Skocz do zawartości
Spider

windows vista problem z kluczem OEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanko, dostałem od klienta na części uszkodzony laptop HP Compaq F500 który sobie naprawiłem ale to mniejsza z tym. Komputer posiada zainstalowany windows xp a z tyłu ma naklejkę z licencją do Windows Vista i teraz pytanie czy wystarczy że zainstaluje wersje boxową taką jak na stacjonarnym kompie obojętne czy to 32-64 bity podając klucz z laptopa ? Czy potrzebuje oryginalnych płyt od tego laptopa ? Windows Vista Home premium OEMAct HP,  taką ma naklejkę.  A i jeszcze jedno partycji recovery niestety nie ma.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy z boxa pójdzie ale z ogólnodostępnych obrazów z MSDN pójdzie, tylko może wymagać aktywacji przez tel

 

No i było by bajecznie tylko powiedz mi jak pobrać taki obraz z MSDN bo wlazłem na ich stronę i ni czorta nie czaję gdzie to znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z MSDN nie pobierzesz, chyba że jesteś w nim zapisany (dla studentów). Obraz możesz pobrać naprawdę z każdego miejsca, ale jeśli laptop jest w wersji PL, najlepiej ściągnij polski obraz, podejrzewam wersje 32 bit. Najlepiej pobierać z pewnego źródła, a nie takiego, które z dołączona "witaminki" ;) Na 99 % będziesz musiał aktywować telefonicznie.

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa ma się następująco zainstalowałem czystą wersje visty 32 bitową z sp2 podając podczas instalacji klucz z naklejki. Mam teraz komunikat w systemie że pozostało mi 3 dni do automatycznej aktywacji lub mogę zrobić to teraz, gdy kliknę na to to mam komunikat że klucz jest nieprawidłowy a wiem że na pewno dobrze go wpisałem, o to fotka:

 

kluczvista_zpsaee7c228.jpg

 

Czyli muszę wykonać aktywacje telefoniczną tak ? Jak wygląda taka aktywacja ? trzeba rozmawiać z pracownikiem microsoftu ? Jak będą pytali skąd wziąłem kopie windowsa to co mówić ? Dzięki

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja telefoniczna polega na wprowadzaniu liczb do telefonu przez automat - z nikim nie rozmawiasz. Całość trwa jakieś 5 minut, nie ma się czego obawiać ;)

Nie jest to nic nadzwyczajnego - posiadam licencje (1 wersja systemu - 5 urządzeń) z Dreamspark, i zwykle za każdym razem muszę to robić.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

eloprezio aktywowałem przez telefon i wygląda na to że wszystko jest chyba ok faktycznie prościzna. Mam natomiast inne pytanie odnośnie windowsa. U mnie w firmie jest komputerek stacjonarny z windowsem 7 w którym padły całkowicie usługi, zapora systemu i antywirus. Po odinstalowaniu antiwirusa i chęci zainstalowania na nowo wyskakuje błąd braku pliku "podstawowy aparat filtrowania BFE" wiem że właśnie ta usługa jest odpowiedzialna miedzy innymi za zapore windowsa. Wyczytałem w necie że trzeba przywrócić wpisy rejestru i nadać im uprawnienia (według tej stronki" http://www.fixitpc.pl/topic/6855-rekonstrukcja-zapory-systemu-windows/) lecz nic to nie dało. Do usług mogę wejść tylko przez komendę services.msc. Zapory nie da się uruchomić bo wyskakuje błąd, tej usługi filtrowania BFE także się nie da ma status zatrzymana, po kliknięciu uruchom kończy się błędem. Chciałbym zainstalować na nowo całą winde lecz jest to nie możliwe ze względu na to iż ten komputer posiada 2 programy serwerowe z bazami danych i po zainstalowaniu windy na nowo nie wiem jakby je zainstalować na nowo. Da rade jakoś tego windowsa wgrać aby się naprawił i wszystkie programy z dokumentami pozostały bez formatu ?

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość dla innych. Klucze OEM powinny pasować do obrazów z MSDN - wczoraj przeprowadziłem test i obraz Windows 7 SP1 Home Edition z MSDN przyjmuje klucz OEM naklejony na spodzie laptopa.

Wersje BOX już niekoniecznie mogą akceptować taki klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...