Skocz do zawartości
imtoo

[6000-7000] złożenie komputera do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rozpatruję złożenie komputera do gier i potrzebuję pomocy. Z samym składaniem nie będzie problemu. Problem pojawia się gdy przychodzi mi zamówić podzespoły.

 

Liczę się z kosztami w granicach 6000-7000 PLN.

 

Mam na oku pewne podzespoły:

 

Płyta główna: GA-Z97X-GAMING 3 (Z97 3xPCI-E DDR3)

Procesor: i7-4790K 4.00GHz 8MB BOX

Cooler: Dark Rock Pro 3

Karta graficzna: GeForce GTX980 4096MB 256bit Gaming

Pamięć RAM: 16384MB 1600MHz HyperX Fury Black CL10 (2x8192)

 

Poza tym oczywiście - dysk(i) ( 2TB 7200obr. 64MB + 256GB 2,5'' SATA SSD M6S Series )

 

Zasilacz planuję wybrać dopiero po skompletowaniu potencjalnego zestawu - a z tym wiąże się kilka pytań.

 

Moje pierwsze pytanie, to czy powyższa konfiguracja będzie zadowalająca, czy mogę dostać coś lepszego w podobnej cenie i czy wszystko to będzie ze sobą dobrze współgrać? Czy macie jakieś sugestie? Co zrobiłem źle wybierając powyższe podzespoły?

 

Być może odpowiedź na kolejne pytania wynikać będzie z powyższego:

 

W opisie karty graficznej możemy trafić na "Gigabyte Windforce 3 x 600W" - chyba nie do końca rozumiem co to znaczy - czy każdy z wiatraków (3) potrzebuje 600W czy razem wychodzi 600W? Czy dobrze rozumiem, że potrzebować będe zasilacza co najmniej 600W? A może chodzi o coś zupełnie innego niż o pobieraną moc?

 

Wymieniony wyżej Cooler wydaje mi się trochę "duży" - czy każda obudowa ATX będzie tutaj pasować?

 

Czy pamięć RAM jest dobra? Z tego co widzę, procesor współpracuję z 1600MHz - nie powinno więc być problemów?

Czy jest sens kupować RAM o wyższej częstotliwości pracy jeśli w specyfikacji procesora jest tylko 1600MHz?

 

Nie zauważyłem żadnej różnicy między płytami głównymi Gigabyte Gaming 3 i 5, czy mam rację? A może zrezygnować z Gigabyte i pójść w ASUS, MSI lub ASRock?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

imtoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX980 za drogi jak na swoje osiągi .

 

Proponował bym GTX970 ale po problemach z pamięcią na razie odradzam branie GTX970 .

 

Alternatywnie bierz R9 290/290X , kosztują poniżej 2 000 zł ( R9 290 to nawet poniżej 1 400 zł ) a są nie wiele słabsze niż GTX980 .

 

Po co ci 16GB ramu , do gier 8GB spokojnie starczy - zmień ram na G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 355 zł , ew. G.Skill Tident X 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 za nie wiele drożej - mają demontowalne grzebienie z radiatorów więc nie będzie problemów z ich montażem .

 

Także I7 to przesada do gier , sporo tańszy I5 4690K spokojnie starczy .

 

Co do tego opisu od GB - to oznacza że system chłodzenia karty jest w stanie odprowadzić do 600W ciepła .

 

Zasilacz -spokojnie starczy markowe 550W ( szczególnie jak się uprzesz na GTX-a ) np. XFX XTR 550W .

 

Mocny ( 540W na linii +12) zasilacz o wysokiej sprawności ( certyfikat 80+ Gold i sprawność 90% ) , w dodatku w pełni modularny , chłodzony wentylatorem 135 mm z łożyskiem FDB i trybem pół pasywnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...