Skocz do zawartości
markof

PC dla grafika, budżet ~8500 zł. Docelowo 2x 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

W przyszłym miesiącu najprawdopodobniej będę zmieniał swoje narzędzie pracy i rozrywki, aktualnie jest to 2600k + fortis, gtx 670 4gb oc, 16 gb ram 1333 mhz i samsung 830. 

 

Chce zrobic maly rekonesans w co teraz warto uderzyc, czy bedzie to 6 jajowe i7, jezeli tak, to za jaka plyta sie rozgladac, jaki ram, czy ssd. Budzet jest mocno ruchomy, zaleznie od procentu wydajnosci jaki mozna zyskac. Sporadyczny rendering 3D, duzo pracy z pakietem adobe i ogolny multitasking. Calosc bedzie wyswietlana albo na 34' 21:9, albo dwoch 1440p. Zalezy mi na SSD a  do tego 2x HDD w RAID1, w celu posiadania zawsze backupu danych na dysku talerzowym. 

 

Dzieki z gory za sugestie i pomoc!

Edytowane przez markof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za te pieniadze, suma sumarum nie renderuje tak duzo, zeby pchac sie w tak droga jeszcze platforme. Platforma fajna jezeli ktos potrzebuje wiecej jak 32 gb ramu, a ja do takich osob nie naleze. 

Monitory wejda, to akurat nie problem. 

 

Mam wieksze watpliwosci co do PSU, SSD i obudowy. Jakies sugestie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć markof! Widzę, że jesteśmy w podobnym miejscu, jeżeli chodzi o wymianę sprzętu :). Też składam coś do grafiki w podobnym budżecie. I powiem krótko, nie jest łatwo w dzisiejszych czasach :(.
Ten I7 (wybrałem identyczny) ma lipną pastę pod IHS, więc w zasadzie jak mi koledzy tu z forum wyłożyli, z poważniejszego OC raczej nici.
Co do GTX970, to sprawdź sobie jaka jest ostatnio afera o podanie zawyżonych ilości VRAM, czy prędkości szyny. 
 

Co do PSU to nie wiem czy można tu podawać linki do konkurencyjnych portali zagranicznych, ale znalazłem dużo ciekawych informacji o PSU od Corsaira, jak chcesz to prześlę na priv. Sumując, ja do bardzo podobnego configu co Ty, też myślałem właśnie o Corsair RM, ale finalnie wziąłem SF Leadex'a 750W (full modular), ma lepsze parametry i można dodatkowo ustawić obroty wentylatora w dwóch pozycjach activie/semi-passive. Ale nie jestem jeszcze w stanie podać konkretnych obserwacji, bo komp póki co w proszku. 

Z I7 ja się wstrzymuje do premiery Skylake (koło połowy 2015) - może ceny spadną.
Z GTX970/980 wstrzymuje się do jakiegokolwiek ruchu AMD/NV. Albo obniżka cen 980, albo zbieram siano na nowszy model, lub w ostateczności biorę coś od czerwonych (coś powinno się powoli wyjaśniać najwcześniej koło marca/kwietnia).

SSD kupię na samym końcu po CPU+VGA, może też stanieją do tego czasu.
Monitor - 1 sztuka 1440p jest w drodze.

Oczywiście taktyka czekania na niższe ceny nie musi Tobie odpowiadać, tak tylko napisałem, mniej więcej kiedy, co i jak będzie się działo w temacie części, bo ja osobiście zamierzam trochę poczekać na 'lepsze czasy'.

Co do budy, to aby się grafiki zmieściły i żeby przewiewna była, no chyba, że planujesz szybko jakiś upgrade, to lepiej by było wziąć go pod uwagę. Reszta, jak wiadomo - de gustibus non disputandum est.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro szukasz czegoś do grafiki, to nie potrzebujesz monitora z lepszym odwzorowaniem kolorów? Ten o którym pisałeś (EA274WMi) ma tylko 72% pokrycia aRGB, w tej cenie pewnie da się znaleźć coś z lepszym odwzorowaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory fajne, sprawdź, czy zmieścisz na biurku.

 

Nie zastanawiałeś się na jakimś zestawem już z 6 jajowym np I7 5820K (Socket 2011-3) i DDR4?

 

 

Dobre rozwiązanie socket 2011-3  na i7 oraz płyta główna X99 asusa do tego gtx 980 ;) , idelnie nadaje się do redenderowania oraz zaawansowanej grafiki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yash, w telegraficznym skrócie - wszystkie bolączki o jakich wspominasz też przechodziły mi przez myśl. Czekać nie mogę, chyba że do kwietnia czerwoni będą mieli swój nowy towar na półce u naszych sprzedawców. Cenna uwaga z PSU, zajrzę dokładniej w temat! Dzięki za zwrócenie uwagi. 

 

krzyssp, zastanawiam się jeszcze nad EIZO CX271 i NEC PA272W, w parze z tym EA274WMi. Monitory i tak będą kalibrowane

 

Yash, Ty serio z tym Dellem :) ? To produkty monitoropodobne przy NEC i EIZO. 

 

Shenoba, nie planuję tak dużych renderów, z reszta nie mam alternatywy. Nie chcę produktów stricte pod grafikę, a stare prądożerne konstrukcje odpadają. 

 

2011-3 odpada, przerost formy nad treścią w moim przypadku. Wolałbym dołożyć do drugiego CX271 bądź PA272W. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podbić temat, który wrócił jak bumerang a nie chcę zakładać nowego. 

 

http://www.morele.net/inventory/info/b9SL0n/- tutaj aktualny, ostateczny zestaw. Wyszło około 8500, więc początkowe drabinki 6000-8000 zostały lekko przekroczone. Co myślicie? Jakieś sugestie? 

Edytowane przez markof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś typu G.Skill TridentX DDR3 32GB (8GBx4) 2400MHz, CL10? Wejdzie to pod macho? Kingstony są niższe z tego co widzę. 

 

 

Czy ewentualnie dorzucić 80 zł do zestawu z TURBULENCE II FAN? Ale to chyba z pewnością nie wejdzie pod macho. 

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-4x8gb-2400mhz-cl10-turbulence-f3-19200cl10q-32gbzhd-543864/

vs

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-32gb-8gbx4-2400mhz-cl10-tridentx-quad-f3-2400c10q-32gtx-723042/

Edytowane przez markof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da - te grzebienie, radiatory i co tam jeszcze nawymyślali (bo już widziałem nawet taki zestaw z mini-wiatraczkami) to przy takim zakresie taktowań tylko taki bajer, żeby to "poważniej" wyglądało i żeby fani czerwonych smoków i podobnych rzeczy mieli Plus Dwa do samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...