Skocz do zawartości
ironman49

Wymiana karty graficznej, zasilacza i być może płyty głównej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmienić grafikę w swoim blaszaku, przekonała mnie do tego gra Dying Light.

Moje podzespoły

Płyta główna - Asus M4N68 | O niej napiszę jeszcze później.
Karta graficzna - Asus GeForce GT 240
Pamięć ram - DDR3 PC3-10700 | Jeżeli coś podałem nieprawidłowo to mogę wysłać zrzut ekranu z programu CPU-Z
Procesor - AMD Phenom || X2 550
Zasilacz - jakiś no name który będzie do wymiany razem z grafiką

Karta graficzna najlepiej jakby był to jakiś używany model jeszcze na gwaracji.


Jeszcze co do płyty głównej. Wiem że moim procesorze można odblokować jeszcze dwa jajka ale aktualna płyta <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a mi te uniemożliwia. Jak myślicie czy opłaca się to w stosunku wydajność/cena? Czy będzie to chodziło stabilnie? Czy będzie potrzebna zmiana chłodzenia procesora?

Czekam na propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałbym płyty uzywanej aby odblokowac rdzenie, chłodzenie powinno wystarczyć, choć mozna by jeszcze spróbować podkrecić go ;)

 

a skąd wiesz ze da się prockowi odblokować rdzenie? [czasem w twojej się tego nie da zrobić z odpowiednim biosem? - może potrzeba tylko zaktualizować go]

 

Z tego artukułu http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/2__4,_czyli_wszystko_o_odblokowywaniu_procesorow_AMD-2959.html

 

 

 

 

Pod odpowiednią płytą kryje się płyta mająca mostek północny od AMD: SB710, SB750, SB850 lub od nVidii: 720D, 750a, 780a

 

U mnie jest to nForce 630a. Dodatkowo na końcu artukułu są wypisane płyty główne od wielu producentów między innymi od Asusa i nie ma tam mojego modelu. Jeżeli miałbym kupować płytę główną to na pewno używaną. Nie widzę sensu w częściowo zużyty sprzęt ładować nowych części.

Edytowane przez ironman49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet, polecam hd 5770/6850 i wymiana proca na Athlon II X4 6x0 i kręcić. Ze wszystkim zmieścisz się w 300-350 zł z zasilaczem jak poszukasz okazji itd :)

 

Tapa tapa ZTE V967s

Edytowane przez OCleVer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj budżet, polecam hd 5770/6850 i wymiana proca na Athlon II X4 6x0 i kręcić. Ze wszystkim zmieścisz się w 300-350 zł z zasilaczem jak poszukasz okazji itd :)

 

Nie podawałem budżetu ponieważ nie jestem w stanie określić która karta graficzna będzie najlepsza żeby nie było wąskiego gardła. Nie wiem 400-600 złotych? Nie mam pojęcia ile coś takiego może kosztować. Co do procesora wolałbym nie wymieniać a i w podkręcanie nigdy się nie bawiłem.

 

 

tzn nie sprawdzałeś na innej płycie czy się da odblokowac?

[miałem 550 i się dało, ale miałem też athlona x3 i mimoże dało sie odblokować dodatkowy rdzen to procek nie chciał z nim stabilnie pracować] 

więc sprawdziłbym u kogoś to najpierw

 

 

Kompletnie nic nie sprawdzałem tylko suche informacje z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...