Skocz do zawartości
kubas246

Modernizacja kompa za 1k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kolega chce w najbliższym czasie (przez premierą Wiedźmina 3) wymienić procka i kartę w kompie, aby nowsze gry chodziły bez problemu.

Z tego co z nim rozmawiałem to chce przeznaczyć do 1000zł na sprzęt. Obecnie ma:

Athlon II x4 640
HD6670

4GB DDR3 1333MHz CL9

MSI 870-C45 (FX) V2

Corsair VS 450W albo 550W (nie pamiętam)

Dysk 500GB

Wstępnie poleciłem mu: FX-8320 i R9 270X (używki oczywiście). Jak myślicie czy to dobra opcja? Na konkurencyjnym portalu usłyszałem, że to okropny wybór i kolega powinien kupić i5 4460 + jakieś mobo (np. Gigabyte GA-B85M-D3H). Tylko w tym wypadku sam proc i mobo to już ~1100zł (jeśli nówki lub ~200 mniej jeśli używki). No a gdzie w tym budżecie zmieścić kartę graficzną...

Czy ten FX + R9 to faktycznie taka fatalna opcja? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Wiedźmin 3 będzie miał bardzo wysokie wymagania jeśli chodzi o procesor. AMD kuleje w grach i różnica jest dość znaczna. Jak myśli o tej grze to powinien dozbierać jeszcze z 100 złotych. Za 2000 zł można złożyć coś takiego:

 

http://www.morele.net/inventory/info/s09vXm/

 

 

Wychodzi ok 1180 zł za sam procesor płytę i dodatkowe 4GB RAM. Pozostaje szukać używki na Allegro GTX 770 lub R9 280x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiem tak: budżet 1000zł jest nieprzekraczalny o więcej niż ~100zł. Czy lepiej w tym budżecie szukać:

a) i3 + H61 + R9 270X, wszystko używki

b) FX 8320 + R9 270X, również używki

W obu wypadkach wychodzi za wszystko około 1100zł

Kolega gra głównie w strzelanki (BFy, Far Cry, CoDy, Dying Light, DayZ i Arma III), moba (LoL, DotA2) i czasem trafi się jakiś RPG/hack'n'slash (Wiedźminy, Titan Quest). Obecnie kolega ma monitor 1440x900 (i dopiero będzie zmieniał na FHD). Dodatkowo nastąpiła mała pomyłka, zasilacz kolegi to Corsair CX 430W - wystarczy on do tej konfiguracji? (tej bardziej prądożernej na FX)

Ja wiem, że FX to nie jest szczyt technologii. Wiem, że wypada gorzej niż i5. Jednak w tym przedziale cenowym nie ma innej opcji - oprócz i3. Kolega jest świadom, że za 1k nie będzie miał maszynki do grania w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach. Chodzi mi o to, aby nowe gry działały płynnie na np. średnich ustawieniach i o to, aby najnowszy Wiedźmin działał płynnie też na przyzwoitych ustawieniach. Kolega jest gotów zmniejszyć ustawienia (np. te głównie obciążające CPU), aby pograć płynnie. Nie jest typem osoby, która MUSI mieć wszystko na maksa i 60fps.

Edytowane przez kubas246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak koledzy piszą, moim zdaniem do W3 na AMD to nie ma co podchodzić, nawet godząc się na niskie detale. 8320 już w W2, w zestawie z Titanem, ma ledwo 44 FPS (źródło http://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,24).270X jest lekko licząc dwukrotnie słabszy. Uważam, że nie pogra kolega w W3 na tym zestawie - oczywiście w sposób komfortowy, bo o pokazie klatek 5fps nie ma co mówić jako o graniu.

 

Edit: Mimo, iż uważam, że konsole służyć powinny do innych celów (jak np. Buzz), może to jest najtańsze rozwiązanie, jeśli założymy, że chodzi głównie o W3? Używane PS4 zaczynają się od jakichś 1 250,00 PLN.

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pieterman1982

~45 fps to nie jest zły wynik, zwłaszcza jeśli miejsce do testów było dobrze wybrane i faktycznie siedziało głównie na CPU.

W minimalnych W3 jest HD7870, R9 270X jest trochę mocniejsza, więc karta graficzna problemem nie będzie.

To nie ma być maszynka tylko do W3. Chodzi o to, że często z kolegami pykamy jakieś multiki i po prostu ostatnio koledze komputer już nie ogarnia. W3 jest jednym z powodów, dla których on chce zmodyfikować kompa.

 

@TSRules

Dzięki za info.

Edytowane przez kubas246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pieterman1982

~45 fps to nie jest zły wynik, zwłaszcza jeśli miejsce do testów było dobrze wybrane i faktycznie siedziało głównie na CPU.

W minimalnych W3 jest HD7870, R9 270X jest trochę mocniejsza, więc karta graficzna problemem nie będzie.

To nie ma być maszynka tylko do W3. Chodzi o to, że często z kolegami pykamy jakieś multiki i po prostu ostatnio koledze komputer już nie ogarnia. W3 jest jednym z powodów, dla których on chce zmodyfikować kompa.

 

@TSRules

Dzięki za info.

Znam ten ból, bo ostatnio sam podjąłęm się upgrade'u platformy właśnie pod W3 (no i GTA5 trochę też). Śledząc dziesiątki testów wybór padł na 4790k +GTX970 + mocne OC jeżeli zajdzie potrzeba, ale to jest dość spora jednak inwestycja. W obecnej sytuacji to nie wiem, czy nie lepiej będzie zaczekać do premiery i po testach podjąć decyzję. Na pewno wariant bezpieczny.

 

EDIT: 44fps to jest na Titanie :)

Edytowane przez Pieterman1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...