edytowane przez maci3j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...