Skocz do zawartości
Fiorentina

CRYPTOLOCKER zaszyfrował mi pliki tekstowe i zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Już od paru miesięcy  nie mogę zwalczyć oprogramowania ,które zakodowało mi dokumenty tekstowe oraz zdjęcia.

Teraz mam komunikat na komputerze po zalogowaniu :

 

 

                                                       WARNING

 

WE HAWE ENCRYPTED YOUR FILES WITH CRYPTOLOCKER VIRUS

CLICK HERE TO PAY FOR FILES RECKOVER

 

To tak w skrócie 

Czytałam na Waszej stronie o tym virusie niestety nawet odniesienie się do firm ,które naprawiaja (odszyfrowują) pliki nic nie zmieniło.

Po wrzucaniu zainfekowanego pliku w okienku otrzymywałam odpowiedź ,że plik ten nie jest zarażony cryptolockerem.

Boję się ,że jest to jakaś nowsza wersja tego szkodliwego oprogramowania i nikt mi nie może pomóc a nie stać mnie na zapłacenie haraczu.

Najgorsze jest to ,że miałam tam zachowane zdjęcia po nieżyjącym już mężu i z dziećmi zostaliśmy bez tak ważnych dla nas pamiątek.

 

Wydaje mi się na 99% ,że otrzymałam go w meilu, który brzmiał bardzo niepozornie:

 

Faktura od Pani Gieni i załącznik, niestety był on pusty.

Dodam jeszcze tylko ,że był to stary adres firmowy nieżyjącego męża a nie prywatny.

 

Proszę , może znajdzie się wśród was ktoś kto poradzi sobie z tymi oszustami.

 

pozdrawiam 

Katarzyna

 

 

Ps.

 

Zainfekowane pliki wyglądają następująco:

 

 

IMG_4326.JPG.encrypted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...